Osiem duchów zła

Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec Osiem duchów zła
religia
Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec Osiem duchów zła

Można powiedzieć powrót do korzeni. W książce zostaje poruszony temat 8 tytułowych Duchów zła w przełożeniu na dziś-> siedem grzechów głównych. Nakłania do refleksji.

przestań
sam to spieprzysz
negatywna samoocena to podstawa
nie łudź się że dasz radę, na pewno zawiedziesz
zwodzą dobre uczynki, prawdę mówi zło które wyrządzasz
nie licz na siebie i drugiego, pewna nasza słabość
nie bądź smutny, trochę wytrwałości
pozwól sobie pomóc
słuchaj

Czy mogą nam pomóc myśli człowieka, który stosowanie w życiu dróg na skróty nazywa złem, mówi o przyjęciu z akceptacją własnej słabości i przekonuje, że można żyć szczęśliwie pomimo trosk, obaw, lęków czy nawet cierpienia? Czy takie przypuszczenie jest naiwne? Może jednak nie, skoro podobne przesłanie można odnaleźć we współczesnej książce S. Hayes’a i S. Smith’a „W pułapce...

Po książkę sięgnęłam z ciekawości, ponieważ jakiś czas wcześniej słuchałam internetowych rekolekcji o Ośmiu złych myślach nazywanych również ośmioma złymi duchami. Po ich przesłuchaniu wkradł się pewien niedosyt i chciałam dowiedzieć się czegoś więcej na temat nauczania Ewagriusza z Pontu, od którego pochodzi określenie tytułowych „osiem duchów zła”. Jego refleksje nad...

Kupiłem tą książke w trakcie rekolekcji. W oparciu o naukę Ewargiusza z Pontu autor dokonuje analizy siedmiu grzechów głównych i nie tylko. Benedyktyńska robota. Bardzo solidny autor. Polecam szczególnie tym, którzy szczerze nie czuja wyrzutów sumienia, którzy utracii zdolność prawdziwego odczuwania radości.

• +
  • Wiara