Okładka książki Nie-zgrane dziecko. Zaburzenia przetwarzania sensorycznego - diagnoza i postępowanie
Carol Stock Kranowitz Wydawnictwo: Hartigrama poradniki
poradniki
The Out-of-Sync Child
Hartigrama
2012-01-01
2012-01-01
Anna Sawicka-Chrapkowicz

Okładka książki Autyzm w czasie pandemii Tony Attwood, Jed Baker, Sean Barron, Temple Grandin, Carol Gray, Ellen Notbohm, Barbara Sher, Carol Stock Kranowitz
Ocena 0,0
Autyzm w czasi... Tony Attwood, Jed B...

Bardzo dobra literatura, dzięki której można uzupełnić lub poszerzyć wiedzę na temat zaburzeń:
1. integracji sensorycznej (dziecko nadreaktywne - nadwrażliwe ,,o nie"; podreaktywne "znudzone", które nie reaguje na bodźce; poszukiwacz przygód "wszystkiego chce więcej "),
2. układu przedsionkowego odpowiedzialnego za odróżnianie góry i dołu ciała,
3. układu...

Ta książka popełnia prawie wszystkie grzeszki jakie popełnia większość wątpliwej jakości poradników. Ładnie brzmiące zdania bez poparcia w nauce, przytoczone świadectwa osób, które mówią że to działa i dlatego mamy w to uwierzyć, chęć wyjaśnienia zbyt wielu rzeczy za pomocą swojego konstruktu itp. Parę założeń, które opisuje autor jest dla mnie nadinterpretacją bądź...

Ta książka na nowo przypomniała mi, po cholerę zaczynałam studia z integracji sensorycznej. Jasno przedstawia klasyfikację problemów i trudnych zachowań, tłumaczy skąd się one biorą i przedstawia praktyczne pomysły na radzenie sobie z nimi.

• Przeczytane w 2021 roku
  • 2021
  • Dziecko
  • Psychologia rozwojowa
  • Projekt Dziecko
  • Przeczytane 2020
  • 2018

Carol Stock Kranowitz Nie-zgrane dziecko. Zaburzenia przetwarzania sensorycznego - diagnoza i postępowanie Zobacz więcej