Sąsiad

Okładka książki Sąsiad Lisa Gardner
Okładka książki Sąsiad
Lisa Gardner Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 3) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Detektyw D.D. Warren (tom 3)
Kryminał
The Neighbor
Sonia Draga
2013-06-06
2013-06-06
Monika Wyrwas-Wiśniewska
zniknięcie świadek dziecko sierżant

Ponownie D. D Warren w akcji. Tym razem sprawa jest bardzo dziwna. Jason Jones zgłasza zaginięcie swojej żony.. Nie ma zielonego pojęcia gdzie Sandra może się spodziewać, ponadto twierdzi, że żona nigdy nie zostawiłaby samej swoje córki w środku nocy. Gdzie jest kobieta? Uciekła? Ktoś ją porwał? A może jeszcze coś gorszego? Detektyw krok po kroku stara się dociec prawdy, a śladów jest bardzo mało..

Pochłonęła mnie ta książka . Nieoczywiste zakończenie, wieloosobowy punkt widzenia i prowadzenia narracji podoba mi się

Co do zakończenia...

bohaterka postanawia zniknąć bo uważa, że jedynym sposobem zapewnienia jej bezpieczeństwa będzie upublicznienie ich związku... "Jason nie do końca nadążał za tokiem jej rozumowania." Noo, ja też!
O rany, nawet nie wiem jak to skomentować. To wyjaśnienie jest tak idiotyczne i bez wyobraźni.
Może wystarczyło na początek zmienić zamki w domu? :D
Nie, to za łatwe, lepiej stworzyć bombę pułapkę z tutorialu z internetu :D
Ach, i to niesamowicie silne uczucie nastolatka do jego nauczycielki, której ratuje tyłek mimo iż wysadziła mu w powietrze wujka, który wg chłopca był "jedynym dorosłym, którego uważał za inteligentnego".

Ciągłe przypominanie o atrakcyjności fizycznej bohaterek...Śliczna pani Sandra, śliczna pani detektyw... aż nie wiedziałam, która jest śliczniejsza i do końca książki nie wiem!

Postać detektyw sierżant jest irytująca, bez umiejętności analitycznego myślenia, łatwo zdradzająca swoje emocje, bezmyślna, ale za to śliczna i napalona na seks.

Nie wiem czy jest sens sięgać po inne części tej serii.

Co do zakończenia...

Może wystarczyło na początek zmienić zamki w domu? :D
Nie,...

Kolejna powieść L. Gardner z panią detektyw D.D. za mną. Być może sama fabuła dość nietypowa to w pewnych fragmentach czuła jak bym stała w miejscu. Ciągle jedno i to samo z różnych punktów widzenia.
Pozycja pokazująca iż idealne życie, które inni dostrzegają nie jest tak wspaniale. Jedno przypadkowe zdjęcie uruchamia cały ciąg zdarzeń, które tak naprawdę nie musiały się zdarzyć gdyby między ludźmi nie pojawiały się różnego rodzaju domysły i można wcześniej zaufać drugiemu.
A w efekcie dostajemy dwa przypadkowe trupy, które nie musiały zginąć i nastolatka, który do końca życia będzie obarczony pewna tajemnica.
Ze względu na sympatię do autorki polecam pomimo mojego mniej entuzjastycznego odebrania tej pozycji.

Chyba jedna z najciekawszych książek Lisy Gardner. Trzyma w napięciu do końca ;) Moja ulubiona seria z detektyw D.D. Warren - Moce 9 ;)

Lisa jest niesamowita !!

Rzadko spotykam książki z tak pokręconą i zawikłaną fabułą.
20 stron do końca powieści i ciągle nic nie wiadomo.
I choć wyjaśnienie zagadki jest cokolwiek... enigmatyczne, to od lektury nie mogłem się oderwać.

Znika młoda, piękna kobieta.
Została porwana, zabita ?
Czy winien jest mąż ?
A może mieszkający na tej samej ulicy seksualny przestępca ?

Niezmordowana D.D. dąży do wyjaśnienia sprawy.
Popełnia błędy, ale jest przez to bardziej ludzka.

Całość obserwujemy z różnych punktów widzenia i choć niektóre podejrzenia dość szybko okazują się błędne to ciągle nie widać rozwiązania.

Amerykańska pisarka po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią w budowaniu napięcia.
Bardzo umiejętnie przedstawia kolejne kroki dochodzenia, wprowadza nowe postacie dodatkowo gmatwając całą historię.

Świetny język, barwny styl, znakomite charakterystyki postaci to charakterystyczne cechy stylu autorki.

Zdecydowanie polecam !!

9/10.

Lisa jest niesamowita !!

Rzadko spotykam książki z tak pokręconą i zawikłaną fabułą.
20 stron do końca powieści i ciągle nic nie wiadomo.

Znika młoda, piękna kobieta.
Została porwana, zabita ?
Czy winien jest mąż ?
A może mieszkający na tej samej ulicy seksualny przestępca...

Z każdą książką czuję coraz mniej sympatii do Pani D.D.

Z każdą książką czuję coraz mniej sympatii do Pani D.D.

Kolejna książka autorki, która zapewniła mi prawdziwą ucztę. Fabuła jest naprawdę wciągająca i trzyma w napięciu. Minusem jest pani detektyw D.D Warren, która łatwo wysnuwa wnioski i nie analizuje sytuacji. Według moich odczuć jest beznadziejnym detektywem.

Jak każda książka z serii z deketyw D.D. Warren przyjemnie i szybko się czyta :)

Wciągająca od początku do końca. Bardzo ciekawi bohaterowie i dobre zwroty akcji. Nie domyśliłam się zakończenia. Uwielbiam czytać Lisę. Jeszcze się nie zawiodłam.

• Audiobooki
  • Lisa Gardner