Kiedy nadejdą dobre wieści?

Okładka książki Kiedy nadejdą dobre wieści? Kate Atkinson
Okładka książki Kiedy nadejdą dobre wieści?
Kate Atkinson Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Jackson Brodie (tom 3) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Jackson Brodie (tom 3)
Czarna seria
When Will There Be Good News?
Czarna Owca
2015-07-29
2015-07-29
2009-01-02
Aleksandra Wolnicka
Jackson Brodi

Sekrety, kłamstwa, niesamowita historia sprawia, że ciężko się oderwać.

Sekrety, kłamstwa, niesamowita historia sprawia, że ciężko się oderwać.

Odpowiedzi na zagadki w książkach Atkinson nigdy nie są łatwe. Misterne intrygi i zbiegi okoliczności tworzą fabułę książki.Tym razem detektyw Jackson jest poboczną postacią nie wpływając znacznie na fabułę. Jednak silne postaci kobiece przedstawione w książce nam to rekompensują.
Przyjemna lektura na letnie wieczory.

Przyjemna lektura na letnie wieczory.

Chyba najlepsza z książek o Jacksonie. Podobnie jak poprzednie i dalsze części to na plus ma niewątpliwie to, że autorka w ciekawy sposób splata wątki, krzyżuje drogi bohaterów.

W miarę ok

W miarę ok

Całą seria jest moim zdaniem bardzo, bardzo dobra.
Tym razem Jackson wyrusza w daleką podróż w sprawie prywatnej, jednak los chce, iż w drodze powrotnej wsiada nie do tego pociągu co trzeba. Co gorsze pociąg wykoleja się, ginie mnóstwo ludzi a on sam trafia do szpitala pod błędnym nazwiskiem mordercy, który właśnie wyszedł z więzienia na wolność. Jego losy łączą się również w tej historii ze starą znajomością z pewną policjantką oraz z nastoletnią dziewczynką, która ratuje mu życie i gdy dowiaduje się, że jest on emerytowanym detektywem domaga się od niego zadośćuczynienia w postaci odnalezienia pewnej osoby której zniknięcie najwyraźniej zaniepokoiło tylko ją. Czy wspólnymi siłami uda się rozwikłać tajemnicę zniknięcia chlebodawczyni nastolatki?

Całą seria jest moim zdaniem bardzo, bardzo dobra.

Książka czytana niemal równolegle z Sharon Bolton, Stokrotka w kajdanach. I to ukazuje dobitnie słabość warsztatu pani Atkinson. Fabuła jest przewidywalna, przełomy i zwroty akcji podręcznikowe. W pewnym momencie, kiedy narracja płynnie przechodzi z kilku wątków i postaci, dając nam wiedzę o niemal całości toczących się akcji, jak w romansach - zaczynamy niecierpliwie kibicować bohaterom: "no dalej, zadzwoń do niego, on wie to, czego Ty nie wiesz!". Końcówka rozmywa się, bo chociaż motywacje poszczególnych działań wyłuskują się pod koniec, tak sprawcy są znani dużo wcześniej.
Reasumując, trochę szkolna lektura dla początkujących czytelników kryminałów.

Pomimo szczerych chęci nie przebrnęłam do końca.Utknęłam na 170 stronie(a jest ich 430) i mam wrażenie,że nadal jest to wstęp.Według mnie bardzo męczący styl.
Nie polecam.

Nie polecam.

Uwielbiam za ironię, za poczucie humoru i za Reggie Chase!

Uwielbiam za ironię, za poczucie humoru i za Reggie Chase!

Napisana dobrze, czyta się szybko, jednak największym minusem jest zakończenie, i które okrutnie rozczarowuje.

Dobrze zapowiadający się kryminał, jednak zakończenie rozczarowywuje.

Dobrze zapowiadający się kryminał, jednak zakończenie rozczarowywuje.

• Kryminały
  • Ebooki
  • Czarna Seria

Dodaj cytat z książki Kiedy nadejdą dobre wieści?