Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.47 zł

Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców

Marek Kochan Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura piękna
Zysk i S-ka
literatura piękna

Na półkach: , , , ,

Krótkie, ale jakże mądre życiowe historyjki.

Krótkie zdroworozsądkowe przypowieści z mniej lub bardziej oczywistym morałem. Przyprawione odrobiną humoru. Do dawkowania. Do przemyślenia. Warto.

Tak mi strasznie żal, że już przeczytałam. Ale cytuję stale w rozmowach. To zestaw niezmiernie przydatnych anegdotek, które okazują się pasować do bardzo wielu sytuacji. Dla Opowiadaczy: lektura obowiązkowa!

Nie, nie i jeszcze raz nie: książka opakowana w bliskowschodnią stylistykę stanowi tak naprawdę od początku do końca wymysł samego autora. Widać to już po samym opisie, wele któregu sam Mansur miał żyć w XIV wieku, zaś jego pisma spłonęły w Bibliotece Aleksandryjskiej (która płonęła kilkakrotnie - na wiele wieków przed rzekomymi narodzinami samego rzekomego autora).

Dla...

2041

Oryginalna książka zaginęła. Ta, którą właśnie przeczytałam jest próbą rekonstrukcji oryginału. Muszę przyznać, że ta "próba rekonstrukcji" trafiła prosto do mojego serca.
Na książkę składają się przypowieści Ibn Musa al Mansura, wybitnego mistrza. Podtytuł książki brzmi: "Opowieści sufickie dla mówców i przywódców". Uważam, że książka może służyć jako swoista biblia dla...

Na półkach: , , , ,

Ibn Musa al Mansur, to historyczna postać, żył w XIV wieku w Bagdadzie i nauczał za pomocą przypowieści i przykładów. Część z tych nauk zebrano w książce „Turban Mistrza Mansura”. Jest ona próbą rekonstrukcji oryginalnego wydania, z którego żaden egzemplarz nie przetrwał do dziś.

Sufizm to, zgodnie z definicją, określenie zbiorcze na rozmaite nurty mistyczne w islamie,...

• 2014
  • 2021