The Art of Asking

Amanda Palmer biografia, autobiografia, pamiętnik 352 str.
Data 1. wydania:
angielski
Grand Central Publishing
biografia, autobiografia, pamiętnik

angielski
Grand Central Publishing
biografia, autobiografia, pamiętnik

Kup książkę

Niesamowita książka niesamowitej osoby. Odsłuchałem ją w formie audiobooka i to jak czyta ją sama Amanda jest pochłaniające, jak rozmowa z najlepszym przyjacielem opowiadającym o swoich wzlotach, upadkach, absurdalnościach i drobnych radościach.

Zakochałam się w Amandzie Palmer.

Znałam wcześniej jej muzykę, wiedziałam, że jest otoczona niemal kultem przez swoich fanów. Ale mnie jej muzyka nie powaliła (a przynajmniej – nie od razu).

Któregoś dnia przeglądałam blogi książkowe w poszukiwaniu czegoś inspirującego i znalazłam tę książkę. Moja pierwsza myśl – dziwny tytuł. Druga myśl (patrząc na okładkę) – dziwni...

Na półkach: , , , ,

Amanda to nietypowa artystka, wcześniej jej muzyka mnie drażniła, a jej filozofia przedstawiona w TEDTalk wydawała się czystą utopią. Okazuje się jednak, że można tak żyć, a efekty są wspaniałym dowodem na szczerość i dobroć ludzi.

Rzecz o odwadze do mówienia o swoich uczuciach, tworzeniu relacji i otwarciu się na innych. Zdecydowanie warta poświęcenia paru godzin.

Mnie...

Na półkach: , , , ,

Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję. To była bardzo cenna lekcja. Gorąco polecam każdemu, czy jest fanem Amandy, czy nie. Po prostu przeczytaj.

Zbior ciekawych anegdot i jeszcze ciekawszych spojrzen na swiat z punktu widzenia artystki. Lekture polecam szczegolnie tym nieufnym i zdystansowanym do ludzi.

Na półkach: , , , , ,

Każdy, kto mnie zna, wie, że uwielbiam marudzić nad książkami. Analizować je, wytykać błędy, rozkrajać je nożem filologicznym i filozoficznym. I lubić je mimo to.
Tym razem jest inaczej.
Tę książkę skończyłam z przeświadczeniem "To najlepsza książka, jaką przeczytałam w życiu".
Nie mam nic więcej do dodania.

• Po angielsku
  • Biograficzne