Kochana moja: Rozmowa przez ocean

Filia
literatura polska rozmowa matka córka
literatura piękna
literatura polska rozmowa matka córka

Matka i córka. Matka mieszka w Polsce, natomiast córka w Australii. Kobiety bardzo za sobą tęsknią i uznały, że będą ze sobą rozmawiać za pośrednictwem listów. Doceniam w tej książce aspekt pamięci o polskich tradycjach, świętach i zwyczajach- szczególnie o Zaduszkach, które dla mnie są niezwykle istotne. Obie panie często przywołują też polskie zwyczaje kulinarne. Córka,...

Bardzo przyjemna ksiazka, lekko się czyta i dosyć szybko.

Rozmowa matki z córką. Różne tematy ,poprzez kabaret , życie towazyskie , PRL czy wspominanie najbliższych. Życzyła bym każdej matce aby mogła tak o wszystkim rozmawiać ze swoimi dziećmi. Nie koniecznie rzez pół świata.

Cudowna książka o życiu, wspomnieniach z dzieciństwa, doświadczeniach, rodzinie, przeszłości i miłości przedstawionych w formie listów/maili wymienianych między matką i córką. Dwie różne perspektywy, ze względu na wiek, doświadczenia i kraj w którym mieszkają, a które jednocześnie tak wiele łączy :)

Trudno powiedzieć, co podobało się najbardziej w książce- listach Matki i Córki. Chyba to, że było w niej tak wiele ciepła.

Bardzo przyjemna lektura, czytało się fantastycznie :)

Ze względu że kocham język jakim posługuje się w swoich książkach (i w życiu, jak widzę w postach )Małgorzata Kalicińska, moja ocena tej książki może być nie obiektywna. Ale postaram się być jak zwykle wystarczajaco ostra.. 😁 Więc ..porównując wszystkie inne do tej pory czytane,(prawie wszystkie czytałam 😝 ) ta jest tą najsłabszą. Wydaje się pisana..na siłę. Kiedy padały...

"Kochana moja" to zapis korespondencji wymienianej przez dwie kobiety, między Polską a Australią - pełna ciepła i wspomnień. Może i liczyłam na więcej (zabrakło historii spajającej kolejne listy), ale i tak było miło. Zamiast pogaduch przy kawie ;)

Książka nie posiada fabuły ani nie ma pointy. Lecz jest bardzo ciepła i lekka. Czyta się szybko, oraz nie nudzi. Po każdym jednym mailu byłam ciekawa co na ten temat sądzi druga osoba. Czy zgodzi się ze zdaniem matki (żeby nie wytworzyć kłótni), a może właśnie ukaże swój pogląd, który też będzie sensowny? Książka bardzo mi się podobała. Oceniam na bardzo dobrą i gorąco...

Zdecydowanie przyjemniej czytało mi się listy Basi, pomimo, że z Australii to bliżej mi do nich niż do maminych opowieści, sądów i poglądów.
Przyjemna lektura, niezbyt wymagająca - na czas choroby zupełnie wystarczająca.

Dyskusje

• Chcę w prezencie