Jak u siebie

Prószyński i S-ka
Literatura polska obyczajowa
literatura piękna
Literatura polska obyczajowa

Wspaniała i bardzo przyjemna książka w sam raz na wakacje. Świetna powieść. Przeczytałem z przyjemnością.
Polecam

Historia jakich wiele - oklepana, powtarzalna, przewidywalna. Dla mnie nudna i nieciekawa a do tego nieciekawie napisana. Nie wciągnęłam się, nie poczułam klimatu, nie zrelaksowałam i nie spędziłam miło czasu. Fabuła to takie "flaki z olejem" - bajeczka oderwana od rzeczywistości - nudna i płytka, tak samo jak bohaterowie tej powieści.

Kiedyś rozmawiałem z dwoma kolegami.Pójść do domu seniora.
Spokojnej starości.
Póki co,jeszcze jestem jak nastolatek.Zwłaszcza duchowo i umysłowo :-) więc mam to przed sobą.

Eliza bohaterkę tej pięknej i wzruszającej książki poznajemy jak przeżywa ,wielki żal.Na pogrzebie pani Ludwiki.
Jednej z podopiecznych zakładu.Ma Elizka dobre serducho i to się chwali.

Kiedy hotel (...

Historia jakich wiele, gdy ktoś nieoczekiwanie dostaje w spadku hotel, nie najlepszy niestety. A przy okazji dowiaduje się, jak rozpoznać miłość. Czyta się przyjemnie, szybko i z zaciekawieniem oczekując zakończenia. Zakończenie jest takie jak chcę, ale czyż nie tego właśnie pragniemy w życiu - szczęśliwego zakończenia, które pozwala nam wierzyć, że i u nas też wszystko...

Książka wpadła mi w ręce podczas przeglądania bibliotecznych półek i postanowiłam ją przeczytać. Tak zwyczajnie, z ciekawości. Autorki nie znałam, więc zawsze warto spróbować. No i dobrze się stało. Jest to lekka, spokojna pozycja, idealna na jesienno-zimowe smutki.
Eliza wiedzie uporządkowane życie. Ma stabilną pracę pielęgniarki, wspaniałą przyjaciółkę Igę i chłopaka...

Przygodę z Izabellą Frączyk rozpoczęłam od powieści „Kobiety z odzysku”, która od razu przypadła mi do gustu. Polubiłam humor, jakim operuje autorka i przede wszystkim przemówił do mnie styl, w jakim tworzy historie. Z czasem zaczęłam sięgać po jej kolejne pozycje i w końcu przyszła pora na… „Jak u siebie” w nowej szacie graficznej, którą miałam przyjemność przeczytać...

Na wakacje w sam raz. Lekka, łatwa i do zapomnienia po kilku godzinach. Jak wiele nieskomplikowanych czytadeł. Słowem może być.

Na hasło spadek reagujemy różnie, czasem radością bo mamy nadzieję na coś dobrego, czasem zaskoczeniem lub złością.
Pewnie podobnie zareagowała Eliza młoda kobieta, pracująca w domu dla osób starszych Marcowe Wzgórze jako pielęgniarka.Otrzymuje od zmarłej Ludwiki coś co jest dla niej zaskoczeniem, bo tym drobiazgiem jest hotel Zacisze.
Eliza nigdy nie miała styczności z...

Książkę czytało mi się lekko, jednak sama akcja ''nie porywa''. Generalnie ''Jak u siebie'' zaliczyłabym do lektur z serii ''czasoumilacze'' :)

Latwa, mila i przyjemna lektura troche w stylu ksiazek Olgi Rudnickiej. Otrzymanie spadku, nawet tak pokaznego jak u bohaterki ksiazki nieczesto sprowadza na nas mase niepotrzebnych zmartwien; bohaterka ksiazki wraz ze swoja przyjaciolka potrafi je zrecznie zamienic na pozytyne wypadki ktore pieknie lacza sie w calosc. „Jak u siebie” to książka pełna humoru, życia w czystej...

Dyskusje

• 2019