Blitzkrieg w Polsce wrzesień 1939

2009-01-01
2009-01-01
Sławomir Belind
II wojna światowa

Książka autora opowieści o festung Breaslau. Tym razem autor skupia się na pierwszej kampanii II wojny światowej na arenie europejskiej. Jest sporo książek polskich i niemieckich w tej tematyce stąd zdecydowałem się na pozycję Brytyjczyka. Książka właściwa dla pisarstwa anglosaskiego: panoramiczna, dynamiczna, z ciekawymi uogólnieniami. Choć dotyczy treści bardzo dobrze znanej to ciekawym doświadczeniem było spojrzenia na nią z perspektywy historyka brytyjskiego.

Dodaj cytat z książki Blitzkrieg w Polsce wrzesień 1939