Ani słowa prawdy

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Czarodziej z przypadku

Link do recenzji

Miła, lekka, przyjemna fantastyka. Poczucie humoru świetne.

Miło się oderwać od rzeczywistości i udać się w świat przygód Czarodzieja z Wybrzeża. Towarzyszymy Arivaldowi przez lata, jego pierwsze przygody chyba są najlepsze.

Udane podejście do humorystycznej fantasy, czyta się lekko i przyjemnie, bohater jest sympatyczny, świat ciekawy. Szkoda, że autor skończył na jednym tomie.

Tylko dwie nowe historie ale zato bardzo miło pozwalające na powrót w swiat sympatycznego czarodzieja....

Znacie powiedzenie z pewnego polskiego filmu: czy jest tu jakiś cwaniak?.
Tak w tym wypadku powieściowy cwaniak jest, ale nie chciałbym mu z główki pociągnąć :).
Zacnie się ubawiłem, a to w czasach Covidu jest chyba bezcenne :)))
A przyznam się bez bicia, że z tą pozycją miałem niezłe magiczne przygody. Pierwszy raz wypożyczyłem ją ponad rok temu i jakoś tak nie...

Fajna pozycja, czuć przymiarki do Inkwizytora.
Zbiór historii o magu, który nie jest magiem (jakoś mu się udaje wszystkich oszukać). Złote myśli Arrivalda jak nic przypominają myśli późniejszego Mordimera. Szkoda, że tylko jeden tom. Mogłoby być nieźle.

Tylko jedno opowiadanie mi się nie podobało : "Gdy czeka nowy świat". Reszta genialna.

Zabawna historia najpotężniejszego czarodzieja awanturnika i jego przyjaciół

Książka wysłuchana dzięki aplikacji Empik Go.
Czyta Kazimierz Kaczor.

Ależ to był dobry kawał fantastyki.Czarodzieje ,wiedźmy ,krasnoludy i niekończące się przygody Arivalda z Wybrzeża .
Fajnie było się przenieść do innego świata ,i oderwać się od rzeczywistości .
Książka dobra również na poprawę humoru ;-).

Książka jednego z moich ulubionych autorów. Minusy? Jak zwykle masa zbędnych nazwisk i imion których na sto procent nie zapamiętam - już tak mam. Na początku książki nie byłem do niej przekonany, po kilkunastu minutach - już bardziej. Plusy? Komiczny główny bohater którego nie sposób nie lubić. Bardzo fajne i różnorodne przygody. Polecam.

3 903
    1 163