Nazwij to ucztą miłości

Okładka książki Nazwij to ucztą miłości
Charles Baxter Wydawnictwo: Amber literatura piękna
2007-11-28
Radosław Januszewski
powieść miłość

więcej Więcej

Średnia pozycja. Jak dla mnie za dużo bohaterów. Zamysł fabuły fajny, ale gdzieś po drodze się autor zakręcił i mu z lekka nie wyszło. Męczyłam się chyba 2 tygodnie, żeby przeczytać. Rzuciłabym w kąt książkę, ale się uparłam, że przeczytam.

Czy polecam? Nie wiem. Każdy powinien wyrobić sobie swoje własne zdanie.

Nie spodziewałem się ze to tak dobra książka ;)

Książka ciekawa, całkiem przyzwoicie napisana, ale pomysłu na tą książkę trochę za brało. Nic z niej nie przyswoiłam, nie przygarnęłam do swojej duszy. Pobudziła mnie do dosłownie jednej refleksji.

Książkę kupiłam zupełnie przypadkiem na jednym z nadmorskich kiermaszów.
Nie spodziewałam się, że trafiłam akurat na taką perełkę.
Uwielbiam do niej wracać.

Piękny język i sposób obrazowania, a przy tym historia bliska życiu. Polecam!

Nie będę ukrywać, że jest to dość specyficzna książka. Wierzę jednak, że książki wybierają sobie nas, a nie my je, a do tej książki coś mnie ciągnęło. Zaczęłam czytać i... "o co tu w ogóle chodzi??"- takie były moje myśli przez pierwszych kilkanaście stron. Autor momentami używał dość wyszukanego słownictwa, trochę zbyt górnolotnego i pseudo-mądrego jak uważałam. Ale...

Powieść nawiązuje do 'Korowodu" Schnitzlera i wykorzystuje ten sam motyw. Postacie w korowodzie opisują swoje miłosne uniesienia, swoje romanse, eksperymenty erotyczne. Pokazują jak wiele jest odcieni miłości, jak wygląda intymność, miłość i pożądanie. Pisarz Charles zbiera te opowieści aby stworzyły wielką miłosną epopeję. Mamy nastolatków Chloe i Oscara, mamy miłość do...

Nie dotrwałam do końca;/

Niesamowita powieść, doskonale oddaje różnorodność ludzkich losów, tajemnicę tego, co może się wydarzyć między dwojgiem ludzi. Unika lukru w stylu komedii romantycznych.

• 2014
  • 2011