List

Okładka książki List
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Christmas Box Trilogy (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
Christmas Box Trilogy (tom 3)
The Letter
Znak Literanova
2014-11-03
2014-11-03
Hanna de Broekere

W drugim tomie trylogii wraz z głównymi bohaterami MaryAnne oraz Davidem przeżyliśmy śmierć ich trzyletniej córeczki Andrei. Od tamtych wydarzeń minęło dwadzieścia lat a małżeństwo nadal nie pogodziło się ze stratą. Oddalili się od siebie, odgrodzili niewidzialnym murem, bowiem David nie pokazuje swojej żałoby na zewnątrz, ukrywa uczucia do żony przez co ona czuje się...

Ostatni tom i muszę stwierdzić że klapa. Niestety rozczarowałam się. Historia na pewno piękna nie do pozazdroszczenia, ukazana jest cudowna miłość i straszny ból. Niby wszystko pięknie ale nie wciągnęła mnie, nie czułam tego czegoś co autor miał w innych książkach. Każdy musi przeczytać i ocenić sam

Pierwsza moja książka tego wychwalanego Richarda Paula Evansa; nie mogę mówić o zupełnym rozczarowaniu, jednak nie tego się spodziewałam po tych recenzjach.
Fabuła jest raczej bez pomysłu, trzeba sporo siły woli, żeby wciągnąć się w wydarzenia, a przecież to książka ma wciągać.
Na plus - klimat: świąteczny i rodzinny, tutaj moja wyobraźnia miała pole do popisu. Co do...

Choć przeczytałam już parę książek autora to z przykrością muszę stwierdzić, że ta pozycja w jakiś sposób mnie rozczarowała. Nie wiem czy to ze względu na fakt, iż jest to 3 tom cyklu Christmas Box Trilogy w związku z czym nie wiem czy jest w jakiś sposób powiązany z poprzednimi częściami. Jednak 1 trzeba przyznać autorowi: szybko czyta się Jego książki. Tak było i w tym...

Warta przeczytania - głęboka, ale nie przytłaczająca. Pokazująca ludzkie cierpienie, pragnienie miłości i wytrwałość w wierności swoim ideałom. Wszystko to wplecione w historię małżeństwa, które straciło dziecko. Do tego wątki kulturowe pokazujące rasizm, ludzkie dylematy a jednocześnie godność człowieka jako wartość najwyższą. Polecam

Ładna historia, poruszająca motyw miłości wystawionej na wielką próbę. Śmierć ukochanego dziecka staje się powodem, przez który prawdziwe uczucie, jakim jest miłość, zostaje zastąpione smutkiem, żalem, niezrozumieniem i wreszcie zagubieniem, po którym odnalezienie drogi jest bardzo ciężkim wyzwaniem.

Warta przeczytania pozycja, na pewno. Polecam.

Bardzo wzruszająca opowieść o miłości, stracie i przyjazni.
David wraz ze swoją żoną mieszkają w pięknej rezydencji ale coraz bardziej sie od siebie oddalają po stracie swojego jedynego dziecka. Kobieta postanawia wyjechać , w tym czasie w życiu mężczyzny pojawia się piękna nieznajoma która planuje go usidlić , podoba mi się że David oparł się jej a nie jeden mężczyzna...

Historia MaryAnn i Davida Parkinów przenosi w zupełnie inne czasy. Z mojej perspektywy są one zarówno piękne jak i przerażające. Mimo smutnego wydźwięku powieści bardzo mi się ona podobała. Myślę, że potrzebuję kilka dni by ją przemyśleć jeśli chciałabym napisać coś więcej.
Polecam do sięgnięcia po wszystkie trzy książki z cyklu.

Piękna powieść o miłości i ludzkiej egzystencji ściskająca za serce.

Tak sobie czytałam tę książkę i przeżywałam wszystko z bohaterami żeby kiedy przyjdzie mi do oceniania i czytania ocen innych czytelników dowiedzieć się, że to jest TRZECI TOM!!
To daje nową nadzieje i 2 kolejne książki na liście ;)
Dobrze jest się czasami zaskoczyć <3 i wybierać książki po okładce (czego dzieci pod żadnym pozorem nie róbcie! :D )

• Chcę w prezencie
  • Richard Paul Evans