Stracone pokolenie PRL

Sławomir Koper Wydawnictwo: Czerwone i Czarne literatura faktu
Czerwone i Czarne
PRL Zbigniew Cybulski Andrzej Brycht Edward Stachura Ryszard Milczewski - Bruno Stanisław Grochowiak Wiesław Dymny Teresa Tuszyńska
literatura faktu

Wciągająca ☺
Wstyd przyznać że nie znałam niektórych fascynujących postaci!
Nie odebrałam też tej książki jako zbioru smutnych opwiadań, wręcz przeciwnie, zapamiętam je jako zbiór fascynujących opowieści o życiu, burzliwym, fascynującym i nieprzewidywalnym ☺

Świetna książka portretująca utalentowanych artystów PRL-u zmagających się z własnymi demonami. Wszystkich bohaterów łączy zapowiedź obiecującej kariery i tragiczny finał. Lektura skłania do refleksji nad mechanizmem uzależnienia, które wyjątkowo mocno trzymają się osób wrażliwych. Na pewno sięgnę po kolejne części z serii, m.in "Skandaliści PRL".

"Stracone pokolenie PRL" to niezwykle autentyczny obraz epoki PRL-u. Przyznaję, że nie wszystkie przedstawione w nim postacie były mi wcześniej znane, jednak z pewnością zasługują na uwagę i pamięć. Autor przedstawia bohaterów swojej książki takimi jakimi w rzeczywistości byli, bez zbędnego ich "wybielania" i upiększania. Oni bowiem sami zapracowali na to, aby być...

Zaciekawił mnie tytuł. Autor przedstawił sylwetki artystów znanych i nieco mniej znanych. O niektórych i ich „alkoholowych ekscesach” już czytałam w innych publikacjach. To była pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam. Stąd wrażenie, że się „powtarza”. Po tytule książki spodziewałam się, że PRL jakoś istotnie wpłynął na ich porażki życiowe. Po lekturze doszłam do...

Kolejna bardzo dobra książka tego autora przeczytana. Czy to PRL czy dwudiestolecie międzywojenne ksiązki Sławomira Kopra czyta się szybko i przyjemnie.

Każdy inny ale wszyscy umierają młodo....
Lubię tę epokę, postacie kultowe...
Koperski pisze bardzo lekko, mnóstwo ciekawostek, może nie wyczerpuje tematu ale i tak nie sposób się nudzić.

Mój ulubiony okres - PRL, ukochany w młodości Stachura i to wszystko opisane przez ulubionego pisarza. Pełnia szczęścia. Polecam.

Lekko i sprawnie napisany zbiór biografii czołowych artystów PRLu, którzy przedwcześnie zakończyli karierę i nigdy nie pokazali pełni swego talentu. Dobór osób do książki wygląda dosyć przypadkowo, szkice biograficzne są raczej powierzchowne, niemniej lekki i barwny styl autora sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Niezła popularna literatura biograficzna.

W...

Myślę, że ta książka nie wyczerpuje tematu. Autor konsekwentnie nie tyka nietykalnych, więc zaczyna być to trochę nudne. Jednak z braku literatury popularnej na tak ciekawe tematy, jak prywatne życie perelowskich celebrytów, czytam dalej. I będę go czytać!

Dyskusje

• 2014