Ani słowa prawdy

fantastyka, fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Czarodziej z przypadku

[ 12 ] Link do recenzji

Tylko jedno opowiadanie mi się nie podobało : "Gdy czeka nowy świat". Reszta genialna.

Zabawna historia najpotężniejszego czarodzieja awanturnika i jego przyjaciół

2045

Książka wysłuchana dzięki aplikacji Empik Go.
Czyta Kazimierz Kaczor.

Ależ to był dobry kawał fantastyki.Czarodzieje ,wiedźmy ,krasnoludy i niekończące się przygody Arivalda z Wybrzeża .
Fajnie było się przenieść do innego świata ,i oderwać się od rzeczywistości .
Książka dobra również na poprawę humoru ;-).

Książka jednego z moich ulubionych autorów. Minusy? Jak zwykle masa zbędnych nazwisk i imion których na sto procent nie zapamiętam - już tak mam. Na początku książki nie byłem do niej przekonany, po kilkunastu minutach - już bardziej. Plusy? Komiczny główny bohater którego nie sposób nie lubić. Bardzo fajne i różnorodne przygody. Polecam.

Było to pierwsze moje spotkanie z twórczością Jacka Piekary. Muszę przyznać, że książka ta jest w miarę przyzwoita, choć wątki w niektórych opowiadaniach były dla mnie momentami pokręcone i niejasne. Ciekawa jest również postać Arrivalda- szukającego cały czas nowych przygód maga, który musi często uciekać się do rozwiązań innych, niż rzucanie zaklęć i zawsze znajduje...

Dotychczas nie byłam zainteresowana czytaniem opowiadań, a tu bardzo miła niespodzianka. Książka jest spójna, występują nawiązania do poprzednich opowieści, czyta się lekko, dialogi są nieraz zabawne. Bohater sympatyczny, a świat ciekawy i rozbudowany. Polecam!!

Nie jest to na pewno najlepszy Piekara. Chyba nie do końca wiedział, w którą stronę chcę iść i nie jest do końca ani Prachettowo ani poważnie. Ot takie czytadło. Bardziej polecam cykl inkwizytor.

Szybka opinia:
Jeżeli szukasz ambitnej lektury fantasy, to zawróć czym prędzej i sięgnij po Brandona Sandersona. Jeśli szukasz lekkiego fantasy i lubisz Pratchetta, to czuj bierz się za "Ani słowa prawdy". Po więcej informacji zapraszam niżej.

Długa opinia:
Książkę kupiłem całkowitym przypadkiem za 5zł i muszę przyznać, że w ostatnim czasie były to moje najlepiej wydane...

6,5 /10

Piekara za sprawą Mordimera stał się jednym z moich ulubionych autorów. Mimo, iż nie jest to pisarz szczególnie oryginalny, w dodatku mający ogromne problemy z formami dłuższymi niż liczące około 100 stron opowiadania (za wyjątkiem Rycerza Kielichów). Niemniej jeśli chodzi o tworzenie krótkich form literackich nie można odmówić mu kunsztu i dobrych pomysłów. I tak...

Warta uwagi dla miłośnika klasycznej fantasy. Mamy elfy itp. :)

Dyskusje

3 819