Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego

Okładka książki Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego Tomasz Sakiewicz
Okładka książki Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego
Tomasz Sakiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo M publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo M
2014-10-08
2014-10-08
Lech Kaczyński I Rzeczypospolita

Miałem nadzieję, że chwytliwe tytuły, nie mające za wiele wspólnego z treścią, pozostaną domeną tanich brukowców i internetowych portali informacyjnych, a tu proszę. Gdyby autor darował sobie podtytuł, to nie potraktowałbym stu dziesięciu stron, jako przydługiego wstępu do rozdziału XVIII, w którym kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego zostały bardzo pobieżnie nakreślone.
Sięgając po tę pozycje, nie miałem nadziei na jakiekolwiek fakty, ale przynajmniej na kolejną, dającą do myślenia, teorię spiskową. Nie doczekałem się.
Co zatem zawiera ta książka? Nagięty, na potrzeby autora, rys historyczny Rzeczypospolitej i Europy od czasów Piastów, po dzieje współczesne i tyle.
Sama książka sprawia wrażenie wydanej na siłę: szerokie akapity, duża interlinia, dużo wolnej przestrzeni, by tylko jakoś zapełnić te sto pięćdziesiąt stron.

Testament I Rzeczypospolitej – tytuł bardzo zagadkowy. Sięgając po książkę spodziewałem się analizy politycznej tamtego okresu. Ciekaw byłem również, tego jak autor, Tomasz Sakiewicz ukaże śmierć prezydenta Kaczyńskiego i w jaki sposób nawiąże do czasu I Rzeczypospolitej.

Znana nam jest dobrze idea budowy państwa polskiego, nad którą pracował Lech Kaczyński. Był on kontynuatorem aspiracji, która mówiła o samodzielnych, niezależnych narodów wschodniej Europy. Polska autonomia dla prezydenta była głównym celem polityki, którą z wielką odwagą prowadził wobec imperialistycznych pragnień rosyjskich, a wcześniej sowieckich oligarchów.

Jeśli mamy ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o polityce moskiewskiej, a także amerykańskiej wobec Polski, chcemy poznać mit o państwie piastowskim, zapraszam do przeczytania tej śmiałej publikacji.

Jaki wpływ na historię Polski od czasów Piastów mają wydarzenia, takie jak konflikt z Rosją, tragedia smoleńska, czy wojna na Ukrainie? O takiego budziło strach w Stalinie, że dopóki żył Piłsudski, nie odważył się zbrojnie najechać Polski? Dlaczego Putin uznał Lecha Kaczyńskiego za śmiertelnie niebezpiecznego wroga? Na te i inne pytania Czytelnik znajdzie odpowiedź w najnowszej książce Tomasza Sakiewicza.

Praca Tomasza Sakiewicza potwierdza fundamentalną prawdę, że jako naród nie urodziliśmy się wczoraj, współczesna myśl polityczna opiera się na kontynuacji dokonań przodków, historia zaś, którą aktualna władza pragnie wycofać z programów szkolnych, jest jednym z naszych największych „bogactw naturalnych”. Napisał o książce Marcin Wolski, sporo w tym racji. Zachęcam do przeczytania Testamentu I Rzeczypospolitej poznajmy prawdę o sytuacji, w której jako Naród się znaleźliśmy.

źródło: Sekrety Literatury

takie tam przemyślenia pana Sakiewicza...

takie tam przemyślenia pana Sakiewicza...

• Wymiana/Sprzedaż
  • Index librorum prohibitorum
  • Polityka, publicystyka
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 2017

Dodaj cytat z książki Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego