The Heir

HarperTeen
2015-05-05
2015-05-05
księżniczka Selekcja

Niestety nie jest to dobra kontynuacja serii. Córka Maxona i Americi nie jest nawet w połowie tak interesującą bohaterką jak jej rodzice. Zupełnie nie zdobyła mojej sympatii. Również pomysł na fabułę - urządzenie Eliminacji z odwróceniem płci nie wydał mi się ani trochę powiewem świeżości a raczej odtwórczy i do tego w dość kiepski sposób.

Na pewno rywalki bardziej mi się podobały. Troszeczkę nudna tak szczerze. Nic za bardzo się nie dzieje ale liczę że „Korona" będzie ciekawsza.

Moim zdaniem ciekawa kontynuacja serii. Polecam.

Moim zdaniem ciekawa kontynuacja serii. Polecam.

Jak dobrze było wrócić do tej serii! <3

Od momentu skończenia Rywalek mam wrażenie, że wcale nie opuściłam tego pałacu. Bardzo często wracałam myślami do tego miejsca i bohaterów. Bardzo się cieszę, że powstały kolejne dwie części. Marzy mi się ich więcej, ale pewnie nie ma co na to liczyć XD

'Następczyni' to udana kontynuacja historii Maxona i Ami. Akcja dzieje się jakieś 20 lat później, o ile mnie pamięć nie myli. Organizowane są kolejne eliminacje! Tym razem wybierany będzie mąż dla przyszłej królowej. Mamy okazje zobaczyć, jak to wygląda od drugiej strony. W pierwszych częściach byliśmy po stronie kandydatów, tym razem obserwujemy wszystko od strony Eadlyn, córki Maxona i Ami. Na początku nie za bardzo polubiłam główną bohaterkę szczerze mówiąc, ale z czasem nabrałam więcej sympatii. I co najważniejsze, przez większość czasu nie wiedziałam, kto wygra eliminacje! Z czasem zaczęłam się domyślać, ale i tak zakończenie jest z lekka zaskakujące.

Książka trzyma poziom poprzednich części. Ten sam styl pisania, historia budząca takie 'ciepłe emocje', no co tu dużo mówić, ja jestem zakochana w tej serii po uszy! Jak dla mnie mogłaby ona mieć nawet 20 tomów, a ja pewnie nadal chciałabym więcej :D

Kto jeszcze nie zna tej serii, gorąco polecam! Jedna z lepszych! <3

Jak dobrze było wrócić do tej serii! <3

'Następczyni' to udana kontynuacja historii Maxona i Ami. Akcja dzieje się...

trochę denerwująca ta główna bohaterka

trochę denerwująca ta główna bohaterka

Jeśli spodobała wam się historia Americy Singer to napewno spodoba wam się historia jej córki Eadlyn. Mega
Polecam💚

Polecam💚

Atmosfera w zamku robi się coraz bardziej napięta. Ami musi podjąć decyzję o swojej przyszłości.

Zdecydowanie gorsza od wcześniejszych części, bohaterka niby ma charakter, ale według mnie jest nijaka, wiecznie niezdecydowana, nie wie, czego chce, irytująca.

Kiedy dowiedziałem się, że jest coś w rodzaju kontynuacji "Selekcji", a potem przeczytałem, że chodzi o córkę Maxona i Americii, stwierdziłem, że to raczej nie będzie ciekawe. Kiedy zacząłem czytać i lepiej poznawać Eadlyn, jeszcze mniej byłem przekonany czy chcę czytać o historii rozpieszczonego bahora, który uważa, że zjadł wszystkie rozumy. W miarę czytania stwierdziłem jednak, że ta historia może być ciekawa, zwłaszcza, gdy autorka pokaże rozwój głównej bohaterki i zachodzące w niej zmiany.

Od początku wydawało mi się, że wiem już jak to się skończy, ale gdzieś w połowie straciłem to przekonanie. Muszę przyznać, że ta historia mnie wciągnęła i naprawdę jestem ciekaw zakończenia.

Zdecydowanie moja ulubiona część z wszystkich. Główna bohaterka bardzo do mnie przemawia, jej cechy, jej skryte maski po prostu coś cudownego. Naprawdę przyjemnie czyta mi się o dzieciach króla Maxona.

• 2015
  • 2015