Dieta 8-godzinna. Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to co jesz

Okładka książki Dieta 8-godzinna. Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to co jesz Peter Moore, David Zinczenko
Peter MooreDavid Zinczenko Wydawnictwo: Vital poradniki
poradniki
The 8 Hour Diet. Watch the pounds disappear without watching what you eat!
Vital
2014-04-01
2014-04-01
Zuzanna Kaszkur
zdrowie dieta

Okładka książki Japonki nie tyją i się nie starzeją William Doyle, Naomi Moriyama
Japonki nie ty... William Doyle, Naom...
Okładka książki Porozmawiajmy o seksie Tatiana Cichocka, Olga Haller, Tomasz Jastrun, Małgorzata Kacperek, Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz
Porozmawiajmy ... Tatiana Cichocka, O...
Okładka książki Joga dla bystrzaków Georg Feuerstein, Larry Payne
Joga dla bystr... Georg Feuerstein, L...
Okładka książki 2xME - minimum zaangażowania, maksimum efektów. Agnieszka Wilk, Tobiasz Wilk
2xME - minimum... Agnieszka Wilk, Tob...
Okładka książki Grzeczne dziewczynki nie dostają tego, czego chcą Lois P. Frankel, Carol Frohlinger
Grzeczne dziew... Lois P. Frankel, Ca...

Przeczytałam z polecenia. Jednak uważam, że książka może być jedynie dodatkiem do innych książek tego autora.
Ja nie znalazłam niczego dla siebie.
Ta metoda nie jest dla wszystkich i w niektórych przypadkach może szkodzić.

Natomiast szybko się czytało :)

Ja nie znalazłam niczego dla siebie.
Ta metoda nie jest dla wszystkich i w niektórych przypadkach może szkodzić.

Natomiast szybko się czytało :)

Bardzo dobra, przekonujaca książka.
Już wiem czemu nie umiałam nigdy przełknąć śniadań.

Polecam książkę osobom które mają otwarty umysł i są ciekawi wszelkich nowinek ze świata dietetyki.

Bardzo dobra, przekonujaca książka.
Już wiem czemu nie umiałam nigdy przełknąć śniadań.

Ciężko napisać recenzję poradnika o odchudzaniu, bo tym z pewnością jest "Dieta 8-godzinna". Z jednej strony wypadałoby ocenić stronę techniczną - czy zawarte w niej wskazówki są czytelne, jadłospisy zrozumiałe, a ćwiczenia możliwe do wykonania. Z drugiej kusi ocena stylu, gramatyki, składni i logiki. Jak ocenić, gdy jedna strona wypada pozytywnie, a druga to obraz nędzy i rozpaczy? Ciężka sprawa. Na szczęście w przypadku "Diety 8-godzinnej nie mamy tego problemu. Zarówno strona merytoryczna jak i literacka są na najważniejszym poziomie. Zrozumiałe i przystępne analizy wyników badań, uzupełnione wypowiedziami osób, które dietę same przeszły, a do tego lekkie pióro i przekonujący język. No tak, nie zapominajmy, że jeden z autorów to redaktor czasopisma.

Więcej na: www.molekindlowe.blog.pl

W powietrzu czuć zapach wiosny i ani się obejrzymy a zrzucimy puchowe kurtki. No właśnie, część osób już zaczyna się martwić swoimi zbędnymi kilogramami. Po wielu wyrzeczeniach i dietach zastanawiają się czy nie ma już dla nich ratunku, na piękną i zgrabną figurę. Właśnie dla takich osób powstała ta książka.

„Chcę Ci opowiedzieć o chwili, która odmieniła moje życie. Ponieważ odmieni również twoje.”

David Zniczenko, redaktor naczelny „Men's Health” bardzo dbał o siebie, dużo ćwiczył, jadał zdrowo, jednak w pewnej chwili swojego życia zauważył, że wyczerpująca praca, wczesne poranki i późne powroty wyczerpują go i to bardzo. Co raz trudniej było mu utrzymać dobrą formę, ale też i zdrowie, do czasu aż nie przeczytał o nowym trendzie w nauce o odchudzaniu. I tak oto powstała ta książka.

„Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to co jesz!”

Samo słowo dieta powoduje u nas negatywne nastawienie, stajemy się głodni na samą myśl, że będziemy musieli zrezygnować z wielu przyjemności, szczególnie z pysznych słodkich przekąsek. A co jeśli nie musimy z niczego rezygnować? Czy to możliwe? I tak i nie.

Autorzy książki proponują nam nowy styl życia, nie ograniczając spożycia kalorii, ani rezygnacji z ulubionych potraw, jedynie zmienia się czas w jakim przyjmujemy posiłki. Wystarczy jedynie 8 godzin do figury, jakiej pragniemy.

Dietę można stosować codziennie, ale też wybrać sobie dni w których mamy mniej zajęć, obowiązków, kiedy nie planujemy rodzinnej imprezy, czy spotkania ze znajomymi. Wystarczy nawet 3 dni w tygodniu, w ciągu których nie liczy się ile jemy ale w jakim czasie. A co z pozostałymi dniami? Według autorów możemy wtedy sobie troszkę pofolgować (ale też nie przesadzać).

W swojej książce „Dieta 8 – godzinna„ autorzy przedstawiają nam sposób na łatwe zrzucenie zbędnych kilogramów, ale też na lepsze samopoczucie. Wszystko co piszą poparte jest badaniami naukowymi , radami ekspertów, oraz wynikami. Poznamy nie tylko zalety samej diety, ale też przykładowy plan żywieniowy, przepisy, 8 grup produktów, które warto jeść codziennie oraz ćwiczenia które warto wykonywać przez chociaż 8 minut dziennie – w końcu to tak nie wiele.

Książka napisana jasnym, zrozumiałym językiem, niesie nowe znaczenie słowa "dieta". A czy warto ją spróbować, to już sami musicie się przekonać :)

„Chcę Ci opowiedzieć o chwili, która odmieniła moje życie....

Większość z Nas marzy o pięknej, szczupłej i zgrabnej sylwetce - niestety mało komu udaje się spełnić to marzenie.
Na ogół ogranicznikiem są dość szokujące diety, które prędzej czy później przerywamy.

Ja należę do osób, które samo słowo dieta odstrasza. Lubię jeść, często sięgam po słodycze czy napoje słodzone - Wiem, że to błąd, dlatego też staram się je ograniczać, ale nie rezygnuje całkiem.

Ostatnio na rynku pojawiła się książka "Dieta 8- Godzinna", która jest wyjaśnieniem i zarazem udowadnia skuteczność dość nietypowej diety.

Na czym ona polega? Otóż uczestnik diety może jeść wszystkie produkty, ale tylko przez osiem godzin dziennie. Oczywiście niektóre takie jak słodycze, napoje słodzone czy potrawy zawierające więcej tłuszczu powinny być ograniczone.
Co jest plusem tej diety? Nie trzeba jej stosować przez cały tydzień. Wystarczy od trzech do pięciu dni.

W książce znajdują się opisane przykłady osób, które zastosowały tę dietę. Jednak mnie najbardziej zaciekawił dział, w którym są odpowiedzi na wiele pytań, które mnie czasem nurtowały np; Czy podczas stosowania diety mogę pić kawę z cukrem i śmietanką, nie łamiąc tym zasadę odchudzania? W tym rozdziale, jest naprawdę wiele pytań i odpowiedzi dość ciekawych.

W książce znajdują się też dość interesujące przepisy, które bardzo szybko można przygotować. Znajduje się tam też tabelka, w której powyszczególniano ilość kalorii, jakie zawiera dany przepis.

Jednak trzymanie diety to nie wszystko. Ważne są także ćwiczenia. O tym autorzy nie zapomnieli i poświęcili jeden rozdział na przedstawieniu krótkich dziennych ćwiczeń.

Książka posiada wiele istotnych i ważnych informacji dotyczących tej diety. Wszystkie informacje potwierdzone są badaniami i doświadczeniami.

Wiele osób tak jak ja może podejść do tej pozycji dość sceptycznie - cóż autor (autorzy) to przewidzieli, dlatego też za wszelką cenę starali się udowodnić autentyczność swoich słów.

Poznawanie treści jest szybkie, gdyż książka napisana jest dość lekkim i zrozumiałym językiem.

Czy dieta jest skuteczna? Nie wiem, ale będę próbowała ją wypróbować, korzystając z rad zawartych w treści. Czy polecam? Raczej tak, gdyż nic nie stracicie na jej przeczytaniu, a być może zyskacie.

• Zdrowie
  • 2016
  • Dietetyka
  • Rok 2019
  • Wrzesień
  • Poszły w świat
  • Własna biblioteczka

Dodaj cytat z książki Dieta 8-godzinna. Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to co jesz