Okopy Świętej Trójcy : dwa epizody z dziejów Polski

Ludwik Finkel Wydawnictwo: Drukarnia Wł. Łozińskiego historia

Na półkach: , , , , , , ,

Krótki, ale rzeczowy szkic historyczny tytułowej twierdzy. Autor opisuje dokładnie okoliczności jej powstania, kreśląc przy okazji sytuację na froncie tureckim Rzeczpospolitej, oraz opisuje, również bardzo szczegółowo, epizod obrony konfederatów barskich w Okopach.
Autor bazuje na materiałach archiwalnych przedwojennego Lwowa i Kamieńca, w chwili obecnej pewnie częściowo...

• Historia
  • XVIII w.