Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego (wydanie II)

Okładka książki Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego (wydanie II) Todd Telander, Lennard Zinn
Okładka książki Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego (wydanie II)
Todd TelanderLennard Zinn Wydawnictwo: Buk Rower poradniki
poradniki
Zinn and the art of mountain bike maintenance
Buk Rower
2014-05-07
2006-01-01
Anna Siecińska
rower mtb naprawa

Okładka książki Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie 2 Patryk Świątek, Bartłomiej Szaro
Paragon z podr... Patryk Świątek, Bar...
Okładka książki Mówca doskonały. Wystąpienia publiczne w praktyce Agata Rzędowska, Jerzy Rzędowski
Mówca doskonał... Agata Rzędowska, Je...
Okładka książki Siła bez siłki. Forma i sprawność w 30-minutowych sesjach bez sprzętu. Joshua Clark, Mark Lauren
Siła bez siłki... Joshua Clark, Mark ...

Bardzo dobry poradnik choć pewne rzeczy już się nie przydadzą w nowoczesnym rowerze. Napisana z poczuciem humoru ale profesjonalnie.

OCENA - 8/10 REWELACJA

Jestem fanem jazdy rowerem w trudnym terenie, to jedna z moich pasji, którą traktuję na równi z czytaniem książek. Aby sprawiało to radość i przyjemność, a przede wszystkim było bezpieczne musiałem posiąść pewną wiedzę o serwisowaniu roweru górskiego. Dlaczego robię to sam?, Otóż usługi naprawy roweru czy jego przeglądu są drogie zwłaszcza w renomowanych serwisach i nie zawsze dostępne od ręki nieraz trzeba było zarezerwować sobie termin i czekać nawet kilka tygodni.

Żeby temu zaradzić szukałem książki, która w przystępny sposób wprowadzi mnie w arkana serwisowania „Górala” i będę mógł to robić sam, ostatecznie taką pozycję znalazłem jest nią poradnik Leonarda Zinna pod tytułem „Sztuka serwisowania roweru górskiego”. To był strzał w dziesiątkę, autor poprowadził mnie krok po kroku nieraz z poczuciem humoru, jak mam serwisować rower i poznać tajemnice jego działania. Wydałem na ten poradnik nieco ponad 50 zł to jest nic w porównaniu z tym ile zaoszczędziłem odkąd nie oddaję roweru do serwisu.

Zaletą tego poradnika jest to, że autor dopasował teksty do poziomu wiedzy czytelnika, tak samo tyczy się ilustracji oraz potrzebnych narzędzi, które są niezbędne, aby wykonać określoną czynność przy rowerze. Dzięki tej książce sporo się nauczyłem, właściwie rower w tej chwili nie stanowi dla mnie żadnej tajemnicy, potrafię go rozebrać na detale by następnie złożyć go do kupy. Z pewnością bez tej książki nie byłoby to takie proste.

Prawdą jest też, że nikt tak naprawdę nie zadba o własny rower lepiej niż Ty sam, dlatego kupiłem ten poradnik. Dzięki niemu rower przestał być dla mnie tajemnicą czy skomplikowanym mechanizmem. Zrozumiałem jak działa każda z części, którą teraz bez obawy potrafię rozłożyć, naprawić, przesmarować i zmontować z powrotem.

Korzyści płynących z tej umiejętności jest mnóstwo, a najistotniejsza to ta, że teraz bez obaw mogę pokonywać najtrudniejsze przeszkody w terenie z myślą, że rower mnie nie zawiedzie. A nawet gdyby zawiódł, to w sytuacjach awaryjnych na trasie jestem w stanie poradzić sobie z każdą usterką i to jest najcenniejsza umiejętność, której wcześniej nie posiadałem, a którą zdobyłem dzięki temu poradnikowi. Pozdrawiam. Jack_

OCENA - 8/10 REWELACJA

W swojej kategorii jedna z najlepszych. Prawdziwe mega kompendium dla rowerzystów, którzy sami chcą grzebać przy swoim rowerze.

Bardzo dobra . Naprawdę rzetelna .

Bardzo dobra . Naprawdę rzetelna .

Wydawać by się mogło, że w dobie internetu, gdzie mamy możliwość obejrzenia filmów instruktażowych jak sobie radzieć z poszczególnymi elementami roweru, takie książki nie mają racji bytu. Jednak w tym przypadku mamy zebrane informację w jednym miejscu, co jest na pewno plusem. Dobre rysuneki przedstawiające wykonywanie czynności. Jednak w niektórych przypadkach trzeba będzie się posiłkować źródłami zewnętrznymi, niemniej posiadając widzę jaką przekazuję książka będzie to o wiele łatwiejsze.

Świetny podręcznik do samodzielnej naprawy roweru górskiego, bądź trekingowego. Polecam tym, którzy sami chcą naprawiać swój rower.

• Poczekalnia
  • Sport
  • Przewodniki, poradniki, mapy
  • PrzewodnikiPoradniki
  • Must have ... must read :)

Dodaj cytat z książki Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego (wydanie II)