Wybraniec

Novae Res
proroctwo walka
fantastyka, fantasy, science fiction
proroctwo walka

"Wybraniec" to jedna z lepszych książek fantasy jaką udało mi się przeczytać w ostatnim czasie. Wciągająca i dynamiczna fabuła; świetnie wykreowani bohaterowie, którzy nie byli tylko czarno-biali, dobrzy i źli, ale każdy zmagał się z różnymi przeciwnościami losu.
"Wybraniec" to bardzo dobrze napisana książka. Świat wykreowany przez autora jest ciekawy i plastycznie opisany....

Świetna powieść, przeczytałem jednym tchem. Moim zdaniem jedna z lepszych książek fantasy, jakie ostatnio czytałem.

To książka pełna bólu, straty i cierpienia. To opowieść przeplatana humorem i horrorem. Znajdziemy wiele niespodziewanych zwrotów akcji (gdzie praktycznie na każdej stronie ktoś ginie), ciekawych i barwnych postaci. Głównym tematem jest walka dobra ze złem. Jedynie ciężkie były dla mnie imiona i nazwy, choć bardzo fajne (często zastanawiałam się jak powinno się je...

Ileż to już powieści napisano o Wybrańcach, którzy uratują losy świata? Ile było ekranizacji takich książek? Całe mnóstwo. Jednak „Wybraniec” Marka Mazura to coś zupełnie innego niż się spodziewacie po samej nazwie. Niech nie zmyli Was ten element, spróbujcie podejść do tej pozycji z czystym umysłem, a nawet jeśli Wam się to nie uda – przyjemnie się rozczarujecie.
Oto...

O takiej fantastyce powinno się mówić. Taką fantastykę promować. Ten rodzaj fantastyki pokazywać jako przykład. To fantastyka idealna, męska, surowa, twarda, szorstka. Bez zbędnych miłosnych zawiłości. Oparta na prawdziwych uczuciach. Nie tych romantycznych. Tych ludzkich.

Przez lata w Arlanie panował spokój. Śmiech przeplatał się z płaczem, taniec z żałobą, a życie...

• Novae Res
  • 2016 rok