Okładka książki Sherlock Holmes. Tom 3. Powrót Sherlocka Holmesa. Pożegnalny ukłon. Archiwum Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Sherlock Holmes (tom 7-9) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sherlock Holmes (tom 7-9)
The Return of Sherlock Holmes. His Last Bow. The Case-Book of Sherlock Holmes
Zysk i S-ka
2015-01-01
2014-11-07
Jerzy Łoziński
Sherlock Holmes detektyw zbrodnia Jerzy Łoziński Sidney Paget

Okładka książki Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,0
Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,6
Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,8
Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,9
Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle,...

Gruba książka prawie 900 stron , 34 opowiadania .
Czytało mi się bardzo dobrze , napisana dosyć dawno dlatego mnie np. drażniły te maniery i słownictwo lub postacie czarno białe czyli albo dobre albo złe brak mi było odcieni szarości .Sam sposób rozwiazywania zagadek przez Holmesa , konstrukcja opowiadania od początku do końca genialnie stworzone .
Polecam .

Fantastyczne zakończenie przygód ze słynnym detektywem. Kilka ostatnich opowiadań wyraźnie straciło na jakości jednakże oceniając całokształt książka zdecydowanie warta jest swoich wysokich ocen. Czytanie jej było przyjemnością.

" 3l " 32l po 3

Jeśli chodzi o klasykę to ciągle najwyższa półka. I te ilustracje!

Czułam, wręcz wiedziałam, że ten dzień nadejdzie. Że pewnego dnia znów usłyszę pukanie do drzwi w najmniej sprzyjającej witaniu gości porze. Że tym razem spotkać się mi przyjdzie z personą wielkiego formatu. Że będzie to ktoś znakomitszy niż doktor Watson, a nawet sir Arthur Conan Doyle. Wiedziałam, że wkrótce poznam kogoś, bez kogo klasyka literatury detektywistycznej...

Udało się! Przeczytałam w końcu wszystko, co jak dotąd zostało wydane o najsłynniejszym detektywie wszech czasów. Sherlock Holmes nie jest mi już znany jedynie ze słyszenia. Poznałam jego przygody, jego niezwykłe umiejętności i z czystym sumieniem mogę poświadczyć, że wielce zasłużył na swoją sławę. Mieć taki bystry umysł – marzenie. Podziwiam i podziwiać nie przestanę,...

W całej opowieści o Holmesie najbardziej zachwycała mnie różnorodność zbrodni przestępców. Całe mrowie ludzi przewijających się na kolejnych stronach, a każdy z nich jest inny, oryginalny. Jedynym w swoim rodzaju był także detektyw, które wszystkie te zagadki rozwiązywał i choć wiele z nich wydawało się niemożliwe do rozwikłania, niektóre nawet pozornie były bez sensu,...

Na półkach: , , , , ,

Nie mogę uwierzyć w to, że zmęczyłam się czytaniem o Sherlocku. Nie da się ukryć, że to tomiszcze jest ogromne, jednak rozmiar i objętość nigdy mnie nie powstrzymywały przed pochłanianiem książek. Muszę się przyznać, że nie doczytałam do końca. Ten tom to zbiór króciutkich opowiadań, które na dłuższą metę okazały się być bardzo męczące. Zdecydowanie nie powinno się czytać...

"Sherlock Holmes Tom III" to już ostatnie spotkanie z najsławniejszym detektywem wszech czasów. W tym zbiorze znajdziemy ostatnie trzy książki napisane przez sir Arthura Conana Doyle.

Powrót Sherlocka Holmesa (1905)
Nie minęła cała dekada od "Szpargałów Sherlocka Holmesa", a ukochany detektyw powrócił na łamach książek. Jak to się stało, że Sherlock Holmes jednak przeżył...

www.ujrzecslowa.pl

Chciałoby się wręcz napisać, że chyba Sherlocka Holmesa nie trzeba nikomu przedstawiać, ale jak się głębiej nad tym zastanowię i spojrzę na swój własny przykład, to nie wiem o nim nic więcej poza tym, że jest on wyśmienitym detektywem. Więc nasuwa się stwierdzenie, że oczywiście każdemu gdzieś się obiło o uszy, że istnieje ktoś taki jak Sherlock, ale...

• Chcę w prezencie
  • Kryminał
  • Chcę kupić
  • Kryminały
  • Sherlock Holmes

Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes. Tom 3. Powrót Sherlocka Holmesa. Pożegnalny ukłon. Archiwum Sherlocka Holmesa Zobacz więcej