Grób Agamemnona

Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Wolne Lektury poezja
Wolne Lektury
poezja
1925-01-01

Pewnego dnia Juliusz Słowacki udał się do rzekomego grobu mitycznego dowódcy spod Troi, Agamemnona. Spodobało mu się tam do tego stopnia, że postanowił napisać o tym wiersz, który tak bardzo spodobał się ludziom, że każdy późniejszy twórca czuł potrzebę przynajmniej w jednym swoim dziele(vide: ,,Wesele", ,,Herostrates") zamieścić jakąś aluzję do ,,Grobu Agamemnona"....

Choć może od początku tego nie wiać, to jest to bardzo piękny wiersz. Bardzo mi się podoba, a na dodatek kilka miesięcy temu nauczyłam się go na pamięć :) To nie był czas stracony. NAPRAWDĘ POLECAM GO PRZECZYTAĆ! Każdy powinien go znać!

Bardzo patriotyczny

Dyskusje