W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania

Okładka książki W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania
Katarzyna Panejko-WanatWojciech Wanat Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry poradniki
328 str. 5 godz. 28 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Iskry
Data wydania:
2014-11-10
Data 1. wyd. pol.:
2014-11-10
Liczba stron:
328
Czas czytania
5 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324403851
Tagi:
narkomania uzależnienie narkotyki
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1323
1307

Na półkach:

Dobre czy złe?
Ostatnie wyniki badań lekarskich sprawiły, że ponownie rozgorzała trwająca od kilku lat dyskusja na temat legalizacji narkotyków. Mowa tu szczególnie o marihuanie, bowiem obecnie, jeśli lekarz chce zastosować ją w terapii, musi uzyskać m.in. zgodę konsultanta wojewódzkiego w swojej dziedzinie medycyny, a recepty realizowane są poza granicami kraju. Tymczasem zastosowanie marihuany w leczeniu padaczki lekoopornej przynosi nadspodziewane efekty. Przy tej okazji niektóre środowiska znów wskazują na zgubne efekty stosowania narkotyków, znów toczy się spór, czy narkotyki są dobre czy złe i jak bardzo są złe.
Być może głosem rozsądku w tej dyskusji, ale i bodźcem do innego, całościowego spojrzenia nie tylko na problem narkotyków, ale uzależnień, jest książka Katarzyny Panejko-Wanat oraz Wojciecha Wanat. Autorzy, w opublikowanej nakładem wydawnictwa ISKRY pozycji pt. „W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania” zwracają naszą uwagę na emocjonalny aspekt uzależnienia – śmiało można stwierdzić, że jest to konsekwencja choroby duszy, próba zrekompensowania sobie pewnych emocji, doznań, a także wzmocnienia ich. Publikacja nie dotyczy jednak wyłącznie tego duchowego wymiaru nałogu, ale prezentuje problem holistycznie, pokazując wpływające na jego skalę przemiany społeczne i kulturalne, omawiając czynniki ryzyka, wyniki badań, sięgając również po zapisy rozmów z osobami uzależnionymi. To czyni książę nie tylko kolejną pozycją traktującą o nałogach, nie tylko poradnikiem zawierającym wskazówki odnośnie wyjścia z nałogu, ale materiałem, który może być wykorzystywany wszechstronnie – nie tylko przez lekarzy i terapeutów uzależnień, ale przez psychologów i pedagogów, nauczycieli poruszających ten temat na godzinach wychowawczych, a wreszcie przez rodziców i opiekunów, by uwrażliwić ich na pewne kwestie i sygnały.
Jak wspominają sami autorzy, w książce nie znajdziemy sztywnego podziału, odpowiadającego fazom uzależnienia czy też wychodzenia z niego. Problem został tu pokazany od strony środowiska, panującej kultury, stosunków panujących w rodzinie, a także samego podejścia do życia, do wyzwań, do poszukiwania pewnej rekompensaty. Autorzy snują rozważania o szczęściu, odróżniając to szczęście (nad którym trzeba pracować) od radości, która jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Podkreślają również, w kontekście dyskusji o narkotykach, iż tak naprawdę szybko pogarszający się stan zdrowia osób nadużywających narkotyki nie jest konsekwencją samego nałogu, ale zmiany sposobu życia związanego z zażywaniem narkotyków.
W książce został również poruszony problem poszukiwania przyjemności, braku świadomości istnienia ryzyka czy konsekwencji pewnych działań. Autorzy zwracają ponadto uwagę na czynniki ryzyka w odniesieniu do uzależnienia, a także tzw. czynniki chroniące. Te drugie to cechy fizyczne, emocjonalne i społeczne, których posiadacze mają mniejsze szanse na uzależnienie. Znajdziemy w książce również statystyki, wyniki badań, a także opis eksperymentu, jakim przed laty był MONAR w swoim początkowym okresie działania i najbardziej skutecznego z jego „terapeutów” – doktora Szpadla.

(...)
Pełna treść recenzji jest dostępna na stronie:http://qulturaslowa.blogspot.com/2017/01/katarzyna-panejko-wanat-wojciech-wanat.html

Dobre czy złe?
Ostatnie wyniki badań lekarskich sprawiły, że ponownie rozgorzała trwająca od kilku lat dyskusja na temat legalizacji narkotyków. Mowa tu szczególnie o marihuanie, bowiem obecnie, jeśli lekarz chce zastosować ją w terapii, musi uzyskać m.in. zgodę konsultanta wojewódzkiego w swojej dziedzinie medycyny, a recepty realizowane są poza granicami kraju. Tymczasem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
754
753

Na półkach: ,

"W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania" to pozycja traktująca luźno i z dystansem problem narkotyków i narkomani. Autorzy pokazują miejsca, w których można zetknąć się z narkotykami oraz z kąt mogą brać się predyspozycje do uzależnienia. W pozycji tej pokazano również jaki związek i jakie znaczenie mają rodzice w późniejszym życiu dziecka i jego kontaktach z używkami.

Pęd naszego życia oraz pogoń za pieniędzmi, dobrami materialnymi i pozycją społeczną przysparza statystycznemu człowiekowi wiele stresów. Samotność, stres i liczne frustracie sprawiają, że bardzo często zdarza się, że coraz częściej ludzie sięgają po używki. W tym również narkotyki. Liczne wspomagacze pozornie pomagają, aby później zniszczyć życie i zdrowie uzależnionego. Pozycja ta pokazuje długoletnią pracę z osobami uzależnionymi, wszechstronnie uwidaczniając ten poważny problem. Autorzy nie stronią od dosadnych sformułowań i porównań, sprawiając tym, że pozycja zyskuje na autentyczności. Książa jest pewnego rodzaju zbiorem badań, w którym zawarto wiele obserwacji i autentycznych przypadków z życia uzależnionych. Lektura jest bardzo pouczająca i dająca do myślenia.

"W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania" skupia się bardziej na społecznych przykładach i prawdziwych realiach z życia narkomanów niż badań jako takich. Ścisłych informacji jest raczej nie za wiele, jednak można się i tak z tej książki dowiedzieć wielu ciekawych informacji. Pozycja ta pokazuje problem narkomani w szerszym kontekście i ogranicza naukowe wywody na rzecz ludzkiego podejścia do tego trudnego tematu. Dostarczając czytelnikowi materiału do refleksji. Gorąco polecam.

"W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania" to pozycja traktująca luźno i z dystansem problem narkotyków i narkomani. Autorzy pokazują miejsca, w których można zetknąć się z narkotykami oraz z kąt mogą brać się predyspozycje do uzależnienia. W pozycji tej pokazano również jaki związek i jakie znaczenie mają rodzice w późniejszym życiu dziecka i jego kontaktach z...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W pogoni, w ucieczce. Narkotyki i narkomania


Reklama
zgłoś błąd