The Land of Laughs

Jonathan Carroll Wydawnictwo: Victor Gollancz fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Victor Gollancz
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Carroll zrobił to, co nie wielu się udaje. Zabrał mnie w podróż do swojej krainy pozwolił się rozgościć i jak już zrobiło się miło powiedział, że to koniec. Strasznie przyjemne. Ubawiłem się aż miło.

Moja pierwsza "dorosła" książka. Przeczytałam ją mając 11 lat i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Niesamowita kiedyś i niesamowita teraz.

Niesamowicie wciągająca powieść napisana wybitnie lekkim piórem. Wyjątkowy klimat budowany jest pozornie błahymi szczegółami takimi jak krótkie opisy miasteczka, małe spostrzeżenia bohaterów. Bardzo ciekawie opisane relacje dwojga osób, które w czasie ewoluują. Czuje się wyjątkowość ich porozumienia, które później zostaje poddane bardzo trudnej próbie. Cały utwór...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza powieść Jonathana Carrolla, skądinąd swego czasu bardzo popularnego u nas. I trzeba przyznać, że książkę czyta się lekko i szybko, a autor potrafi zainteresować czytelnika zawiązującą się powoli intrygą. Dziś, w dobie internetu i błyskawicznego obiegu informacji już niemożliwą do zaplanowania, ale w 1980 roku (data pierwszego wydania) akceptowalną.
Na plus...

Prawdę mówiąc, zmęczyła mnie ta powieść. W książce mieszają się wydarzenia realne i paranormalne, bohater przybywa do miasteczka, które okazuje się mieściną jak z taniego horroru. Tomasz miota się pomiędzy dwoma kobietami, z których żadnej chyba na prawdę nie kocha, a w międzyczasie pisze biografię swojego ulubionego pisarza. Ciąg zdarzeń przewidywalny, miał się włos jeżyć...

Wciągająca i nieprzewidywalna. Polecam!

Dobrze mi się to czytało

Wspaniała powieść, niesamowita historia. Skąd te niskie oceny? Chyba niektórzy są za głupi, żeby zauważyć brylant... Może nie powinni zatem oceniać? Chętnie do niej wracam, odkrywając nowe smaczki.

W momencie, gdy musiałem przewartościować swoje życie, ta kslążka stała się dla mnie ulgą w wielu bólach i przeciwnościach losu... szczerze polecam!

Bardzo ciekawa i wciągająca, trochę tajemnicza. Na początku wszystko idzie dość spokojnie, ale później, zwłaszcza przy końcówce, to jakoś za szybko i chaotycznie jest moim zdanie. Jednak ogólnie książka pozostawia po sobie dobre wrażenie

8 185
    2 445