Ziołowa magia

Okładka książki Ziołowa magia praca zbiorowa
Okładka książki Ziołowa magia
praca zbiorowa Wydawnictwo: kulinaria, przepisy kulinarne
46 str. 46 min.
kulinaria, przepisy kulinarne
2014-08-19
2014-08-19
46 min.
zioła ziołolecznictwo

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Skarlet i Alberta oraz ich niezwykle interesujące, rzadkie pozycje książkowe gościłam na łamach swojego bloga już wcześniej. Dzisiaj przedstawiam "Ziołową magię"- o której już Wam kiedyś wcześniej wspomniałam. Tym razem jednak nowa szata graficzna i uzupełniona wersja mnóstwem zdjęć i pachnących ziołami przepisów dla ciała i urody sprawiają, iż pozycja jest jeszcze bardziej ciekawa. I roli głównej mój ulubiony składnik - zioła, których używa się zarówno w kuchni, jak i w kosmetykach.

Nie, to nie jest pozycja najnowsza. Mało tego. To nie jest pozycja typowo poradnikowa. To książka, którą chętnie podczytuję i wracam do jej klimatu. Uważam ją za niezwykle uniwersalną. O moich upodobaniach gastronomicznych niekiedy pozwolę sobie tutaj wspomnieć. Jak również o tym, iż często w kuchni wykorzystuję zioła. Podobnie jest z moim przeświadczeniem i zasadą życiową - żyć długo i najlepiej młodo. Jestem świadoma, że to oczywiście niemożliwe. No bo niby jak? Wiem jedynie, że można proces starzenia nieco opóźnić. I faktycznie mogą nam w tym pomóc zioła.

Książka urzekła mnie przepisami na różnorakie mieszanki ziołowe - na zapachy, witaminowe bomby, energetyczne poranki, czy chociażby przepisy na zdrowe, dietetyczne posiłki. Autorzy opisują nie tylko, jakie odpowiednie specyfiki dobrać do swoich potrzeb. Podają nam mikstury w określonych proporcjach, a dzięki zamieszczonym w publikacji grafikom otrzymujemy obrazowy przekład treści i odpowiedź na wiele nasuwających się pytań - jak zbierać, w jakim okresie suszyć, w jakich ilościach łączyć, itp.

Znajdziecie tutaj przepisy dla ciała: maseczki na włosy, paznokcie, na problemy z cerą, czy skórą i wszystko z zastosowaniem oczywiście ziół. Ja znalazłam oczywiście to, co chciałam. Dlatego też tym chętniej, gorąco i z całego serca polecam!

Każdy z nas miał w swoim życiu na pewno do czynienia z ziołami. Dodajemy je do potraw, pijemy z nich herbatki, stosujemy ziołowe kosmetyki, robimy nalewki. Wielu z nas wierzy w ich leczniczą moc. Jeśli więc kochacie zioła, to "Ziołowa magia" jest właśnie dla Was.

Dowiecie się z niej o niektórych ziołach, ich zastosowaniu, jak je zbierać, suszyć i jakie stosować proporcje. Każdy z nas zna popularną aronię – a czy wiecie, że aronia obniża poziom cukru, opóźnia rozwój jaskry i zaćmy, zalecana jest do picia, w postaci soku osobom po zawałach serca i wylewach. A to tylko część tego, na co działa. Sama już od kilku lat robię i piję sok z aronii. Jest bardzo pyszny.
Z książki dowiedziałam się ile zastosowań ma dynia – jest to "jesienny dar przyrody" , bogaty w witaminy i karoten. A może ktoś się akurat odchudza? Korzystając z dyni, można zrobić sobie kurację odchudzającą. Poznacie też mnóstwo przepisów na jej przetworzenie.
Oprócz aronii, dyni, arbuza, dowiecie się o anyżu, bazylii, rozmarynie, dziurawcu zwyczajnym i wielu innych ziołach.

Oczywiście w książce spotkacie się również z Babą Vangą, która o ziołach wiedziała wszystko:

"Baba Vanga mawiała:
O ziołach: Pamiętajcie na każdą chorobę jest zioło, ale każdy z nas powinien się leczyć ziołami, które rosną w jego okolicy.
O kwiatach: Kwiaty emitują energię i dają siłę, nie łamcie ich i nie niszczcie. W domu, w którym wszyscy troszczą się o kwiaty, króluje pokój, miłość i harmonia.
O chorobie: Jesteście chorzy? cierpicie? nie bójcie się. Wierzcie mocno, że się wyleczycie i wyzdrowiejecie.
O zdrowiu: Jeśli jesteście nerwowi, nie pomagacie sobie. Jeśli się boicie – również. Kiedy zaczynacie czuć naprężenie, weźcie leczniczą kąpiel, dajcie ciału odpoczynek.
O psychice: Najgorsza choroba na tym świecie, to rezygnacja, brak wiary,. To zżera duszę. Co by się nie wydarzyło, nie traćcie nadziei. Patrzcie odważnej, pogodniej na życie i wszystko co się wam przydarza".

Czy nie uważacie, że w słowach baby Vangi jest dużo prawdy? Bo ja właśnie tak uważam. Myślę, że dużo zależy od naszej psychiki, naszego postępowania. Trudno jest żyć w naszych czasach bezstresowo, ale może warto spróbować się wyciszyć. A jeśli dopadną was kłopoty, znajdziecie w książce receptury na uspokojenie nerwów, bóle głowy, mdłości, a nawet na pękające pięty i rzadkie włosy.

Jednym słowem w "Ziołowej magii" każdy znajdzie coś dla siebie, każdy będzie zadowolony.
Ja zamierzam kilka receptur sama wypróbować, zobaczymy czy zdadzą egzamin i dadzą efekty.

Szczerze polecam Wam tę pozycję.

Kochani, ile razy w swoim życiu korzystaliście z ziół, które pomagały Wam w leczeniu? Czy znacie takie zioła, które mają właśnie uzdrowicielską moc? Czy Wasze babcie przekazywały Wam wiedzę na ten temat?

Mnie obecnie temat ziół nie jest zbytnio obcy, gdyż sama pracuję właśnie przy nich. Część wymienionych w tej książce, znam osobiście. Nie ukrywam jednak, że nie znałam ich wszystkich zastosowań, które poznałam dzięki Ziołowej magi. I wiele z nich z miłą chęcią, sama wypróbuję.

Co znajdziemy w tej książce? Otóż wszystko, co wiąże się z ziołami i ich mocą. Przede wszystkim znajdą się tutaj stare ziołowe recepty, które w większości znane Wam mogą być poprzez starsze pokolenia rodzinne, ziołowe kosmetyki, ziołową dietę, a także i ziołowe wina. Jednym słowem wszystko to, co związane z ziołami. Musimy jednak pamiętać, że stosować każde zioło trzeba z umiarem, gdyż niektóre z nich są trujące i mogą nam zaszkodzić w większych ilościach.

Po krótce przybliżę Wam kilka z nich i ich zastosowanie.

"Geranium ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, antydepresyjne, uspokajające. Wdychanie zapachu przez kilka minut, pomaga zasnąd. Olejek - działa oczyszczająco i ściągająco na skórę. Odstrasza komary."

Aronia ma wiele zastosowań, m.in. działa zapobiegająco chorobom nowotworowym, obniża ciśnienie krwi, obniża poziom cukru, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Aronia jest niezwykle cenna i przynosi wiele korzyści. U mnie w domu robi się sok z niej, oraz konfitury, o których również tutaj przeczytacie.
Arbuz przyczynia się do idealnej sylwetki, czy ktoś z Was o tym wiedział?
Babka - ma działanie przeciwzapalne i wykrztuśne. Pamiętam jak sama w dzieciństwie często się nią posługiwałam.

Bazylia - poprawia trawienie, ułatwia przyswajanie pokarmu, działa przeciwskurczowo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie.

Melisa - zmniejsza stany lękowe w nerwicach oraz ma działanie przeciwskurczowe.

Rozmaryn - popularna przyprawa do mięs, sosów, działa pobudzająco na pamięć oraz odkażająco.

Baba Vanga to na Bałkanach znana wszystkim znachorka, jasnowidzka. Uważała, że na każdą chorobę znajdzie się odpowiednie zioło. Ludzie ustawiali się do jej domu w ogromnych kolejkach.

"Baba Vanga mawiała: O ziołach: Pamiętajcie, na każdą chorobę jest zioło, ale każdy z nas powinien się leczyć ziołami, które rosną w jego okolicy. O kwiatach: Kwiaty emitują energię i dają siłę, nie łamcie ich i nie niszczcie. W domu, w którym wszyscy troszczą się o kwiaty króluje pokój, miłość, harmonia. O chorobie: Jesteście chorzy ? cierpicie ? nie bójcie się. Wierzcie mocno, że się wyleczycie i wyzdrowiejecie. O zdrowiu: Jeśli jesteście nerwowi, nie pomagacie sobie. Jeśli się boicie - również. Kiedy zaczynacie czuć naprężenie, weźcie leczniczą kąpiel, dajcie ciału odpoczynek. O psychice: Najgorsza choroba na tym świecie, to rezygnacja, brak wiary. To zżera duszę. Co by się nie wydarzyło, nie trakcie nadziei. Patrzcie odważniej, pogodniej na życie i wszystko co wam się przydarza. "

Znajdziemy tutaj ziołowe recepty na uspokojenie nerwów, pękającą skórę, chore nerki, wysokie ciśnienie, mdłości, wzdęcia, ból głowy, egzemę, wypadanie włosów, trudno gojące się rany, itd. Poznamy również zastosowanie ziół w kosmetykach (kremy, maseczki, peeling, maski do włosów, manicure, pedicure, kąpiele).

Książka Ziołowa magia wzbogacona jest o wiele cennych przepisów, z których czasem warto skorzystać. Udowadnia nam, że zioła potrafią czynić cuda. Myślę, że ta pozycja zdecydowanie powinna zdobyć Wasze uznanie. Dowiecie się z niej jak zdrowo się odżywiać, co zrobić by wyglądać pięknie i młodo, a także jaką moc posiada dane zioło.
Doskonale wiem, że niejeden raz powrócę do tej książki, by móc skorzystać z wiedzy zawartej w niej.

Serdecznie polecam miłośnikom starych, dawnych recept ziołowych.

czytaninka.blogspot.com

Jestem ogromną fanką młodzieńczego wyglądu, wręcz z uwielbieniem wyznaję zasadę w swoim życiu, że chcę żyć długo i najlepiej młodo. Jestem świadoma, że to oczywiście niemożliwe. No bo niby jak? Wiem jedynie, że można proces starzenia nieco opóźnić. I faktycznie mogą nam w tym pomóc zioła. Autorzy w swojej książce opisują nie tylko w sposób bezpośredni, jakie odpowiednie specyfiki dobrać do swoich potrzeb, podają nam mikstury w określonych proporcjach, ale przede wszystkim obrazowo opisują, podają rysunki, jak je zbierać, w jakim okresie suszyć, w jakich ilościach łączyć, itp., itd.

Zapraszam na całość:

• B. Ziołolecznictwo