Seth & Greyson

Okładka książki Seth & Greyson Jessica Sorensen
Okładka książki Seth & Greyson
Jessica Sorensen Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: The Coincidence (tom 7) literatura obyczajowa, romans
The Coincidence (tom 7)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-04-03
2015-04-03
romans new adult miłość ból walka mm romans LGBT

Po tym,jak został dotkliwie skrzywdzony przez kogoś kogo myślał,że kochał,osiemnastoletni Seth przenosi się do innej szkoły i rozpoczyna naukę w semestrze letnim.Tam spotyka Callie,szarą myszkę ukrywającą się w workowatych ciuchach i niemodnych fryzurach.Ta dziewczyna przypomina mu jego samego sprzed paru miesięcy-zagubionego,bojącego się własnego cienia.Postanawia jej pomóc i wkrótce ich znajomość zapoczątkuje piękną i oddaną przyjaźń.Gdy Seth myśli,że wszystko wraca do normy,nagle pojawia się Greyson-chłopak,który zagnieżdża się w umyśle Setha.Okazuje się,że Greyson jest taki jak on i nie wstydzi się tego.Gdy między chłopakami rodzi się uczucie do Setha zaczynają wracać bolesne wspomnienia przeszłości,przez co nie potrafi do końca otworzyć się na nową miłość...

Książka rzuciła mi się w oczy,gdy szukałam jakiegoś ciekawego ebooka na wyjazd,ponieważ nie zabieram papierowych książek na podróże w obawie,że się zniszczą (mam swoją małą obsesję).Niestety nie przetłumaczono jej na język polski,więc musiałam czytać ją po angielsku,co wcale mi nie przeszkadzało,bo bardzo dobrze radzę sobie z angielskim i czytanie oraz pisanie w tym języku nie sprawia mi problemów.Ponadto nigdy nie czytałam o związkach homoseksualnych,więc jeszcze bardziej mnie to zaintrygowało.Nie miałam zbyt wielkich wymagać co do tego typu literarury i mówiąc szczerze-nie spodziewałam się czegoś tak dobrego.

Sometimes you can just tell people belong together.Sometimes you know.

Cóż,cała książka traktuje o istocie miłości,ale w bardzo piękny i nietypowy sposób.Dziwi mnie trochę,ze kobieta potrafiła napisać o chłopaku,który jest gejem,ale w trakcie lektury zapomniałam o tym. Ujęło mnie to,w jaki sposób Jessica Sorensen opisała historię Setha i to,że przeszłość wpływa na nas w bardzo znaczącym stopniu.Tak samo jak opinia społeczna,której tak bardzo bał się Seth będąc z Greysonem.A to wszystko przez jeden przykry incydent spowodowany przez jego dawną miłość,która pozostawiła blizny na ramieniu oraz serce Setha w rozsypce.

But that's the thing about scars.They always stay with us,whether visible or unseen.

Ponadto pani Sorensen ukazała kontrast tego jak ludzie reagują dzisiaj na związki tego typu.Z jednej strony akceptujący to wszystko nieco szaleni rodzice Graysona (mama wróżbiarka i ojciec herbaciarz),a z drugiej niedopuszczająca do siebie myśli o odmienności syna matka Setha.To pokazuje jak ważne w naszym życiu są osoby,które kochamy-druga połówka,rodzice,przyjaciele.Jak ważne jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa,żeby wyjawić swoje sekrety.I jak ważna jest cierpliwość-w końcu Greyson bardzo długo czekał,aż Seth się otworzy.Ale było warto.

Knowing it exist and experiencing it are two different things...

I jest jeszcze niezwykle intrygująca postać Callie-dziewczyny,której odebrano w wieku dwunastu lat szczęście.Od tamtej pory postanowiła nikomu nie ufać i zamknęła się w swojej skorupie czarnej przeszłości.Zrządzenie losu sprawiła,że spotkała Setha z tak samo ciemnymi wspomnieniami jak ona. Jemu pierwszemu wyjawia swój sekret i to dzięki niemu zaczyna żyć na nowo.Niemal popłakałam się w pewnym momencie,gdy Callie powiedziała do Setha,że on tak bardzo pomógł jej,a ona tylko brała i brała.Czuje się jak osoba,która pożycza i nie oddaje.Ona też chce mu pomóc.Chyba przesłaniem tej książki miało być to,że najlepsze przyjaźnie i związki rodzą się wtedy,gdy dwoje ludzi łączy podobna przeszłość.

Podsumowując "Seth&Greyson" to piękna książka ukazująca piękno miłości jak i to,że nie należy bać się być sobą.I co najważniejsze nie należy bać się kochać.Przecież to,że jesteś gejem nie zmienia cię jako człowieka.Jesteś tak samo zabawny jak byłeś pięć minut temu.Już od dawna nie spotkałam się z romansem,który nie przyprawiłby mnie o mdłości.W tej książce jest tyle bólu i tyle prawdziwych problemów,że mogę polecić ją każdemu.Naprawdę-przepiękna.

BEZ STRACHU I ODRZUCENIA...

"Never be afraid to love".

Życie Setha to pasmo intensywnych przeżyć, a wiele z nich nie należało do miłych. Kiedy wreszcie opuszcza rodzinne miasteczko, gdzie każdy zna każdego, chłopak musi najpierw przezwyciężyć swoje najgorsze lęki i obawy, nim na nowo będzie umiał zaufać ludziom. Rozpoczyna naukę w collegu z nadzieją, że uda mu się znaleźć kogoś, kto pomoże mu podnieść się i otrzepać po upadku.

W ten sposób Seth poznaje szarą myszkę, Callie, która tak samo jak on ukrywa sekret. Seth zauważa ból, jaki kryją jej oczy i to każe mu sądzić, że łączy ich więcej niż mógłby przypuszczać. To może być początek wspaniałej przyjaźni...

Życie Greysona nigdy nie było tak trudne. Oczywiście, musiał liczyć się ze spojrzeniami ludzi oraz przywyknąć do różnych reakcji, ale rodzice zawsze go wspierali przekonując by nigdy nie bał się tego kim jest. Lecz Greyson jest niczym cień, chowający się za obiektywem aparatu i tropiący ludzi, by dojrzeć w nich prawdziwość, której sam poszukuje. W ten sposób spotyka Setha, który skrywa jednak tajemnice, o których nie powiedział nikomu prócz Callie.

Jedynym sposobem by ruszyć naprzód jest ucieczka od przeszłości. Jedynym sposobem by pozostać sobą jest wykrzyczeć to światu.

Seth i Greyson będą musieli razem przezwyciężyć wiele trudności, by na koniec przestać bać się miłości...

Książki Jessici Sorensen są pełne prawdy o tym, jak bolesne i skomplikowane potrafi być życie. Jednocześnie widać, że miłość potrafi nie tylko złagodzić ból, ale często też uzdrowić zranioną duszę.

Kompletna i piękna jak zawsze opowieść o tym, że nie należy w siebie wątpić, ani się poddawać. Ostatni już tom cyklu "Przypadki".

Polecam!

BEZ STRACHU I ODRZUCENIA...

"Never be afraid to love".

• Po angielsku
  • Jessica Sorensen