The Fortune Hunter

Headline
2014-04-24
2014-04-24
Inne

Fabuła wciągająca, ale przyznam, że jestem rozczarowana. Sissi została ukazana w "niewdzięczny" sposób. Opis książki ma niewiele wspólnego z jej treścią. Powieść była o wielkiej miłości Charlotte i Baya, a Sissi robiła trochę za czarownicę, która opętała Baya i rozdzieliła go z Charlotte. W jego uczuciu brakowało mi jakichś głębszych uczuć - raczej pożądanie i otumanienie. Był miły z grzeczności, bo nie wypada odrzucać cesarzowej. Bardzo mnie zdenerwował. Według mnie było to upokarzające dla Sissi i jej fanów. A opis książki przyciąga fanów Sissi, którzy raczej nie są zainteresowani Charlotte. Wiadomo było, że Sissi i Bay nie będą razem, ale mogło ich uczucie mogło być faktycznie głębokie. Szczególnie, że w historii skończyło się tym, że to Sissi nie chciała więcej widzieć Baya, a nie Bay Sissi. No i Bay się miał opiekować Sissi przez 5 lat a nie parę miesięcy. Gdyby nie to to dałabym wyższą ocenę, bo były momenty, że nie mogłam się oderwać od czytania. Na koniec jednak zrobiło mi się przykro i poczułam się urażona. Bay mógł chociaż żałować tego, że nie może być z Sissi czy coś... I mógłby choć raz pomyśleć o tym, że ją kocha, a raczej "było mu wstyd za tę zachłanność w jego oczach". Opisy uczuć i przemyśleń bohaterów też mogłyby być dokładniejsze. Ale tego akurat w wielu powieściach mi brakuje. Zawsze jakoś mam niedosyt jeśli chodzi o opis wielkiej miłości faworyzowanej przeze mnie pary.

Kobieca lekka lektura , przyjemnie sie czyta

Kobieca lekka lektura , przyjemnie sie czyta

Ciekawa,ale ,,Wiktoria " jest lepsza

Ciekawa,ale ,,Wiktoria " jest lepsza

Charlotte odziedziczyła majątek po zmarłej matce, lecz na razie nie może nim sama dysponować. Przyrodni brat i ciotka opiekują się młodą kobietą. Bohaterka chce podejmować samodzielnie decyzje, ale nie spotyka się to ze zrozumieniem.

Charlotte interesuje się fotografią. Uwielbia robić zdjęcia i ma do tego talent. Pewnego dnia poznaje kapitana Middletona, który oczarowuje ją swoim zachowaniem i manierami. Nie jest to idealny kandydat na męża, ale Charlotte nie przejmuje się tym.

Jednak na scenę wkracza rywalka, w osobie cesarzowej Sisi, która "zagina parol" na przystojnego kapitana. To rodzi kłopoty i wątpliwości, a relacje pomiędzy bohaterami się komplikują.

"Łowca posagów" to romans historyczny, który pokazuje, że pozory mogą mylić. Charlotte nie musi martwić się o pieniądze, ale musi uważać na mężczyzn, którzy mają złe zamiary. Na młodej kobiecie ciąży presja społeczna. Każdy życzy jej "dobrego mariażu". Niewiele jej wolno, a skandal obyczajowy uważany jest za koniec wszystkiego.

Charlotte, kapitan Middleton i cesarzowa Sisi to ciekawe i skomplikowane osobowości. Czasami ich wybory są niezrozumiałe, ale każde z nich ma oczekiwania, marzenia i potrzeby, które chce zrealizować.

"Łowca posagów" to książka pełna emocji, uczuć, namiętności, zazdrości, dramatyzmu i trudnych wyborów. Autorka formułuje jasne zdania i potrafi słowami wyczarować obrazy, które przenoszą nas do XIX-wiecznej Anglii.

Ciekawa lektura na zimowe wieczory, polecam.

Książka już od dawna była na liście do przeczytania. Od tak dawna, że w ogóle zapomniałam o czym miała być i dlaczego się na tej liście znalazła, wypożyczyłam ją więc z biblioteki trochę w ciemno, po prostu dlatego, że tam była.
Nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań i może to i lepiej, bo coś czuję, że mogłabym się na niej zawieść. Fabuła opiera się częściowo na prawdziwej historii, ale ja i tak czytałam ją tak, jakby była tylko piękną bajką. Przyjemnie spędziłam z nią wieczory, ale niestety całość mnie nie porwała, a ja naprawdę lubię takie klimaty. Może trochę za bardzo rozciągnięto tą historię, przez co okazała się mało dynamiczna i momentami nudnawa? Nie zawsze więcej znaczy lepiej.

Bardzo podobała mi się ta książka. Nie jest to tkliwe romansidło a część bohaterów, to autentyczne postacie. Jest napisana lekko i z humorem dlatego czyta się ją z przyjemnością.

Daisy Goodwin trzyma poziom. Zachwycająca powieść o czasach, ludziach, społeczeństwie i obyczajach. Ktoś, kto nazwał tę książkę romansem raczej jej nie przeczytał. Owszem, miłość napędza bohaterów, jednak w rzeczywistości jest tylko tłem dla ukazania człowieka tamtych czasów, jego wyborów, możliwości (lub ich braku) i osobowości. Kapitan Bay Middleton jest mężczyzną, którego czyny i decyzje nie powinny dziwić, autorka znakomicie wczuła się w męski punkt widzenia, w taki sposób jak on postępowałoby ośmiu na dziesięciu kapitanów Jej Królewskiej Mości ;) Niezwykle satysfakcjonująca lektura.

Czytając opis miałam obraz trochę innej książki, gdzie rzeczywiście dostaniemy historię Sisi i jej miłości do kapitana Middletona, ich namiętności i rozterek.
Niestety nie do końca to jest tematem tej książki. Bardziej mamy tu historię miłosnego trójkąta. Głównymi bohaterami są Charlotte, młoda bogata dziedziczka i pasjonatka fotografii. Jeszcze przed swoim pierwszym sezonem towarzyskim poznaje przyjaciela swojego brata, kapitana Baya Middletona, najlepszego jeźdźca w Wielkiej Brytanii i znanego kobieciarza. Trzecią ważną postacią tej historii jest cesarzowa Elżbieta, znana bardziej wszystkim jako Sisi. Kiedy Middleton zostaje jej opiekunem w trakcie polowań, między nią a kapitanem zaczyna iskrzyć. Problem w tym, że Bay jest już po nieoficjalnych zaręczynach z Charlotte.

Książka nie ma jakiegoś ogromnego tempa czy zawrotnej akcji. Toczy się powolnym, spokojnym rytmem, skupiając na odczuciach Baya i Charlotte.
Jeśli chodzi o bohaterów, to Charlotte jest jeszcze dość naiwną i łatwowierną panienką, która nie ma za dużo doświadczenia z płcią przeciwną. Dodatkowo jest dziedziczką ogromnego majątku, na który wielu mężczyzn ma chrapkę. Dlatego może dziwić to, że tak łatwo ulega urokowi Baya. Być może z jego strony to prawdziwe uczucie, ale tak naprawdę nie ma do tego żadnych podstaw. Nie spędzili ze sobą zbyt wiele czasu, więc nie mieli okazji dobrze się poznać. Czy to była tylko fascynacja jej majątkiem? Nie wiem, nie potrafię do końca ocenić kapitana.
Z drugiej strony, jeśli jego uczucie byłoby aż tak silne, jak deklarował, czy rzuciłby się tak szybko w ramiona Sisi?
Sisi przedstawiona jest w tej historii jako nieszczęśliwa kobieta, która robi wszystko aby nie spędzać zbyt dużo czasu na austriackim dworze. Mam wrażenie, że miała skłonności do melancholii i depresji, a podróże pozwalały jej się oderwać od sztywnej wiedeńskiej etykiety. Jest postacią fascynującą i tragiczną. Miała obsesję na punkcie swojej urody i to w książce widać. Trochę szkoda, że było jej w tej historii niewiele.
Sama książka jest całkiem poprawna, chociaż bez większych fajerwerków. Dużo jest w niej opisów dotyczących fotografii, czy polowań. Jeśli chodzi o emocje, to były, ale jakoś nie do końca do mnie przemówiły. Czegoś tutaj zabrakło🤷‍♀️ Podsumowując - książka nie dla wszystkich, bo nie wszyscy lubią trójkąty. Ale jeżeli lubicie nieśpieszne historie, gdzie bohaterami są postaci historyczne, możecie po nią sięgnąć😊 Dla mnie była takim średniaczkiem, stąd ocena 6/10.

Jestem zaskoczona skąd te oceny i recenzje ,,romans wszech czasów"... Jaki tam był romans i kogo?
Ta książka to WIELKIE rozczarowanie. Tytuł intrygujący, przynoszący na myśl jakiś spisek, kłamstwo i zawód miłosny. A historia opisana w tej książce jest nudna. Sam zwrot ,,łowca posagów” było wymienione może na 4 stronach i nie miało to nic wspólnego ze spiskami i intrygami. Czuję się zawiedziona. Pierwsza powieść po wielu miesiącach i czuję tylko rozgoryczenie. Nie jest ona warta 40 zł. Zamysł był dobry, to co autorka chciała nam przedstawić, cały ten rys historyczny pisze w wyjaśnieniu od autorki na końcu książki. Wtedy dowiadujemy się, że cała historia była oparta na faktach z lekkim podkoloryzowaniem. Wielka inspiracja autorki – dwór austriacki pod koniec XIX wieku. Dlaczego nie napisała historii, która rozgrywałaby się na dworze królewskim w Austrii? Tylko rozbudowuje postać pierwszoplanową – Charlotte, która jest tak nijaka i mdła i głupiutka, mimo, że autorka chce nam usilnie przedstawić ją jako nowoczesną feministkę… Ta książka nawet o niej nie miała być, miała być o cesarzowej Austrii – Elżbiecie, która pojawia się w książce dopiero w połowie, a to o niej i jej romansie był opis książki! Dlaczego nikt nie wspomniał o głównej bohaterce opisując książkę? Bo to nie o niej miała ona być. Słaba powieść, nudna historia, zero romantyzmu, ciężko mi uwierzyć w wielką miłość Char i Middeltona, było to pisane na siłę. Nie rozumiem tylko dlaczego zagraniczne wydawnictwo zechciało wydać fanfica?

Podsumowując mój chaotyczny wpis, książka nudna, nie warta 40 zł … Zero uczuć, zero historii, zero zaangażowania. Końcowy wyścig nie udany, pisany na siłę, aby zrobić punkt kulminacyjny. Główna bohaterka mdła. Nie warto marnować czasu, na coś co jest tak nieudane.

• Historyczne