Agent 6

Okładka książki Agent 6 Tom Rob Smith
Okładka książki Agent 6
Tom Rob Smith Wydawnictwo: Albatros Cykl: Lew Demidow (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Lew Demidow (tom 3)
Agent 6
Albatros
2014-10-10
2014-10-10
2011-07-07
Robert Ginalski
Związek Radziecki ZSRR komunizm agent

Niestety książka nieco mnie rozczarowała…nie tego oczekiwałam. Sam pomysł, zawiązanie fabuły mają w mojej ocenie duży potencjał, niestety wykonanie…., jakby autor nie miał dobrego pomysłu na sensowne rozwinięcie historii Lwa Demidowa. O ile pierwsza część powieści trzyma jako taki poziom, przenosi nas w czasy zimnej wojny między Związkiem Radzieckim, a USA, o tyle druga rozgrywająca się w Afganistanie, niewiele wnosi do głównej treści i mogłaby swobodnie stanowić dobry temat na odrębną powieść. Nie ukrywam jednak, że w epizodzie afgańskim akcja nieco bardziej się rozkręca i ciekawie rozwija, tylko co miała wnieść do całości…któż to wie, bo jakoś nie zauważyłam, aby wpłynęła na ostrzejsze, wyraźniejsze zarysowanie postaci głównego bohatera. Trzecią część opowieści przeczytałam już tylko z rozpędu, żeby skończyć książkę. Końcowe wydarzenia nie przyprawiły mnie o szybsze bicie serca, a szkoda, bo mogło wyjść całkiem dobre zakończenie historii Lwa, a mamy... raczej słabe.

Straszne opowieści o czasach terroru policji politycznej, w przeważnej części aparatu bezpieczeństwa Rosji radzieckiej, u siebie i na świecie. Jednak we fragmentach okazuje się, ze amerykańskie FBI wcale nie było lepsze w podstępnych aktach zniewalania ludzi. Niby tylko w osobie jednego zdegenerowanego agenta i akurat w czasach maccartyzmu ale coś mi się zdaje, że policje polityczne w każdych czasach i w każdym państwie, tu w imię "sprawiedliwości", ówdzie - "demokracji", gdzie indziej "interesu narodowego" za nic mają człowieka

To mój pierwszy kontakt z książką Toba Roba Smitha. Historia jest bardzo ciekawa . Losy rzucają głównego bohatera w różne miejsca, w tym do Afganistanu. Trochę sensacyjna, trochę szpiegowska trochę historyczna. Polecam.

Opisana na przestrzeni lat historia głównego bohatera wciągnęła mnie bez reszty. Szukając minusów muszę wytknąć autorowi "przeciągane" na siłę fragmenty opisowe, które nie były w mojej opinii konieczne w takim rozmiarze. Całościowo książka broni się mocną "7".

im dalej w las tym gorzej. Książka najmniej przypadła mi do gustu. Wszystko kręciło się wokół tematu zemsty i w sumie na tym koniec.
Autor kompletnie nie miał pomysłu co zrobić z głównym bohaterem, mocno go spłycił i zabrał wiele jego wcześniejszych cech.
Zakończenie nijakie, w sumie nie wiadomo co dalej

Zakończenie nijakie, w sumie nie wiadomo co dalej

Sięgnąłem po tę książkę, gdyż konflikty między ZSRR (czy Rosją),a USA od zawsze mnie interesowały. Nie tylko w świecie rzeczywistym, ale i beletrystycznym. Zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego.

W Nowym Jorku dochodzi do morderstwa trzech osób, w tym jednej rosjanki. Były agent MGB i KGB, Lew Demidow poświęci życie, aby dorwać sprawców, tego makabrycznego wydarzenia. Czy to mu się uda? Kim jest Agent 6 i, co ma z tym wspólnego?

Taki opis książki mnie zachęcił i od razu wziąłem się do czytania.
500 stron później, byłem zawiedziony. Największym problemem tej powieści jest to, że baaaaaardzo długo nie wiemy, jaki jest problem do rozwiązania i do czego dąży główny bohater. Nagle, bum! Autor chyba sam zorientował się, że czytający, nie wie co się dzieje i postanowił napisać, jaki jest główny temat.
I tutaj daje plus, bo pomysł był bardzo dobry. Wyobrażałem sobie pościgi, inwigilacje i tego typu rzeczy. Niestety, myliłem się. Przez kolejną baaaaaaardzo długą część, nic ważnego się nie działo. Dopiero pod koniec książki, akcja nabrała tempa. Szkoda tylko, że o paręset stron za późno.

Zakończenie bardo słabe. Co mądrzejszy człowiek, czytający tę powieść, będzie bardzo szybko wiedział, kim jest tajemniczy Agent 6.
Niestety, ale ta książka mnie zmęczyła. Za długo musiałem czekać, żeby wiedzieć o co chodzi, a gdy miało się to wszystko "zacząć", to się skończyło.

Niesamowita książka. Najlepsza część cyklu. Pierwsza była znakomita, w drugiej autor dla mnie trochę przedobrzył, w trzeciej również dzieje się niezwykle wiele, ale jest coś co cenię w niej ponad nieprawdopodobne zwroty akcji, choć te również nie dają odetchnąć podczas czytania. Jest to przede wszystkim niezwykła opowieść o ludzkim losie, o tym ile człowiek jest w stanie znieść, o winie, chęci zemsty, ale też litości i przebaczeniu, odkupieniu i poświęceniu dla innych.

Brzydki wyraz na cztery litery :ZSRR,tym kawałem rodem z Familiady przystępuję.Do opisu książki,która zaznaczam.Uważam,za jeden z najlepszych politycznych thrillerów.
Historia,zaczyna się w 1950 roku.Kiedy pewien murzyn.Zakochany w komunizmie,postanowił.Zamieszkać w Moskwie.A,że życie weryfikuję pewne poglądy.Kiedy,człowiek się z tym styka na co dzień.

Następnie,akcja toczy się w latach 60.Koniec terroru Stalina,następuję odwilż.
Mamy,wyjazdy Rosjan do USA.T,ponownie spotykamy się z czarnym piosenkarzem.

Ale,dla mnie najważniejsze były lata 80.I wojna w Afganistanie,to wszystko.,
Łączy,postać agenta KGB Lwa Demidowa.Trzeba,przyznać porządnego.Kochającego,swoją rodzinę człowieka.
A w tej książce,przeżył on wiele.Tragedii,za to tragedią nie było czytanie tej książki.Znakomita.

Następnie,akcja...

Część trzecia trylogii Lwa Demidowa. Najmniej znana i najsłabiej oceniana. Dla mnie zaskoczenie. Na równi z rewelacyjną "Ofiarą 44" (część pierwsza). Jeśli miałbym wskazać lepszą, część pierwsza lepsza tylko dlatego że jest tą pierwszą.

Głównym motywem jest zemsta. Akcja dzieje się w Afganistanie podczas inwazji radzieckiej i w USA. Rozpoczęcie mocne, w środku trochę słabiej, żeby zakończyć mocnym przytupem. Kolejny raz drobiazgowa lekcja historii.

Jedynka - kryminał/obyczajowa, Dwójka - sensacja, Trójka - thriller/dramat.

Jako jedyna z całej trylogii oprócz przyjemnej lektury potrafi poruszać, a nawet skłaniać do refleksji.

/poruta.pl

skończyła się moje przygoda z lwem demidowem
szkoda, że w taki sposób - niestety książka poniżej oczekiwań
widać, że autor męczył się przy tej części i nie miał pomysłu na rozwinięcie historii lwa
szkoda, bo mogło wyjść dobre zakończenie świetnej historii życia byłego agenta kgb, a mamy... sami oceńcie

skończyła się moje przygoda z lwem demidowem
szkoda, że w taki sposób - niestety książka poniżej oczekiwań
jeszcze pierwsza część dotycząca wyjazdu raisy i dziewczynek jest utrzymana na jako takim poziomie, druga część "afgańska" jest straszliwie naciągana, wręcz do granic absurdu...

• E-booki
  • Ebooki