Darkness Awakened

Okładka książki Darkness Awakened Stephanie Rowe
Okładka książki Darkness Awakened
Stephanie Rowe Wydawnictwo: Amazon Digital Services Seria: Order of the Blade fantasy, science fiction
Order of the Blade
Darkness Awakened
Amazon Digital Services
2012-03-15
2012-03-15
romans paranormal fantasy miłość walka Stephanie Rowe seks

Nie będę pisać o czym jest książka, bo można to przeczytać w opisie. Chciałam podzielić się wrażeniami, i to dotyczącymi kilku przeczytanych przeze mnie tomów serii.
Gdy się zaczyna czytać, natychmiast nasuwają się skojarzenia z serią "Bractwo Czarnego Sztyletu" J.R. Ward oraz "Rasą Środka Nocy" Lary Adrian. Niestety, seria Order of Blade to raczej popłuczyny po dwóch wyżej wymienionych. Autorka zupełnie nie umie stworzyć spójnego świata ani wyjaśnić zasad nim sterujących. A już zupełnie nie jest w stanie wyjaśnić odstępstwa od tych zasad. Przez 4 tomy, które przeczytałam, autorka nie podjęła nawet najmniejszego trudu, by wyjaśnić, dlaczego zasady od tysięcy lat rządzące wiązaniem wojowników Calydońskiech z sheva (przeznaczoną partnerką),akurat teraz przestały działać. Nie sposób się też dowiedzieć niczego o świecie w którym żyją. Jakie są inne rasy, zasady, historia itp.
Jako jeden tom romansu fantasy/paranormalnego, to ta książka może być, jako seria - pomyłka.
Niektórym wydaje się, że jak się pisze fantasy, to można napisać cokolwiek, z sensem albo nie, bo wszystko da się usprawiedliwić frazą: "to jest fantasy", a to nie takie proste...

• Wszystkie MOJE !!!

Dodaj cytat z książki Darkness Awakened