Ciotka Sass. Opowieści świąteczne

Okładka książki Ciotka Sass. Opowieści świąteczne Travers P.L., Pamela Lyndon Travers
Okładka książki Ciotka Sass. Opowieści świąteczne
2014-11-12
Stanisław Kroszczyński
Boże Narodzenie Mary Poppins

Okładka książki Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
Raz, dwa, trzy... Kristina Digman, Ås...
Okładka książki Mirabelka Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Mirabelka Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Ma...
Okładka książki Baśnie angielskie Joseph Jacobs, Bogdan Zieleniec
Baśnie angielskie Joseph Jacobs, Bogd...

Akcja "P. L. Trawers, otul mnie, bo już nie daję rady" - czas, start.
Niepozorna książeczka, ale napisana tak wspaniale, że każde słowo chłonie się z czystą przyjemnością.

Akcja "P. L. Trawers, otul mnie, bo już nie daję rady" - czas, start.

Rozczarowuje: boleśnie brakuje tu magicznej atmosfery charakterystycznej dla przygód Mary Poppins.

Trzy opowiadania o trzech osobach z dzieciństwa autorki. Poznajemy m.in. pierwowzór Mary Poppins. Znakomity styl pisarki, pełen humoru, a jednocześnie wzruszenie ogarnia czytelnika. Ze świętami mało mają te opowiadania wspólnego, ale jest to tak dobra literatura, że polecam o każdej porze roku.

Trzy opowieści o trzech bohaterach, dla których śmiało można postawić pusty talerzyk przy wigilijnym stole. Literackie spotkanie z nimi budzi w nas tęsknotę za budowaniem prawdziwej, głębokiej relacji z innymi. Takiej relacji, która pozwoliłaby nam również poznać samych siebie.

Najbardziej spodobało mi się właśnie opowiadanie o ciotce, choć kolejne dwa - o chińskim kucharzu oraz domorosłym filozofie to historie ocierające się o granicę prawdopodobieństwa, balansujące pomiędzy realizmem a magią. Napisane z humorem, ciepłem trzy historyjki sprawiają, że łatwiej uwierzyć w drugiego człowieka, choć trudno uwierzyć w niezwykłe dzieciństwo samej Travers.

Więcej: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2018/10/ciotka-sass-opowiesci-swiateczne-pamela.html

Trzy piękne, wzruszające opowiastki. Przed świętami jak znalazł - dla poruszenia emocji, rozczulenia się, dostrzeżenia dobra i słodyczy w nawet najbardziej z pozoru zatwardziałych sercach.

Znaleziona na nadmorskim bazarku tanich książek. Dla wszystkich, którzy kochają Mary Poppins. Zbiór opowiadań o osobach najważniejszych w dzieciństwie autorki. Przy okazji czytelnik poznaje pierwowzór słynnej Niani.

Pełna ciepła, miłości i różnorodności książka, która wprowadzi czytelnika w dobry nastrój nie tylko w Boże Narodzenie.

Muszę sobie ją odświeżyć, ponieważ kiedy ją czytałam, nudziła mnie, możliwe, że byłam na nią trochę za mała. Dałam 5 gwiazdek, czyli na ile pamiętam, że bym ją oceniła tuż po przeczytaniu. Możliwe, że po przypomnieniu jej sobie dam więcej ;)

Moje pierwsze oraz jakżeż udane spotkanie z literaturą Pani Travers. Trzy urocze historyjki, bardzo miło spędzony czas :)

• Święta
  • 1. Must have