Poczekajka

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Słoneczna trylogia (tom 1) literatura piękna
2014-07-09
2008-01-01
Wydawnictwo Literackie
literatura polska literatura kobieca
Słoneczna trylogia (tom 1)
literatura piękna
2014-07-09
literatura polska literatura kobieca

Zabawna Pani doktor weterynarii.
Zaborcza, snobistyczna matka.
Koleżanka aktorka, współpracownik idiota.
Pojawia się też kilku innych bohaterów oczywiście.
Zabawne perypetie głównej bohaterki
Okraszone opisami (często przesadzonymi) walki z wielką księga Skarg i zażaleń w Zamoyskim zoo.
Niestety i Pani doktor przekona się, że życie jest okrutne A ludzie podstępni.

Ni to bajka, ni science-fiction. Akcja toczy się wartko, kilkakrotnie całkowicie ulega zmianie. Książka wciąga, pozostawiła mnie z mętlikiem w głowie., i .. sięgnęłam po następny tom.

Zastanawiałam się czy to bajka, czy science fiction!?, ale bardzo ciepła i poszukałam w bibliotece c.d. czyli "Zachcianek". W sumie - fajna.

To debiutancka książka Katarzyny Michalak. Sięgnęłam po nią zachęcona recenzjami i lekturą "Nie oddam dzieci". Niestety jest to chyba najsłabsza w mojej opinii książka tej autorki i raczej nie sięgnę po kontynuację trylogii.

Książka bardzo mi się podobała! Patrycja jest lekarką w klinice weterynaryjnej w Warszawie, którą wybrała dla niej mama. Pewnego dnia kupuje magazyn dla czarownic, w którym są przepisy na wymarzonego kochanka, szczęście itp. Jest również zawiadomienie o nadchodzącym sabacie czarownic. Patrycja wybiera się tam nie bez problemów, na miejscu upojona atmosferą, ogniskiem,...

Jak spełnić swoje marzenia ? Która dziewczynka nie marzy o rycerzu na białym koniu czy tam czarnym ? I właśnie o tym jest ta książka o dążeniu do miłości, spełnianiu marzeń ze szczyptą magii( i to dosłownie ! t mnie przyznam trochę zdziwiło - wiedźmy, i te nalewki moce itd) .

Bohaterka to idiotka nie mająca pojęcia o leczeniu zwierząt.

1923

Sama dziwię się, że to piszę, ale "Poczekajka" to książka, której potrzebowałam.
Katarzyna Michalak nie jest moją ulubioną pisarką - po prostu nie lubię jej stylu narracji, nieautentycznej fabuły i bohaterów oraz tego wymuszonego humoru, wciskanego na siłę. Mam wrażenie, że czytam opowieść takiego rodzaju znajomego, który myśli, że to, o czym mówi, każdego śmieszy, bawi,...

Przeczytane w połowie.

Ale gniot - nie rozumiem jakim cudem autorka wypuściła tą książkę, kto dał szansę temu dziełu? Ale pewnie po badaniach rynku wyszło, że popyt będzie. Fenomen - rozpocząć karierę od tej pozycji... Ocena dobra, ponieważ można ją w kilka godzin przeczytać, no i niestety wciąga. Wessała i mnie i muszę zbadać ten fenomen do końca.

Dyskusje

3 251