Tysiąc imion

Django Wexler Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kampanie Cienia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Thousand Names
Data 1. wydania:
2013-07-02
Zbigniew A. Królicki
Rebis
Zbigniew A. Królicki literatura amerykańska high fantasy military fantasy wojna magia
The Thousand Names
Kampanie Cienia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zbigniew A. Królicki

Kolejna genialna prochowa baśń na polskim rynku, Mam nadzieję że będzie dalej ich przybywać. Mój ulubiony podgatunek fantasy

Mamy tym razem świat inspirowany wojnami napoleońskimi, który jest po brzegi wypełniony magią. Powieść opowiada o zdemoralizowanym oddziale żołnierz, który walczy pod sztandarem cesarstwa vordonajskiego. Do oddziału dołącza nowy dowódca imieniem...

Myślałem ze będzie trochę lepsza,możne po drugim tomie zmienię zdanie.

Chyba fantazy już nie dla mnie. Książka, dość ciekawa dla mnie była, dopóki magia się nie pojawiła.
Co, kto lubi.

Do przeczytania tej książki zachęciły mnie jej częste porównania do "Trylogii Magów Prochowych". Niestety, porównania mocno na wyrost, bo niewiele mają wspólnego.

Na rubieżach trwa bunt. Vordanajowie bronią się jeszcze tylko w jednym nadmorskim miejscu, którego nawet przy olbrzymiej dawce dobrej woli nie można nazwać fortem. Wydaje się, że ów kraniec świata też będą...

Książka rozkręca się aż do epilogu, a po drodze strzelamy sobie do innych ludzi . No i są jakieś czary , ale jaką one mają moc w porównaniu z salwą z muszkietu ?

Ciekawy świat, barwne postaci, trochę długo się rozkręca ale jak już się rozkręci to robi się bardzo ciekawie.

„Tysiąc imion” jest debiutem literacki amerykańskiego autora Django Wexlera. Nigdy nie zainteresowałabym się tą książką, gdyby nie poleciłoby mi jej Goodreads, a recenzje nie były bardzo entuzjastyczne. „Tysiąc imion” jest powieścią z gatunku prochowej fantasy, i mimo że jedną z rzeczy w fantastyce, które zawsze mnie najbardziej nudziły były opisy bitew itp. to nie żałuję...

Ciągle staram się szukać nowych autorów i nowych nazwisk w literackim świecie fantasy, i tym razem padło na Django Wexlera. W przedmowie autor pisze, że inspiracją do napisania „Tysiąca Imion” i pozostałych części tworzących cykl, była książka „The Campaigns of Napoleon”. I rzeczywiście, chyba książka o podbojach Bonapartego naprawdę pomogła. „Tysiąc Imion” to bardzo dobre...

Kapitan Marcus d’Ivoire jest dowódcą jednego z vordanajskich garnizonów w Khandarze. Przewodzi bandzie zdemoralizowanych kolonialnych żołnierzy, od lat broniąc mało znaczącej fortecy na skraju pustyni. Winter Ihernglass przebrana za mężczyznę zaciągnęła się do wojska, aby uciec przed przeszłością. Nieoczekiwanie dostaje awans, z...

Na półkach: , , , ,

Nigdy bym nie pomyślała, że połączeni fantastyki militarnej z elementami magii będzie, aż tak wciągające i zawładnie moim myślami przez kilka miesięcy.

Cudowny bohaterowie, szczególnie Winter, którą pokochałam od pierwszych minut.
Wyjątkowy świat, gdzie salwy muszkietów brzmią niczym pieśń.

Polecam tą książkę jako lekturę obowiązkową.

Dyskusje

• Fantastyka