Mara Dyer. Tajemnica

The Unbecoming of Mara Dyer
Mara Dyer (tom 1)
literatura młodzieżowa
Mara Dyer New Adult tajemnica

Ha, kto by pomyślał - całkiem interesująca i nie oczywista!
Jedynie zakończenie rozczarowujące, ale zobaczę czy drugi tom utrzyma wysoki poziom.

Polecam!

Podobała mi się książka i jej fabuła ale nie wiem czemu nie mogłam się w nią czuć ...

Całkiem ciekawe czytadło na jesienne wieczory. Nie mogę doczekać się kolejnych części :D

Pełna zwrotów akcji i zaskakujących odkryć oraz paranormalnych zdarzeń, które trudno wyjaśnić w racjonalny sposób.
Mara jako jedyna przeżyła zawalenie się starego szpitala psychiatrycznego. Ale nic z niego nie pamięta, rodzice postanawiają się przeprowadzić. Gdy trafia do nowej szkoły zaczyna widzieć kogoś kto nie żyje i zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy. Poznaje...

Przeczytałam tą książke w zaledwie kilka godzin! Super książka!

Wciągająca książka, czasami aż zbyt mocno wczuwalam się w rolę głównej bohaterki. Trochę brakowało mi tego uwodzenia i nutki romantyzmu, bo tu zanim się obejrzałam już byli para, ale bądź co bądź książka bardzo na plus.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorka pogrywa z naszymi umysłami. Ryż na talerzu w jednej chwili wygląda jak pełzające robaki. Zwykła sala zaczyna się zawalać na głowę Mary.

Bardzo ciekawy pomysł na powieść, interesujący wątek paranormalny i kryminalny (niestety ledwo zarysowany). Dość realistyczne podejście do zaburzeń psychicznych i leczenia psychiatrycznego, co ma fajny walor psychoedukacyjny. Irytująca główna bohaterka - histeryczna, dramatyzująca, prowadząca zbyt długie monologi wewnętrzne. Bohaterowie męscy nieco zbyt wyidealizowani...

Na półkach: , , , , , , ,

Wróciłam do tej książki po 3 latach, gdyż postanowiłam w końcu dokończyć tą serię. Nie pamiętałam niektórych wątków, ale znów miałam wrażenie, że czytam thriller, a potem zostaje wprowadzony ten element fantastyki.
Mara to bohaterka, która ma twardą d... .Lubię ten typ bohaterki, a to, że ma nierówno pod sufitem ( na początku jest takie wrażenie) sprawia, że jest jeszcze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje