Die Again

Okładka książki Die Again Tess Gerritsen
Okładka książki Die Again
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Ballantine Books Cykl: Rizzoli/Isles (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Rizzoli/Isles (tom 11)
Ballantine Books
2014-12-30
2014-12-30
Inne

Czternaście nocy Margaret Atwood, Jo...
Okładka książki Studentka Gary Braver, Tess Gerritsen
Studentka Gary Braver, Tess G...

Jestem fanką duetu Maura i Jane. Tym razem zupełnie nie mój klimat - safari, myśliwi - a jednak w końcu dałam się porwać. Być może dzięki mocno działającym na zmysły opisom dzikich kotów. Miło jest czytać książki, w których ostatecznie zwycięża dobro.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo wciągnęłam się w tą serię!
Ta część równie ciekawa jak prawie wszystkie poprzednie (oprócz moim zdaniem mało porywającej ,,Doliny umarłych"). Oczywiście treści książek odbiegają od historii z początków serii.

Oczywiście zżyłam się z bohaterkami, z silnymi kobietami Jane i Maurą.

Bardzo wciągnęłam się w tą serię!

Oczywiście zżyłam się z bohaterkami, z silnymi kobietami Jane i Maurą.

Zaskakująco dobre wrażenie jak na pierwsze spotkanie z serią Rizzoli&Isles. Intryguje od pierwszych rozdziałów, dobrze prowadzona dwutorowa narracja i fascynujące pantery jako leitmotiv. Do końca można mieć trudności z typowaniem mordercy ;)

Wypatroszone zwłoki w garażu.. Kto mógłby zabić w tak bestialski sposób? Jaki był motyw? Co zawinił ponad 60-letni Gott. Czy zabójstwa dokonał przeciwnik polowań? Maura Isles i Jane Rizzoli będą musiały rozwikłać to skomplikowane morderstwo. Czy Gott był tylko pojedynczą ofiarą czy na wolności grasuje kolejny psychopata? Sprawa gmatwa się coraz bardziej, a Jane musi stawić czoła nie tylko w pracy ale również w życiu osobistym.. Czy pomoże swojej matce dokonać trudnego wyboru?

Kolejny tom z serii Rizzoli i Isles za mną. Tym razem autorka zabiera nas w podróż do Afryki, gdzie pewna grupa ludzi wybrała się na wycieczkę pod czujnym okiem przewodnika. Piękne opisy przyrody. Safari dla podróżników okazuje się jednak piekielnie niebezpieczne, gdy dochodzi do śmierci jednej z osób. Z miłej wycieczki robi się koszmar, gdzie toczy się walka o przetrwanie...

Akcja toczy się dwutorowo, gdzie fabuła toczy się również w Bostonie, gdzie ginie brutalnie zamordowany znany myśliwy Leon Gott.

Świetna część i bardzo polecam. Autorka jak zawsze zaskakuje.

Grupa ludzi wybiera się na Safari w Afryce pod okiem doświadczonego przewodnika. Przygoda życia zmienia się w walkę o przetrwanie, gdy jedno z nich zaczyna mordować uczestników i karmić nimi dzikie zwierzęta.

Z początku ciężko było mi się w kręcić w tę historię. Coś było w niej dziwnego. Być może okoliczności, a może sama postać Millie.

Niemniej historia prowadzona jest dwutorowo. Mamy obecne czasy w Bostonie i szesc lat wstecz właśnie w Afryce. Obie historie pięknie się zgrywają, a dodatkowo opisy zarówno przyrody, jak i samych zbrodni są wciągające.

To moja druga przygoda z autorką i zapewne jeszcze się skuszę.

Niemniej historia prowadzona jest...

Już za same koty i ich umiłowanie Tess Gerritsen by mnie kupiła tą powieścią, a jeszcze należy dodać świetną intrygę kryminalną, pełnokrwistych bohaterów i dobre zakończenie.
Maura i Jane wspólnie polują na nocnego łowcę... Nawet jeśli oznacza to zarzucenie przynęty, której nie oprze się żaden drapieżnik: ofiary, której kiedyś udało się uciec.
...ta historia to petarda!

...ta historia to petarda!

W bardzo brutalny sposób ktoś morduje w Bostonie starszego taksydermistę. A 6 lat wcześniej pewne safari w buszu kończy się tragicznie. I jest jeszcze wypadek w zoo. A potem Maura doszukuje się wspólnych cech zabójstw w kilku stanach i tajemniczej kobiety odkopanej w ogródku. Bardzo dużo się dzieje i jest absolutnie ciekawie, aż do samego końca. Świetnie splątane. I te wstawki o kotkach - małych i dużych. Ogólnie - cudna pozycja.

Podczas wycieczki po RPA jej pilot zachwalał, że najwspanialszą przygodą afrykańską jest wyprawa do buszu w Botswanie. Mimo że krótkie safari w Parku Krugera mój apetyt na taką przygodę wyostrzyło, nie udało mi się tego marzenia zrealizować. Marzenia, którego spełnienie sześć lat temu dla bohaterów Tess Gerritsen stanowiło ostatni etap ich życia. Przeżyła jedynie Millie Jacobson … oraz zabójca.

Czy możliwe, że zabójca poluje nadal, a wśród jego ofiar jest znany bostoński myśliwy i taksydermista Leon Gott, którego wypatroszone zwłoki wiszące głową w dół znalezione zostały w domu ozdobionym wypreparowanymi skórami dzikich kotów? A narzeczona jego syna, który zginął w Botswanie, czy inna młoda kobieta, opiekująca się drapieżcami w ogrodzie zoologicznym? Dla Maury Isles badanie szczątków ofiar, związanych bezpośrednio lub pośrednio ze światem dzikich zwierząt, jest nowym, trudnym wyzwaniem. A dla niesympatycznego policyjnego konkurenta Jane Rizzoli, Darrena Crowe’a, jej śledcza intuicja jest jak zwykle przedmiotem kpin. Intuicja utwierdzająca Jane w przekonaniu, że jedynie Millie, mieszkająca obecnie na farmie w RPA, mogłaby pomóc w dotarciu do sprawcy morderstw.

Jedenasty tom serii jest dla mnie przede wszystkim opowieścią o Afryce, jej przyrodzie i faunie. Pewien niedosyt odczuwam z powodu braku pogłębienia psychiki mordercy. Z duetu lektorów czytających audiobooka tylko Kamil Pruban wychodzi z tarczą.

Świetna książka, przez całą lekturę trzymała w napięciu! I oczywiście fantastyczne zakończenie.

• Tess Gerritsen
  • Kryminał