Endymion

Okładka książki Endymion
Dan Simmons Wydawnictwo: Mag Cykl: Hyperion (tom 3) Seria: Artefakty fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Grzegorz Komerski
Artefakty

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Może nie jest to ten sam poziom co pierwsza część cyklu i w niektórych momentach się dłuży, ale dalej jest ciekawa. Autorowi zawsze lepiej wychodzi pisanie szarych niż czarnych harakterów. Jak typowe filozoficzne sci-fi / space opera porusza temat człowieczeństwa, robotyki, sztucznej inteligencji czy różnych sposobów na przemierzanie gwiazd. Nie ma trochę sensu czytać tego oddzielnie od poprzednich części ponieważ zawiera sporo skrótów i nawiązań. Dla samego rozwinięcia motywu krzyżokształtu warto to przeczytać.

Ciekawa historia z mnóstwem szczegółów. Spokojna w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Simmons zbudował universum Hyperiona trochę jak Tolkien - całościowo z historiami splecionymi na przestrzeni setek lat.

Nie jest tak dobry jak pierwsze dwie części, ale to dalej bardzo dobre sci-fi. Pomysł na rejs między światami rzeką jest świetny.

Nie polecam za to czytać opisu wydawcy który DOSŁOWNIE zdradza zakończenie książki.

Ależ to się dobrze czyta! Czy lecą, czy płyną, czy idą, czy gadają po nocach, czy robią jeszcze coś innego, opowieść mnie złapała za gardło już początkiem Hyperiona i trzyma mocno.
A te Paxowskie wątki są tak nieprzyjemnie prawdopodobne/ aktualne, że aż się chwilami przykro robi.
Ciekawość, jak autor to wszystko chce rozplątać, gryzie mnie w tyłek, więc pędzę czytać dalej.

Dwie pierwsze części pochłonąłem i były super, coś miały innego, ciekawego trzeci tom to z mojej perspektywy prosta "przygodowa" historia po prostu wynudziłem się strasznie.

Kameralna, skupiona na garstce bohaterów, jak dla mnie najsłabsza część cyklu,... ale to wciąż Ta historia.

Kolejna odsłona sagi ,która mnie porwała. W tej części jest to co lubię i czego szukam w książkach . Jest intryga, są tajemnice, bohaterowie nie są banalni, no i pogoń za...no właśnie za sensem istnienia. Tym tomem na powrót mnie autor kupił. Z niecierpliwością ,ale i z lekkim lękiem czy autor pozamyka wszelkie wątki w ostatniej części sagi sięgam po Triumf Endymiona.

Świetna powieść

Świetna powieść

Jedna z najwspanialszych książek, jakie czytałem w życiu! I dotyczy to całego cyklu. Przy czym mnie bardziej się podobała część Endymion czyli 3 i 4 tom.

Chwilami ciężko mi było brnąć przez tę książkę, ale w sumie opłacało się. Nie była zachwycająca jak pierwsza cześć, ale spoko.