Między światami

Okładka książki Między światami Walt Disney, Kiki Thorpe
Okładka książki Między światami
Walt DisneyKiki Thorpe Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Pewnego razu w Nibylandii literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pewnego razu w Nibylandii
The Never Girls. The Space Between
Zielona Sowa
2014-10-01
2014-10-01
Patryk Dobrowolski
Nibylandia wróżki

O ile pierwsza część o małych przyjaciółkach, które dzięki zdolnościom wróżki przedostały się do Nibylandii jest ciekawa i zabawna, to druga jest tak na prawdę o niczym. Tym razem przyjaciółki po dwóch tygodnia w Nibylandii wracają do swojego świata, w którym minęło zaledwie parę chwil. Jak się jednak okazuje, do miejsca magii można dostać się również bez pomocy malutkich wróżek. Służą ku temu drzwi, na które niespodziewania trafia kot jednej z przyjaciółek. Wynika z tego niezły galimatias.

Myślę, że podział tej historii na cztery części jest trochę wymuszony. W moim odczuciu lepiej byłoby wydać ją w jednym tomie. Jednak poświęcę swój czas na dokończenie tej historii, a wtedy wraz z córką wystawimy finalną ocenę.

Kolejna z serii książeczka o przygodach w Nibylandii. Książeczka bardzo sympatyczna i godna polecenia. Swoją lekką treścią zachęca do sięgnięcia po kolejne części z przygodami czterech dziewczynek :)

Bardzo ciekawa książka o dziewczynkach w świecie wróżek, które miały wiele niesamowitych przygód!!

Lubię ten klimat (elfy, wróżki) i nawiązania do klasycznych bajek Disneya (mamy tu Dzwoneczka, w późniejszych tomach też Piotrusia Pana). Czyta się szybko. Fajna.

• 2016
  • Książeczki córeczki
  • Seryjne
  • Czytane z córką
  • Mam w domu do przeczytania
  • Półeczka dla dzieci

Dodaj cytat z książki Między światami