Ania z Zielonego Wzgórza

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Greg Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1) literatura młodzieżowa
Anne of Green Gables
2014-01-01
2014-01-01
Magdalena Skrabek
Greg
Ania dzieciństwo sierota miłość przyjaźń

Opinie [1 132]

Klasyk. Ale... Warto rozpocząć dyskusję, które z polskich przekładów tej powieści są najlepsze...

Przepiękna opowieść o Ani Shirley. Nie będę ukrywać, że wracam do niej wielokrotnie. Teraz jest dla mnie powrotem do młodości, dzieciństwa i beztroski. Rewelacyjna, ponadczasowa powieść.

Na półkach: , , , , ,

Byłam dość zirytowana Anią - dlatego tak naprawdę nie obchodziło mnie, co się działo, przez co książka była dla mnie dość nudna. Dopiero na ostatnich stronach poczułam empatię. Myślę, że historia mogłaby być o sto stron krótsza. Raczej nie będę kontynuowała serii.

Ukochana ksiazka z dziecinstwa.

Jak Ania moze nie kochać Ani swojej cudownej imienniczki.. dawno dawno temu bo ponad 20lat jak po nią sięgnęłam to się zakochałam od niej zaczęła się miłość do czytania i cóż do rudego koloru włosów bo taki niezmiennie mam ❤ cudowna książka często do niej wracam

1966

"Ania z Zielonego Wzgórza" to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa obok "Pollyanny" i "Małej księżniczki". Sięgnęłam po nią po latach, bo chcę przeczytać cały cykl, którego mi się nigdy nie udało zaliczyć w całości.
Jest to przeurocza historia i świetnie mi się ją czytało, choć przyznaję, że w dzieciństwie podobała mi się bardziej. Po lekturze utwierdziłam się za...

Może czasy,w których żyła Ania i zwyczaje jakie wówczas panowały już odeszły do przeszłości i dziś wydadzą się nieaktualne. Ale mimo to jej historia,pokazana na tle tamtej epoki jest naprawdę wspaniała i urocza. To książka,którą przeczytałam jako młoda dziewczyna i chętnie wrócę do niej jeszcze raz,kiedy tylko będę miała na to czas. Dobrze nakreślone portrety Ani oraz...

Książka dzieciństwa. Przeczytane jednym tchem, prezent od mojej mamy.

Cieszę się, że sięgnęłam po "Anię z Zielonego Wzgórza".
Bardzo mi się podobała. Sięgnę po kolejne tomy z pewnością.
Jedyny minus to zbyt szybkie przeskoki czasowe.
Książka ma 260 stron, na początku Ania ma 11 lat, a pod koniec książki już 16.
Więc to mi przeszkadzało.

"Ania z Zielonego Wzgórza" to klasyk literatury dziecięcej ale i dorosłej. Uwielbiam książki, które można czytać w różnych momentach życia i wyciągać z nich inne, cudowne rzeczy. Świat, w którym żyje Ania jest cudowny, jednocześnie realistyczny, poruszający prawdziwe problemy, i magicznie bajkowy. Całą książkę ma ochotę się do niego przenieść.

Dyskusje

51 283