Portret damy

2014-09-18
Maria Skibniewska
Inne

Oficjalne recenzje i

Kobieta, która pragnęła za bardzo

[ 28 ] Link do recenzji

Wnikliwe studium młodej kobiety, która przypływa z Ameryki do Europy. Piękna i inteligentna, pełna nadziei na przyszłość i żądna wrażeń, i jak przystało na Amerykankę, pragnąca żyć według niezależnych poglądów i zasad, jednak naiwna i nieobyta w towarzystwie, wpada w pajęczą sieć osnutą przez jej najbliższych.
Zawiera związek małżeński, w którym czuje się osaczona i...

Cóż, nie mam wątpliwości, że jest to arcydzieło. Jest to powieść szalenie dopracowana, wyszukana w warstwie językowej, odmalowująca portrety bohaterów z wielką maestrią, w pełnej palecie barw i światłocieni tak subtelnych, że większość z nas nigdy by czegoś takiego nie wymyśliła, choćby sto lat myślała.

Jednocześnie pozostaje dziełem specyficznym nawet w obszarze...

Uwielbiam. Jest to to opowieść z tych, od których nie mogłam się oderwać, jednocześnie spowalniając proces czytania, nie chcąc rozstać się ze światem przedstawionym w książce, bohaterami, językiem...Doznania przyjemności płynące z lektury były wręcz fizyczne, po czym znać dla mnie arcydzieło - dreszcz zachwytu, wypieki na policzkach. Książka, którą nosić w sobie będę na zawsze.

Arcydzieło.

Trochę niecierpliwy ze mnie czytelnik. Dlatego zarzut jaki mam do książki to jej długość. Książkę czytało się dość przyjemnie, choć trudno było zrozumieć motywacje bohaterów. Obraz życia wysokich sfer w drugiej połowie XIX wieku wyłaniający się z powieści wskazuje na wielką próżność i zupełnie inne tempo życia. Historia odrzucenia adoratorów przez główną bohaterkę i...

Lubię książki z epoki, ale przez tą nie mogłam przebrnąć

Chyba w życiu nie czytałem lepszej książki! Jestem fanem autora, lubię jego inne książki ale ta mnie po prostu powaliła na kolana.

Książka, którą trzeba smakować powoli. Nieśpieszna narracja świetnie oddaje klimat powieści. Przejmujące losy kobiety, która nie umiała uciec od własnej wizji samej siebie.

Odzyskalam haslo i tu jestem tylko po to, zeby napisac, ze ISABEL TO GLUPIA P***A!!

Jestem mega rozczarowany tą książką wiązałem wielkie nadzieje z tą pozycją ale niestety wytrzymałem tylko 100 stron absolutnie zbyt długie opisy chociaż całkiem niezłe dialogi.
Niestety książka ta odbiega bardzo ale to bardzo od klasycznej literatury angielskiej
Nie przeczytałem więcej odłożyłem na bok .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

1 487