Nazwij to ucztą miłości

The feast of love
literatura piękna
Radosław Januszewski
powieść miłość

Średnia pozycja. Jak dla mnie za dużo bohaterów. Zamysł fabuły fajny, ale gdzieś po drodze się autor zakręcił i mu z lekka nie wyszło. Męczyłam się chyba 2 tygodnie, żeby przeczytać. Rzuciłabym w kąt książkę, ale się uparłam, że przeczytam.

Czy polecam? Nie wiem. Każdy powinien wyrobić sobie swoje własne zdanie.

Nie spodziewałem się ze to tak dobra książka ;)

Książka ciekawa, całkiem przyzwoicie napisana, ale pomysłu na tą książkę trochę za brało. Nic z niej nie przyswoiłam, nie przygarnęłam do swojej duszy. Pobudziła mnie do dosłownie jednej refleksji.

Książkę kupiłam zupełnie przypadkiem na jednym z nadmorskich kiermaszów.
Nie spodziewałam się, że trafiłam akurat na taką perełkę.
Uwielbiam do niej wracać.

Piękny język i sposób obrazowania, a przy tym historia bliska życiu. Polecam!

Nie będę ukrywać, że jest to dość specyficzna książka. Wierzę jednak, że książki wybierają sobie nas, a nie my je, a do tej książki coś mnie ciągnęło. Zaczęłam czytać i... "o co tu w ogóle chodzi??"- takie były moje myśli przez pierwszych kilkanaście stron. Autor momentami używał dość wyszukanego słownictwa, trochę zbyt górnolotnego i pseudo-mądrego jak uważałam. Ale...

Powieść nawiązuje do 'Korowodu" Schnitzlera i wykorzystuje ten sam motyw. Postacie w korowodzie opisują swoje miłosne uniesienia, swoje romanse, eksperymenty erotyczne. Pokazują jak wiele jest odcieni miłości, jak wygląda intymność, miłość i pożądanie. Pisarz Charles zbiera te opowieści aby stworzyły wielką miłosną epopeję. Mamy nastolatków Chloe i Oscara, mamy miłość do...

Nie dotrwałam do końca;/

Niesamowita powieść, doskonale oddaje różnorodność ludzkich losów, tajemnicę tego, co może się wydarzyć między dwojgiem ludzi. Unika lukru w stylu komedii romantycznych.

Dyskusje

• 2011