I nie było już nikogo

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
And Then There Were None
2014-07-02
1960-01-01
Data 1. wydania:
1976-09-01
Roman Chrząstowski
Wydawnictwo Dolnośląskie
Christie morderstwo wyspa dziesięciu murzynków
And Then There Were None
kryminał, sensacja, thriller
2014-07-02
Roman Chrząstowski
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Christie morderstwo wyspa dziesięciu murzynków

Opinie [1 236]

Nie czytam kryminałów prawie wcale, ale książki Agathy Christie mi się podobają i są wyjątkiem od reguły. Dynamika tej powieści sprawiam, że nie ma tam zbyt wiele momentów gdzie nic się nie dzieje a sama otoczka mordercy zabijającego ludzi zgodnie z treścią rymowanki wydaje się ciekawa.

Bardzo podoba mi się pomysł na tę książkę, bohaterowie zamknięcie ze sobą oraz morderca między nimi. Czytało się bardzo szybko, można przeczytać w jeden dzień. Jest książka lepsza od wielu kryminałów z dłuższą fabułą.

Zabójstwa w rytm rymowanki dla dzieci? Dlaczego by nie! Pomysł wydaje się sam w sobie z lekka makabryczny, a do tego świetne wykonanie, pełna napięcia akcja i otrzymujemy zgrabny kryminał. Przyznam szczerze, że to moje pierwsze czytelnicze spotkanie z Agathą Christie. Do tej pory widziałam tylko jedną ekranizacje jej książki. Muszę powiedzieć, że naprawdę jestem...

To pierwsza książka, która przeczytałam tej autorki. Naprawdę świetna. Trzyma w napięciu praktycznie do końca (chyba, że ktoś ma niemożliwe zdolności dedukcji rodem Sherlocka Holmesa). Naprawdę polecam!

Jak dla mnie najlepszy kryminał napisany przez Agatę Christie. Od początku do końca tak gmatwa sprawę, że nie sposób odgadnąć kto jest mordercą, a po skończeniu książki trzeba rękami zbierać szczękę z podłogi.

68/100/2020
Łaaaa. Z chęcią powróciłam po raz kolejny do tej książki. Dobrze ją pamiętam, więc o zaskoczeniu nie może być mowy. Zamiast aktualnej opinii starej baby zapodam Wam wspominki.
Pamiętam moje pierwsze czytanie tej książki. W wieku nastolatkowym, może miałam ze 16 lat. Siedziałam w domu w kuchni, za oknem już było ciemno (na szczęście bez burzy z piorunami), a ja...

fantastyczna książŻa

Wciąga, czyli to co lubię. Bardzo dobrze się czyta, jednym tchem :)

Wspaniała historia i całe szczęście nie ma w niej Poiriot

Na pewno uznaję tę pozycję za godną polecenia i zdecydowanie umieszczam ją w jednych z moich ulubionych książek pani Christie.
Nie sądziłam, że jakakolwiek książka może mnie tak zainteresować. NIgdy nie ciągnęło mnie do kryminałów, jednak po przeczytaniu tej pozycji na prawdę się nad tym zastanawiam czy przypadkiem nie sięgnąć po jakąś przyjemną pozycję, która sprezentuje...

Dyskusje

• Agatha Christie
  • 2014
  • Chcę w prezencie

Agatha Christie I nie było już nikogo
Agatha Christie Dziesięciu Murzynków
Agatha Christie Dziesięciu Murzynków