Miejsce człowieka. Requiem dla hiszpańskiego chłopa

Okładka książki Miejsce człowieka. Requiem dla hiszpańskiego chłopa
Ramón José Sénder Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Proza Współczesna literatura piękna
literatura piękna
Proza Współczesna
Lugar de un hombre. Réquiem por un campesino español
Państwowy Instytut Wydawniczy
1969-01-01
1969-01-01
Edward Martuszewski
literatura hiszpańska

Tak w ramach przybliżania sobie tematu Hiszpanii przed wojną domową.
"Miejsce człowieka" jest raczej okrutne i ma ciekawą budowę: co trochę to okazuje się, że jest o czymś innym niż by się wydawało. Na początku wyglądało na taką wiejską sielankę a potem daje coraz więcej do myślenia. Ze względu na rok wydania mogłoby się wydawać, że jest w tym jakieś echo różnych procesów...

Mało porywające przedstawienie sytuacji biedoty hiszpańskiego w momencie niepokojów społecznych i konfliktów między liberałami a konserwatystami. Jak zwykle w takich sytuacjach najmocniej cierpią najmniej winni. Styl nie porywa. Ogółem, szkoda czasu.

• Literatura hiszpańska
  • Studia 📚