Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału

Okładka książki Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału Ron Holland
Okładka książki Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału
Ron Holland Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
poradniki
Studio Emka
2014-01-01
2014-01-01

Ron Holland twierdzi, że jego książka jest kontynuacją bestsellera Napoleona Hilla „Myśl i bogać się”.

„Jeśli chcesz zostać aktorem, gwiazdą filmową albo politykiem, wyobrażaj sobie codziennie, że już tym kimś jesteś. Wizualizuj sobie codziennie Twe życiowe pragnienia. Nasyć atmosferę wokół siebie myślą o nich, uczuciami, wyobrażeniami i wiarą, że jesteś tym, kim chcesz być, robisz to, co chcesz robić, posiadasz, co chcesz posiadać.”

Myślenie ma przyszłość – tak w czasach mojej młodości zwykło się mawiać. Jednak dopiero całkiem niedawno zrozumiałam, że to myślenie ma wielką moc zmieniania życia i realizowania pragnień. Jeśli czegoś bardzo pragniesz, codziennie o tym myślisz, wyobrażasz sobie, że już to masz, to prawo przyciągania sprawi, że tak się właśnie stanie. Jednak najpierw to Ty musisz w to uwierzyć i poczuć, że już to się spełniło.

Po dalszy ciąg recenzji zapraszamy na: http://netkobieta.pl/wiadomosci/pokaz/605,recenzja-ron-holland-mow-i-bogac-sie-czyli-jak-stac-sie-bogatym-bez-kapitalu

Joseph Conrad mówił: „Daj mi właściwe słowo i odpowiedni akcent, a poruszę świat”. Słowa mają wielką moc – mogą kreować rzeczywistość, mogą motywować, mogą uszczęśliwiać, ale mogą również ranić, niszczyć i odbierać energię. Od tego, jakich słów używamy, zależy jakość naszego życia, stan posiadania, a nawet poczucie zadowolenia z siebie i swoich osiągnięć. Wagę słowa znał nie tylko Conrad, znał ją też guru biznesu Napoleon Hill, zna ja również Ron Holland. Jego książka „Mów i bogać się, czyli jak stać się bogatym bez kapitału”, opublikowana nakładem wydawnictwa Studio Emka, to właśnie praktyczny poradnik po świecie słów.
Książka, opublikowana po raz pierwszy w Polsce w 1993 r. teraz doczekała się kolejnego wznowienia, bowiem zawarte w niej informacje, wiedza merytoryczna poparta cennymi przykładami, nie straciły nic na swojej aktualności. Co więcej, w dobie świata po kryzysie gospodarczym, kiedy dopiero odbijamy się od dna, w czasach technologicznego rozwoju i coraz większej konkurencji zarówno pomiędzy firmami, jak i konkurencji na rynku pracy, potęga słów jest nam szczególnie potrzebna. To za ich sprawą możemy bowiem prowadzić życie takie, jakie chcemy, spełniać swoje marzenia, podejmować kolejne wyzwania. To za ich sprawą możemy stać się bogaci – obrastając nie tylko w dobra materialne, ale również bogatsi wewnętrznie, w zdobytą wiedzę, doświadczenie, przeżycia i emocje.
Autor, na łamach poradnika, zdradza nam największa tajemnicę dotycząca sukcesu (a raczej jego braku) – „większość ludzi nie robi tego, co trzeba”. Tylko tyle i aż tyle, bowiem większość ludzi rzeczywiście … nie robi nic. Dążenie do celu kończy się zazwyczaj na lekturze motywacyjnych poradników, słuchaniu kaset czy uczestnictwie w szkoleniach on-line. Jest to niezwykle istotny krok w kierunku realizacji swoich planów pod warunkiem jednak, że nie będzie ostatnim. Żeby osiągnąć sukces potrzebujemy jeszcze działania! Holland dokładnie tłumaczy nam, w jaki sposób możemy czerpać z potęgi swojego umysłu, w jaki sposób stać się generatorem nowych, rewolucyjnych pomysłów na intratne przedsięwzięcia i dodatkowe źródła dochodów.

(...)

Pełen tekst recenzji dostępny na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/

Może przeczytałam za dużo podobny książek, ta jest przeciętna, nie ma niczego nadzwyczajnego.
dla mnie nuda...

dla mnie nuda...

• 2015
  • Poradniki
  • 2016
  • Ekonomia/ Przedsiębiorczość
  • Lipiec
  • Firma

Dodaj cytat z książki Mów i bogać się czyli jak stać się bogatym bez kapitału