Mara Dyer. Tajemnica

The Unbecoming of Mara Dyer
Mara Dyer (tom 1)
literatura młodzieżowa
Mara Dyer New Adult tajemnica

Świat Mary jest pełen tajemnic, kłamstw i wyborów. Autorka umiejętnie zanurza w nim czytelnika już od pierwszej strony.
Muszę przyznać, że świat Mary mnie pochłonął i to skłoniło mnie do przeczytania całej trylogii. Bardzo spodobały mi się postacie męskie : Dawid-brat Mary i No aha-chłopaka, który jako jedyny jej wierzył.
Postać tytułowa wprawiała mnie w huśtawkę...

Zachwyciła mnie od samego początku, kiedy przeczytałam jej opis. Opowiada o dziewczynie, która przeżyła ciężką sytuację w swoim życiu. Wszyscy myślą, że ma urojenia i halucynacje jednak ona ma niezwykły, lecz straszny dar. Dla mnie książka jest świetna i zabieram się za drugi tom!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ha, kto by pomyślał - całkiem interesująca i nie oczywista!
Jedynie zakończenie rozczarowujące, ale zobaczę czy drugi tom utrzyma wysoki poziom.

Polecam!

Podobała mi się książka i jej fabuła ale nie wiem czemu nie mogłam się w nią czuć ...

Całkiem ciekawe czytadło na jesienne wieczory. Nie mogę doczekać się kolejnych części :D

Pełna zwrotów akcji i zaskakujących odkryć oraz paranormalnych zdarzeń, które trudno wyjaśnić w racjonalny sposób.
Mara jako jedyna przeżyła zawalenie się starego szpitala psychiatrycznego. Ale nic z niego nie pamięta, rodzice postanawiają się przeprowadzić. Gdy trafia do nowej szkoły zaczyna widzieć kogoś kto nie żyje i zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy. Poznaje...

Przeczytałam tą książke w zaledwie kilka godzin! Super książka!

Wciągająca książka, czasami aż zbyt mocno wczuwalam się w rolę głównej bohaterki. Trochę brakowało mi tego uwodzenia i nutki romantyzmu, bo tu zanim się obejrzałam już byli para, ale bądź co bądź książka bardzo na plus.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorka pogrywa z naszymi umysłami. Ryż na talerzu w jednej chwili wygląda jak pełzające robaki. Zwykła sala zaczyna się zawalać na głowę Mary.

Dyskusje

3 264