Mr. Beautiful

Okładka książki Mr. Beautiful R.K. Lilley
Okładka książki Mr. Beautiful
R.K. Lilley Wydawnictwo: Amazon Cykl: W przestworzach (tom 4) literatura obyczajowa, romans
W przestworzach (tom 4)
Amazon
2014-10-15
2014-10-15

Lubię tą serię. Z przyjemnością do niej wrócę..

Lubię tą serię. Z przyjemnością do niej wrócę..

Tak średnio. A słowo "k.u.T.A.S" 100 razy na 300 stron.

Tak średnio. A słowo "k.u.T.A.S" 100 razy na 300 stron.

Nie rozumiem tej książki. Jest tak poszatkowana że tego się po prostu nie da czytać. Z rozdziału na rozdział skaczemy z przeszłości w teraźniejszość potem przyszłość, raz to James, za chwile Stephan.... z wielką chęcią przeczytałabym ich przemyślenia, ale gdyby były one opisywane np. zgodnie z wydarzeniami w tomach 1-3, bo tak, to po prostu mój mózg się gubi...

Cała seria była bardzo lekka. Szybko ją się czytało. Niestety była też bardzo przewidywalna, brakowało jakiś momentów zwrotu akcji.
Główna bohaterka czasami irytowała, dlatego miło było przeczytać ostatnią część i zobaczyć niektóre wydarzenia oczami Jamesa. Aczkolwiek 4 część wydawała mi się nadmiernie chaotyczna.
Mimo wszystko sięgnę po kolejne książki tej autorki, między innymi po historię Daniki i Tristiana, ponieważ zaciekawiła mnie wzmianka o nich i chciałabym poznać z kolei tą opowieść.

Mimo wszystko sięgnę po kolejne książki tej autorki, między...

Ta część ta najlepsze fragmenty z poprzednich, ale wzrokiem Jamesa. Ciekawe rozwiązanie, które nie czyni jej nudną. Jednak najlepszym zabiegiem jest uczynienie, przez chwilę, bohaterem najlepszego przyjaciela Blanki, Stephana. Jak często zostało powtórzone Blanka i Stephan są ze sobą zrośnięci, więc fajnie było przeczytać o znalezieniu przez niego szczęścia.

Losy Bianki i Jamesa miałam okazję poznać w trakcie lektury serii "W przestworzach". Trylogia w moim odczuciu miała lepsze i gorsze momenty jednak ogólnie oceniałam pozytywnie. Dlatego też bardzo byłam ciekawa kontynuacji ich historii, którą autorka zawarła w książce "Pan przystojny".
Niestety, ale mocno się zawiodłam. Ta powieść to całkowity duplikat tomu pierwszego, z tą różnicą, że pisany oczami Jamesa. Zabieg mocno inspirowany znaną nam serią książek. Ta część praktycznie niczego nie wniosła do całokształtu tej serii. Nie wytłumaczyła wielu ciekawostek, które chciałam poznać. Nie dała nowego światła na zachowanie Jamesa, bo moim zdaniem jak był przedstawiony w poprzednich częściach, tak tutaj pozostał całkowicie sobą. Jedyną nowością był chyba drugi rozdział lub pierwszy, w którym autorka wróciła do wydarzeń z ostatniej części oraz epilog, który zawierał konkretne fakty, które zdecydowanie jako czytelnik chciałam poznać, a mianowicie dalsze losy naszych bohaterów po latach, a szkoda, że tak się to potoczyło, bo myślę, że w życiu tej pary można było jeszcze sporo namieszać, a nie zostało to wykorzystane. Ta pozycja to całkowite powtórzenie wszystkich znanych nam już sytuacji, powtórzenie wydarzeń i wspomniane najmocniejsze sceny z poprzednich części. Trudno mi opisywać tę książkę, bo musiałabym skopiować moje poprzednie opinie i wstawić tutaj jedną długą, a tego nie chcę robić. Dlatego, jeśli bardzo mocno pokochałaś/pokochałeś losy Bianki i Jamesa oraz trudno Ci się z nimi rozstać, to ta książka pozwoli Ci przeżyć ich romans od nowa, jeśli jednak zakończenie tomu trzeciego Cię satysfakcjonuje to "Pana przystojnego" możesz odpuścić.
Książka miała szansę na wzbicie się ponad wszystkie części, bo postać Jamesa Cavendisha była mocno intrygująca, jednak autorka nie wykorzystała tej szansy i tworząc "Pana przystojnego" skupiła się tylko i wyłącznie na wydarzeniach z poprzednich tomów. Mnie ta książka nie porwała i jeśli masz na oku inne, ciekawsze książki, to zdecydowanie wybierz inną lekturę.

Uwielbiam gdy moj umysl pochloniety jest czasami takimi historiami.Burzliwym zwiazkiem ktory momo wszystko pokonuje wszelkie przeciwnosci. To jest niesamowite jak czlowiek zmienia sie pod wplywem panujacego uczucia,jak zmienia swoje dotychczasowe przyzwyczajenia dla tej drugiej osoby,jak robi sie slaby kiedy ta osoba cierpi. Najwazniejsze sa dobre zakonczenia mimo panujacego zla. W brzydocie swiata milosc pokonuje wszelkie przeciwnosci.

Zupełnie nietrafione uzupełnienie serii. Mam wrażenie że autorka nie mogła się zdecydować, czy chce napisać książkę o Jamesie, czy o Stephanie. Zdecydowanie powinna wybrać tego drugiego, bo Pana Przystojnego jest tu jak na lekarstwo. Zabrakło jego kluczowych przemyśleń, a te co są odzwierciedlają to co było w poprzednich częściach i wzbogacone są jedynie o monotematyczne "moja". Do tego tak strasznie chaotyczne osadzenie rozdziałów w czasie, że w połowie książki myślałam już że to koniec.

Czasami tak już jest, że los stawia na twojej drodze odpowiednią osobę. Spoglądasz jej w oczy i już wiesz, że to brakująca część twojej duszy - nie możesz pozwolić jej odejść. Tak było z Jamesem, gdy po raz pierwszy ujrzał Biankę. Zrozumiał, iż dotąd jedynie wegetował, a ona znów przywróciła go do życia. Pytanie tylko, czy mężczyzna zdoła utrzymać ją przy sobie?
Stephen od początku starał się trzymać z dala od Javiera, ale kłopoty chodziły za nim jeszcze zanim poznał Biankę, która uratowała jego duszę. Jednak to chłopak o złej reputacji uleczył jego serce i nauczyć kochać siebie.
Poznaj świat Jamesa odmieniony przez Biankę oraz wzloty i upadki Stephena.

"A jeśli chodzi o te wszystkie jak i dlaczego, James, to taka miłość czyni cię lepszym człowiekiem, nawet jeśli ją tracisz, nawet jeśli to tylko jedna cenna chwila w życiu, to i tak nie możesz żałować, że ją przeżyłeś. Możesz mi wierzyć."

Jak już pewnie się domyślacie, w dodatku do serii "W przestworzach" pojawia się nie tylko narracja Jamesa, ale również najlepszego przyjaciela Bianki, Stephana. Ktoś mógłby powiedzieć: "co on tam robi?". Z początku też tak pomyślałam, ale z czasem zrozumiałam, że aby opowiedzieć pełną historię, musimy poznać również jego punkt widzenia.

Z początku książka to ogromny chaos. Przypadkowe sceny z życia Jamesa, które znamy już z Podniebnego Lotu czy Uziemionych. Możemy jednak zobaczyć pierwsze spotkanie Bianki i Jamesa, które zostało jedynie wspomniane wcześniej w serii. Rozdziały naprzemiennie pochodzą z przeszłości i teraźniejszości obu mężczyzn. Poznajemy osiemnastoletniego Stephena, który zarabiał na utrzymanie siebie i swojej najlepszej przyjaciółki pięściami oraz Jamesa, któremu soda uderzyła do głowy, gdy poczuł wolność. A także, co najbardziej mi się podobało, ich dzieje po wydarzeniach opisanych w trzeciej części, które zajmują niemałą ilość stron, więc możemy się zagłębić w ciąg dalszy. To, jak ułożyło się życie ich, ale wspomniane zostają również postacie drugoplanowe, z którymi miło było się znów "zobaczyć".

Jeżeli czytaliście moją recenzję poprzednich części, to wiecie, że bardzo polubiłam serię, ale do tej części akurat mam kilka obiekcji. Wspominany już chaos sprawia, że rozdziały przypominają zlepek przypadkowych zdarzeń, więc bez wcześniej znajomości serii czytelnik nie byłby w stanie zorientować się w sytuacji. Dodatkowo, początkowo narracja Jamesa to przepisane i skrócone sceny 'Podniebnego Lotu'. Brakowało mi tu jakichś opisów emocji czy czegoś, co podkreśliłoby jego stanowisko. Z czasem jednak wszystko się unormowało, a R.K. Lilley ponownie pokazała, na co ją stać. Szczególnie wciągnęłam się w sceny przyszłości.

Podsumowując, jeśli jesteście ciekawi przeszłości Stephena i Blanki oraz chcecie wiedzieć, jak dalej potoczyły się ich miłosne związki, jacy ludzie stanęli na ich drodze i przez co musieli przejść, by zyskać do siebie pełne zaufanie i szczęście, sięgnijcie po ten tom. Na pewno jest on obowiązkowy dla fanów serii!

Stephen od...

Chaotyczna fabuła przeniesiona z poprzednich części,uzupełniona niewielkim fragmentem historii z punktu widzenia Jamesa. Nowością jest tylko opowieść o Stephenie, lecz jak to się ma do historii pana przystojnego?. O ile trzy poprzednie części przeczytałam z przyjemnością to ta zdecydowanie mnie rozczarowała. Polecam, jeśli ktoś lubi czytać kilka razy na ten sam temat.

Dodaj cytat z książki Mr. Beautiful