Kochaj siebie a nieważne z kim się zwiążesz

Okładka książki Kochaj siebie a nieważne z kim się zwiążesz Eva Maria Zurhorst
Okładka książki Kochaj siebie a nieważne z kim się zwiążesz
Eva Maria Zurhorst Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
Liebe Dich selbst und es ist egal, wen Du heiratest
Czarna Owca
2009-07-01
2009-07-01
Barbara Chojnacka
małżeństwo samoakceptacja stosunki interpersonalne

Okładka książki Kochaj siebie nawet jeśli stracisz pracę Eva Maria Zurhorst, Wolfram Zurhorst
Kochaj siebie ... Eva Maria Zurhorst,...

Przeczytałam do połowy, dalej nie dało się już tego czytać. Zero konkretów, takie pitu pitu pobieżne przejechane jak formuła 1. Najciekawszy to tytuł książki, nic poza tym. Strata czasu.

Trudna książka, prowadzi naprawdę w głąb siebie. Pozycja do której można wracać. Dużo jest w niej też o duchowości.

Jest w tym trochę treści potencjalnie wartej uwagi, ale lwia część książki to pseudopsychologiczne bzdury podawane przez autorkę jako informacje niemal równorzędne faktom. Można to wszystko sprowadzić do określenia "chrześcijańska pasza", podług której - zdaniem autorki - to modlitwa jest rozwiązaniem wszelkich naszych doczesnych problemów. Najważniejszym co można z tej książki wyciągnąć jest jej tytuł, ale niestety autorka nie zgłębia go zbyt szczególnie, kierując się raczej ku treści "kochaj Boga".

Brrr... Poradnik jak żyć....

Brrr... Poradnik jak żyć....

Pierwsza połowa książki jest dość ciekawa i daje nadzieję na znalezienie odpowiednich narzędzi trwałej zmiany. Druga połowa jest natomiast stekiem bzdur i bredni zanurzonych w religijnym sosie, pozbawionym konkretu banałem sprowadzającym się do rady: "na wszystkie problemy najlepsza jest modlitwa". Rozczarowanie i strata czasu, cała kwintesencja książki jest zawarta w tytule i nic poza nim nie musicie czytać.

"Problemy w związku powinny skłaniać ludzi do leczenia własnego wnętrza. Rozstanie nie jest rozwiązaniem, ale zwłoką w uzdrawianiu".

"Nieważne za kogo wyjdziesz i tak spotkasz w nim swoje odbicie".

Czyta się szybko i przyjemnie, ale problem niedopasowania w związku,oziębłości, zdrady czy bycia z przyzwyczajenia są bardzo złożone i teoria autorki wydaje mi się wątpliwa. Brzmi pięknie, jednak nie do końca pokrywa się z rzeczywistością, bo czy na prawdę miłość własna może być podwaliną do budowania związku z ... kimkolwiek?

"Nieważne za kogo wyjdziesz i tak spotkasz w nim swoje odbicie".

Zło straszne. Walczyłam dzielnie ale się nie dało. Prokatolickie myśli, mało psychologii w psychologii. I napisane tak trochę w trybie: chcę zrobić ci pranie mózgu.

Może trochę razi poradnikowy styl, ale mimo to książka zawiera wiele cennej, wręcz fundamentalnej wiedzy na temat związków. Warto ją przeczytać i zapamiętać, że każdy człowiek, którego spotykamy jest naszym lustrem, a jeśli w lustrze widzimy coś niedobrego, wymienienie go na inne nic nie pomoże.

Dobrze się to czyta. Książka nie należy do kategorii: lekka, łatwa i przyjemna. Do wszystkeigo trzeba dorosnąć, i do tej książki chyba też. Polecam.

Nie nawykłam czytać poradników o miłości ,ale po ten warto sięgnąć,chociażby dlatego,by uświadomić sobie,że czasami zamiast się wkurzać na partnera warto jest zatrzymać się na chwilę,przyjrzeć się swoim emocjom i zastanowić się czy aby problem leży w tej drugiej osobie,czy to w nas tkwi coś,co nie daje nam spokoju. Książka daje do myślenia i zachęca do powalczenia o związek,wchodzenia w głębsze sfery uczuć ,a nie z góry skazywanie go na porażkę.

• Psychologia
  • Związki