Pokochać Ukrainę

Wielka Litera
Ukraina Ukraińcy reportaż literatura faktu
literatura faktu
Ukraina Ukraińcy reportaż literatura faktu

To nie przewodnik chociaż opisane są najważniejsze miasta i ich atrakcje. To książka o kulturze i życiu narodu w przełomowym momencie. Mamy specjalny stosunek do tego kraju, chociaż jego obraz wykrzywiają nam sentymenty i historia. Wiele rzeczy zmieniło się od kiedy książka była napisana (2014), zwykle na lepsze, ale ludzie zmieniają się powoli i większość jest aktualna....

Myślę, że każdy Polak chcący poznać naszych najbliższych sąsiadów, powinien ją przeczytać :).

Książka została napisana w taki sposób, że czytając ją, miałam wrażenie jakbym spacerowała po opisywanych miejscach. Zdjęcia przeplatające treść książki są dla mnie jej doskonałym uzupełnieniem. Polecam każdemu zainteresowanemu podobną tematyką.

Książka o tyle dobra że pisana przez człowieka który ma żonę Ukrainke i zna ten kraj od podszewki, a nie z wycieczek.

ciekawa. Przenosimy się na ulice Kijowa i nie tylko. Jesteśmy na Ukrainie.

Bardzo przyjemna pozycja, pokazująca Ukrainę praktycznie od każdej strony.
Można dowiedzieć się wielu interesujących faktów o życiu na Ukrainie, różnych ciekawostek a przede wszystkim różnic jakie są między tamtejszą ludnością, a między nami - Polakami. Ta książka to miłe zaskoczenie dla mnie.

Bardzo dobra książka pokazująca Ukrainę. Świetna podróż z autorem. Dużo się dowiedziałam, nauczyłam, poznałam.

Książkę czyta się lekko, zawiera w sobie dużo informacji z wielu różnych perspektyw, idealna dla laika w temacie Ukrainy - czyli na przykład do tej pory mnie. Sporo się dowiedziałam. Podoba mi się podanie licznych linków, na przykład do filmików na youtube, dzięki którym można "zobaczyć", lepiej zrozumieć, o czym pan Łęski pisze. Pan Łęski, nie państwo Łęscy - wbrew...

Lekka, trochę poradnikowa książka. Czyta się jakby ktoś nam opowiadał swoje wrażenia z urlopu i pokazywał zdjęcia. Dobra na początek, zwłaszcza jak się ktoś wybiera na Ukrainę.

Jako Ukrainka mieszkająca w Polsce 15 lat , dużo się dowiedziałam ciekawego o swoim kraju.

• Ukraina
  • 2014