Czarne skrzydła

Oficjalne recenzje i

Nielot

Link do recenzji

3954 258 108

Ciężka i ciekawa książka o niewolnictwie.

Doceniam inspirację, podobały mi się historie opowiadane przez Charlotte i odzwierciedlane na kapach przez nią wykonanych, jednakże ogólnie fabuła książki nieco niepotrzebnie rozwleczona i przez to miejscami nudna. Na pewno nie można porównać Czarnych skrzydeł do Przeminęło z wiatrem, bo na tym porównaniu dużo tracą, ale i tak warto je przeczytać, choćby dla postaci Charlotte.

1964

Nie powaliła mnie ta książka. Myślałam, że będzie lepsza, a porównanie jej do "Przeminęło z wiatrem" jest dalece niestosowne.

Wspaniała powieść , w kórej główny wątek sióstr Grimke zaczerpnięty został ze żródeł historycznych opowiadających o pionierach abolicjonizmu oraz pionierkach walki o prawa kobiet. Oprócz tej niewątpliwej wartości główną osią książki jest historia Sary pochodzącej z bogatej rodziny z Charlestonu oraz niewolnicy Hetty. Pierwsza z nich jest wolnym człowiekiem, skrępowanym...

Naprawdę piękna książka. Wiele wzruszających momentów, które dają dużo do myślenia. Polecam po prostu przeczytać i samemu się przekonać.

"Czarne skrzydła" to powieść przepiękna, oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Jestem pewna, że nie znajdę drugiej takiej na rynku czytelniczym. To historia wielopłaszczyznowa, z ogromną ilością zwrótów akcji, nietuzinkową fabułą, barwnymi, nacechowanymi bohaterami, którzy pozostają w głowie na bardzo długo.
Jest to już trzecia książka tej Autorki, jaką miałam okazję czytać ...

Historia może i prawdziwa, ale jak dla mnie, tak banalnie napisane, że wertowałam kartki oczekiwani końca. Zabrakło w tej historii niewolnicy Hetty i jej pan Sarah jakiejś głębi. Biedniutka pani i harda niewolnica, to dla mnie zbyt mało.

SEKRETNE ŻYCIE PSZCZÓŁ oczarowało mnie. Tu było troszkę gorzej. Nie przekonałam się do bohaterek, a może temat nie jest adekwatny do wakacyjnej aury? Nie wiem, może powrócę za jakiś czas.

Rewelacyjna powieść o losach kobiet i ich walce o własny głos. Pokazuje losy sióstr walczących o swoją niezależność i wolność niewolników.

Opowieść osadzona na autentycznych postaciach i wydarzeniach co przydaje jej siły przekazu. Historię niewolnictwa, w mniejszym lub większym stopniu, znamy wszyscy. Bolesna skaza na dziejach USA. Zawsze mi towarzyszą ogromne emocje gdy poznaję kolejne losy ludzi skazanych na niewolę. Ta opowieść prowadzona jest przez 2 narratorki co pozwala nam poznać dwa punkty widzenia...

2 238
    2 210