Ani słowa prawdy

fantasy, science fiction
Fabryka Słów
2014-09-01
2014-09-01

Okładka książki A.D.XIII, tom 2 Jakub Ćwiek, Janusz Cyran, Cezary Frąc, Anna Kańtoch, Krzysztof Kochański, Maja Lidia Kossakowska, Eva Mroczek, Łukasz Orbitowski, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Krzysztof Piskorski
Ocena 6,5
A.D.XIII, tom 2 Jakub Ćwiek, Janusz...
Okładka książki Małodobry Kamil C. Alster, Mateusz Bandurski, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Tomasz Kołodziejczak, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Hubert Spandowski, Szczepan Twardoch
Ocena 6,4
Małodobry Kamil C. Alster, Ma...
Okładka książki Niech żyje Polska. Hura! Tom 2 Tomasz Bochiński, Krzysztof Kochański, Joanna Kułakowska, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Piotr Schmidtke, Artur Szrejter, Katarzyna Anna Urbanowicz, Łukasz Wiśniewski
Ocena 6,3
Niech żyje Pol... Tomasz Bochiński, K...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Czarodziej z przypadku

3427 612 23

Są pewni autorzy, których "postępowy świat" nienawidzi. Przypadek Andrzeja Pilipiuka na konwencie fantastyki, kiedy usłyszał "paszoł won", Jacka Komudy opowiadanie NF za które "postępowe elity" kalały się oraz wyroki dla naszego autora za wypowiedzi. Jeśli oni ich nienawidzą, to warto ich czytać. Za komuny najlepszą reklamą była krytyka Trybuny Ludu (dziś GW).
No więc czytam. Z Pilipiukiem jestem na bieżąco, Komudę zacząłem czytać. Teraz Piekara.
Książkę dobrze się czy słuchało (K. Kaczor).
Wesołe (klimaty Johna Morressy'a - Kedrigern lub Scotta Martina - Thraxas) i przyjemne.

No więc...

Świetny bohater, świetna fabuła i proste historie która pokazują że wystarczy być sobą by dokonywać cudów. Polecam gorąco tą książkę. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Bardzo dobra książka Piekary. Przyznam że po chaosie związanym z Inkwizytorem i cofaniu się do początków Mordiego tutaj mamy znacznie ciekawszą postać. Świat przedstawiony to klasyczna fantasy jednak jest świetnym tłem dla przygód naszego herosa.

Czuć inspiracje Sapkowskim, w moim subiektywnym odczuciu. Poza tym kawałek lekkiej prozy

Miła, lekka, przyjemna fantastyka. Poczucie humoru świetne.

Miła, lekka, przyjemna fantastyka. Poczucie humoru świetne.

Miło się oderwać od rzeczywistości i udać się w świat przygód Czarodzieja z Wybrzeża. Towarzyszymy Arivaldowi przez lata, jego pierwsze przygody chyba są najlepsze.

Bardzo nierówne opowiadania, niektóre lepsze, niektóre gorsze. Raczej nie polecam.

Zadziwiająco dobra i znacznie odbiegająca od innych dzieł Jacka Piekary.

Zadziwiająco dobra i znacznie odbiegająca od innych dzieł Jacka Piekary.

Lekko, zmyślnie, ot tak na 7+

Lekko, zmyślnie, ot tak na 7+

Arrivald jakj zawsze - mocarny, niekonwencjonalny, sympatyczny.

Arrivald jakj zawsze - mocarny, niekonwencjonalny, sympatyczny.

Jacek Piekara Ani słowa prawdy. Opowieści o Arivaldzie z Wybrzeża Zobacz więcej
Jacek Piekara Ani słowa prawdy Zobacz więcej