Robinson Kruzoe

Daniel Defoe powieść przygodowa 465 str.
1958-01-01

Nasza Księgarnia
powieść przygodowa
robinson kruzoe

Kup książkę

Ukochana książka mojego dzieciństwa, czytana wielokrotnie. Nadal wracam do niej z sentymentem, chociaż zmieniło się to, jak tę książkę odbieram. Teraz widzę, że pisana jest z punktu widzenia "białego człowieka", czyli pana i władcy całego świata. Na przykład ta scena spotkania Robinsona z Piętaszkiem. Robinson przejmuje Piętaszka na własność, jak rzecz. Nie interesuje go...

bardzo mi się podobała.

Od zawsze słyszałam o Robinsonie i o Pietaszku, jednak nigdy nie czytałam książki i nie widziałam filmu. W końcu postanowiłam przeczytać klasyka. Oczywiście czytając nie zwróciłam uwagi, że to polska wersja. Książka z mnóstwem opisów, mało dialogów jednak ma to wszystko co świetna książka przygodowa powinna mieć. Całe życie myślałam, że Piętaszek był Afroamerykaninem :)

Najlepsza powieść o survivalu z tropikalną wyspą w tle.

Powieść mojego życia. Po raz pierwszy przeczytana w wieku 10 lat i od tamtej pory regularnie, co kilka lat, czytana od nowa. Pierwsza książka, którą przeczytałem swoim dzieciom i która ich zachwyciła.
Treść zna chyba każdy - a jeśli nie zna, niech się do tego nie przyznaje. Daniel Defoe napisał wspaniałą powieść, ale dziś oryginalna wersja razi dłużyzną i męczącym stylem...

Świetna książka przygodowa, mocno pobudzająca wyobraźnię. Dostałem za dzieciaka od dziadka. Cud, że się nie rozpadła jeszcze (w dobie kilku przeprowadzek).

Ponadczasowa historia! Zaskoczyła mnie i to mocno. Biorąc tą (w moim przypadku) starą, obdartą książkę spodziewałem się nudnej opowiesci pisanej patosem, a dostałem wciągającą, napisaną łatwym stylem oraz umoralniającą historię, której było mi brak w kolejnych dniach. Polecam !

Niepotrzebne przerabianie oryginalnego tekstu.

Nie w moim stylu, była do połowy nudna, koniec był dobry :)

fajna i ciekawa lektura. Na początku troszeczkę nudna. Jedna z moich ulubionych lektur szkolnych.

• Dzieciństwo
  • Lektury