Nikolai

Okładka książki Nikolai Roxie Rivera
Okładka książki Nikolai
Roxie Rivera Wydawnictwo: Night Works Books Cykl: Her Russian Protector (tom 4) literatura piękna
Her Russian Protector (tom 4)
Night Works Books
2013-05-23
2013-05-23
1630420085

I w tym momencie zaczyna się cała akcja.
Chociaż Vivian i Nikolai znają się od 11 lat, nigdy nie było im po drodze spotkać się w swoich ramionach.
Każde z nich przeżyło okropne dzieciństwo, a strach nadal gości w ich głowach.
Choć Vivian jest w pełni świadoma tego jak Nikolai zarabia na życie, nigdy nie odwróciła się od niego, tak samo jak on nigdy nie zrezygnował z ochrony jej.
Tylko kiedy staną w obliczu prawdziwego niebezpieczeństwa ich przyjaźń przetrwa?

Ogólnie, jak dla mnie, najlepszy tom jaki do tej pory przeczytałam. Wyzwolił on we mnie więcej emocji niż poprzednie przeczytane książki z tej serii. Choć wiele wątków wyciągamy już poprzednich części, to samo budowanie napięcia przez autorkę tylko dodaje atrakcyjności tej historii. Minusem jest jedynie to, że, tak jak poprzednie tomy, jest dla mnie troszeczkę za krótka. Chociaż jest o wiele dłuższa niż np. historia Erin i Ivana.
Ogólnie odczucia po zakończeniu tego tomu są na zadowalającym poziomie, więc jeśli ktoś będzie chciał jakoś miło spędzić popołudnie, to jak najbardziej się nie zawiedzie, jednak nie pokładałabym też wielkich nadziei w tej serii.

I w tym momencie zaczyna się cała akcja.
Każde z nich przeżyło okropne dzieciństwo, a strach nadal gości w ich głowach.

Z niecierpliwością wyczekiwałam jego historii, która wydawała się najbardziej bolesną i zagmatwaną. Moje domysły i przeczucia się sprawdziły. Była to wielka przyjemność przeczytać o nim, jego przeszłości i strachu, który stale mu towarzyszył. Nie bał się o siebie, troszczył się o Vivian i starał się utrzymywać ją z dala od kłopotów. A kłopoty, to jego drugie imię, zwłaszcza dla kogoś takiego jak on, szefa rosyjskiej mafii z oddziałem w Houston. Jako jeden z czterech przyjaciół (Iwan, Dimitri i Yuri),którzy trafili do sierocińca, pozostał po tej ciemnej stronie. Dla swoich braci wycierpiał wiele i zrobi wszystko, by trzymać ich z daleka od jego interesów. Książka pełna zaskakujących momentów, szybkiej akcji, trudnych wyborów i jeszcze trudniejszych decyzji, które mogą zaważyć na życiu.

Nikolai Kalasnikov ukrywał swoją miłość do Vivian, z powodów bezpieczeństwa. Twierdził, że zasługuje na kogoś lepszego, z kim będzie mogła stworzyć szczęśliwą rodzinę. Plamy jego grzechów nigdy nie zostaną zmyte i nie chciał jej wybrudzić. Wyjście jej ojca z więzienia, wiązało się z ogromnym zagrożeniem. Vivian może stać się łatwym celem, dla gangów, z którymi on zadarł. Dlatego musi ją chronić, bardziej niż dotychczas.

Vivian często prześladowały koszmary, wywołane pamiętną nocą, w której została postrzelona. Przez jedenaście lat pamiętała tylko tatuaż napastnika, który jak się okaże był bliżej niż myślała. Nikolai uratował ją wtedy i nie odpuścił . Jej życie było serią nieszczęśliwych wypadków, nigdy nie zaznała miłości rodziców. Wręcz przeciwnie, ojciec wykorzystywał ją do swoich brudnych interesów. Teraz, gdy pojawił się znowu na horyzoncie, jej plany na przyszłość stały pod znakiem zapytania. Na szczęście u jej boku stał Nikolai, który stale nad nią czuwał. Trzymał się na dystans, zapewniając jej nietykalność. Czasem widziała w jego oczach tą samą tęsknotę za ciepłem i miłością, ale bała się wykonać ruch. Była emocjonalnie uszkodzona, ale tego była pewna, swojej przynależności do tego mrocznego mężczyzny.

Oboje wiedzieli jak to jest być porzuconym, skrzywdzonym i zaniedbywanym przez ludzi, którzy powinni się nimi opiekować. Ciągle tańczyli wokół swojego przyciągania, udając przyjaciół. Tajemnice, niedopowiedzenia, a w następstwie porwanie oprzytomniły ich obojga. Zrozumieli,że tylko dzięki sobie utrzymują się na powierzchni, więc należy zakończyć ten etap.

Bardzo byłam ciekawa historii Nikolaia, który przez wszystkie części był tym cichym i przerażającym szefem mafii. Jego jedyną słabością była Vivian, dziewczyna którą uratował i opiekował się od wielu lat . Mimo to Vivian z czasem zakochała się w Nikolaiu ale bala się ze mężczyzna nie odwzajemni jej uczuć. Gdy okazuje się ze jej niebezpieczny ojciec wychodzi z wiezienia, NIkolai zabiera Viv do siebie i by zapewnić jej ochronę proponuje jej małżeństwo, gdyż jako zona bossa będzie nietykalna. Bardzo dobra książka pełna akcji ! polecam

Bardzo oczekiwałam historii Nikolaia i cóż..trochę się rozczarowałam. W poprzednich częściach autorka zaserwowała nam taką aurę tajemniczości wokół tego najgroźniejszego Rosjanina z paczki, że spodziewałam się historii nie z tej ziemi. Jakoś za szybko wpadli w tą big love :P wiem, że to przyciąganie było od lat, ale jakoś Nikoś za szybko się poddał. Jeśli Nikolai mnie troszkę rozczarował to Vee była dla tragedią :( we wcześniejszych częściach była pokazana jako babka z charakterem i pazurem, trzymająca się swoich zasad, a tutaj autorka zaserwowała nam naiwną panienkę...nie wiem czemu aż tak zmieniła tą postać...liczę, że w kolejnej części powróci do starej dobrej Vee. A do Nikolaia udomowionego będę musiała się przyzwyczaić :) wychodzi na to, że Yuri pozostaje moim ulubieńcem! :) Yupii!

Na półkach: , , , , , , ,

Nikolai Kalasnikov to boss Houstońskiej mafii. Z powodu swojej profesji jest człowiekiem twardym i nieokazującym uczuć, ale jest ktoś kto roztapia jego kamienne serce od lat.
Vivian w wieku jedenastu lat omal nie umarła postrzelona przez nieznajomego. Wtedy uratował ją Nikolai i od tamtej pory opiekował się Vee. Vee od jest do niego przyciągana i darzy go wielkim uczuciem.
Ale czy ta dwójka powinna być razem? Czy mogą sobie na to pozwolić w otaczającym ich mrocznym i brutalnym świecie mafii?

Nie ukrywam - czekałam na ten tom z walącym sercem. Zapowiedzi jakie dostaliśmy w poprzednich tomach podkręcały napięcie i ciekawość do maksimum... Więc kiedy zabrałam się za czytanie historii Vee i Nikolaia byłam naprawdę nakręcona.

Początek? Rewelacyjny. To była istna bomba - zarówno pod kątem napięcia pomiędzy tą dwójką, jak również dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce. Ciśnienie skoczyło, emocje wariowały.
Po tym jak Niki się otrząsnął, a Vee została odnaleziona... akcja potoczyła się totalnie w innym kierunku niż się spodziewałam. W ogóle nie przewidziałam tego, że autorka w taki sposób skonstruuje ich historię... i chyba jestem trochę zawiedziona.
Widziałam ich historię inaczej, a koncepcja autorki totalnie się z tym nie pokryła.
Czego mi brakowało? W sumie tego krążenia przez jeszcze trochę Vee i Nikolaia. Tej niepewności, braku wyznania uczuć, skrywania uczuć, budowania napięcia... Tutaj jakoś wszystko na odwrót.

Nie zmienia to faktu, że książka mi się podobała, bo jakże by można było nie wpaść w sidła tego Houstońskiego szefa mafii i jego wybranki serca.

Warta uwagi jak każda książka z serii.

CHŁOPAK W OBRAZKACH I DZIEWCZYNA Z OBRAZAMI :)
Niegrzeczny i niewinna :)

To była prawdziwa uczta...

Akcja goniła kolejną akcje,tajemnica tajemnice i mimo naprawdę późnych godzin nocnych a nawet wczesnych porannych, kiedy to zaczytana śledziłam ich losy, ani razu nawet przez myśl mi nie przeszło, aby przerwać...no bo niby jak?? W tej książce nie znalazłam odpowiedniego momentu aby wyhamować...To była zdecydowanie szaleńcza jazda i...prawdziwa przyjemność.

CHŁOPAK W OBRAZKACH I DZIEWCZYNA Z OBRAZAMI :)
Niegrzeczny i niewinna :)

To była prawdziwa uczta...

Uwielbiam tą serię. Nikolai jak na razie plasuje się w pierwszej trójce jako jeden z moich ulubieńców. Książkę świetnie się czyta. Jest pełna akcji i zaskakujących momentów.

• Mafia
  • Erotyk