Jetlag

Michał R. Wiśniewski Wydawnictwo: Krytyka Polityczna literatura piękna
9788364682049
Krytyka Polityczna
kobieta literatura polska mężczyzna poszukiwanie sensu życia poszukiwanie szczęścia samotność współczesność życie codzienne
literatura piękna
9788364682049
Inne

Wtórne, pretensjonalne, językowo miałkie i przezroczyste. Przez całą książkę ma się odczucie, że autor próbuje zrobić na czytelniku wrażenie obcowania z czymś fajnym. Nieudolnie.

Ludzie młodzi pracujący w korporacjach, gdzie wyścig szczurów jest na porządku dziennym, są zagubieni, samotni trochę. Wartości moralne zatracają się. Żyją światem wirtualnym trochę.

Tropienie popkulturowych nawiązań w tej książce było całkiem zabawne.

Książka napisana ciekawym językiem a jej budowa (stosunkowo krótkie rozdziały - i pod rozdziały) sprawia że dość szybko się ją czyta. Jeżeli ktoś spytałby mnie natomiast o czym była książka nie potrafiłbym odpowiedzieć. Mam nadzieję że druga God Hates Poland ma lepiej zarysowaną fabułę.

Książka w ramach DKK. Smutny obraz życia tzw.korposzczurów, życia trochę na niby, praca, knajpa, impreza, praca - jak w kołowrotku. Nie ma czasu przystanąć, zastanowić się nad swoim życiem.

Przyznam, że mam dość mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki. Powieść, za sprawą świetnego języka oraz konstrukcji opartej na krótkich "sitcomowych" rozdziałach czyta się bardzo dobrze, jednak misternie budowana fabuła rozczarowuje nijakim i banalnym zwieńczeniem. Odnoszę również wrażenie, że pokolenie dwudziesto- i trzydziestoparolatków zostało w książce...

Jetlag zmęczyłam. Bez przyjemności i z narzuconego sobie obowiązku, no bo skoro kupiłam, to marnotrawstwem byłoby nie skonsumować... Zachęcił mnie wywiad z pisarzem w Wysokich obcasach. Wydawało mi się, że skoro to ma być diagnoza stanu polskiej klasy średniej korporacyjnych wyrobników to będzie ciekawie. Ale ciekawie wcale nie jest. To historia która się jakoś toczy, ale...

Bla bla bla o niczym. Ani zabawne, ani wciągające. Strata czasu:/

"Jetlag" czytałem w okresie, gdy na świat przychodziła moja córka, więc ta lektura towarzyszyła mi w bardzo ważnym momencie życia i pozwalała zrelaksować się zaraz przed i tuż po emocjonujących chwilach. Wiśniewski napisał książkę lekką, ale na pewno nie płytką. A że frazę ma dobrą i ma poczucie humoru, to "Jetlag" stanowi dobrą rozrywką, która przy tym wiele mówi o naszej...

Życie współczesnych trzydziestolatków to w pigułce: korpo, kredyt, seriale na pendrive’ach i mikrokawalerka na wynajem (wystrój ikeowy - szczyt upadku) oraz dojmujące poczucie, że zmarnowali 25 lat wolności. To jeszcze rozumiem, ale dalej się gubię.

Osobniki tego pokolenia (które to: igrek, zet, źet?) komunikują się mieszaniną zdrobnień, zapożyczeń z angielskiego i cytatów...

Dyskusje

• 2014