Tokyo Ghoul 1

2012-02-17
2012-02-17
japoński

Okładka książki One-Punch Man tom 1 - Cios pierwszy Yusuke Murata, ONE
One-Punch Man ... Yusuke Murata, ONE...
Okładka książki twoje imię. #2 Ranmaru Kotone, Makoto Shinkai
twoje imię. #2 Ranmaru Kotone, Mak...
Okładka książki Goth Oiwa Kendi, Otsuichi
Goth Oiwa Kendi, Otsuich...
Okładka książki Atak Tytanów: Bez żalu. Levi – narodziny #2 Isayama Hajime, Gun Snark, Hikaru Suruga
Atak Tytanów: ... Isayama Hajime, Gun...

Tutaj nie tylko ten tom, a cała seria jest historią chłopaka, który z dnia na dzień musi zmienić otaczające go środowisko. Został postawiony w bardzo niewygodnej sytuacji: musi nauczyć się żyć jako ghul pomimo tego, że przez całe swoje 18-letnie życie był człowiekiem, dla którego wystarczyła chwila do zostania pożywieniem, którym faktycznie by został gdyby nie wypadek zupełnie odwracający jego życie. W tym momencie Kaneki musi nauczyć się żyć w nieznanym mu otoczeniu oraz ukrywając się przed inspektorami chcącymi za wszelką cenę się go pozbyć. Mam świadomość tego, że tom pierwszy serii może nie być zbytnio zachęcający do kontynuowania czytania, jednak naprawdę warto. W późniejszych tomach będzie widoczne poświęcenie do jakiego chłopak był zdolny dla dobra swoich obecnie najbliższych mu osób. W serii znajduje się również wiele cytatów, które mogą skłonić do refleksji niejedną osobę. Można również postawić się na miejscu Kanekiego z myślą: "Co by było, gdybym to ja nagle musiał/a zmienić całe swoje życie?". Ishida bardzo dobrze ukazał, że niezależnie od tego jak dobrze zapowiada się nasza przyszłość bądź od naszego poziomu społecznego (losy paru inspektorów w późniejszych tomach),każdego może spotkać coś co zniszczy wszystko, na co pracował. Moim zdaniem seria ta jest jak najbardziej godna polecenia

Sama nie wiem co do końca jeszcze sądzę. Były elementy które bardzo mi się spodobały, ale jakoś sama historia mnie jeszcze nie wciągnęłam. Początkowo główny bohater wydaje się być tak nienaturalnie głupi, że ciężko było mi czytać historię. Zabieg, w którym my jako czytelnicy wiemy z czego jego zmiana wynika a on sam tego nie wie, nie przypadł mi do gustu jeśli mam być szczera.
Pomysł mnie zaintrygował dlatego na pewno będę kontynuować czytanie serii.

Pierwsza manga jaką przeczytałam w życiu. Nie jestem fanką komiksów, ale sama historia była wciągająca i przypadła mi do gustu. Sięgnę po kolejne części.

mega wciagajaca 🥰🥰

mega wciagajaca 🥰🥰

Dużo rysunków, ale mało treści. Plus za wyraziste postacie, łatwo było je rozpoznać, co nie zawsze w mangach jest takie proste.

Historię znam z anime, które obejrzałam już jakiś czas temu. Postanowiłam zapoznać się z mangą, bo jestem ciekawa różnic w prowadzeniu fabuły i rysowaniu postaci pomiędzy obiema tymi formami. Pamiętam, że anime było przyjemne i łatwe w oglądaniu.
Wracając do książki, to na razie brak zaskoczeń, jedynie nasuwa mi się myśl, że łatwiej dużo mieć jakieś emocje w stosunku do postaci z animca, bo jednak voice acting robi swoją robotę.
Kreska jest prosta, lekko niedbała, ale nie przeszkadza mi to. Czasem jest lekko nieczytelnie, ale można na to przymknąć oko.
Sama historia i przedstawienie postaci nie jest wybitne, może gdybym nie znała animca, to nie brnęłabym dalej w tę opowieść, a to z prostej przyczyny, że brzmi jak wiele innych historii o rasie wyższej niż ludzka. Dylematy etyczne, które już znamy z innych dzieł, zawieszenie pomiędzy światami również nie jest niczym niezwykłym. Także dupy nie urywa, ale jako prosta i niewymagająca rozrywka jest okej.

Nie mówię nie, ale jeszcze się nie wkręciłam. Koncept ciekawy zobaczymy co będzie dalej.

Przykro mi, starałem się, ale to jest strasznie słabe. Rysunki są sztampowe, nijakie, wtórne. Fabuła jest wyblakła, bezbarwna, nudna. Typografia brzydka i pokraczna. Tu nic się nie klei, bo nie ma z czym. Ghoulom wypadły zęby.

Nie będę kłamać. Jakoś ciężko mi było to przeczytać mimo, że anime (pierwszy sezon bo reszta to wiem że się mocno różniła od mangi) obejrzałam praktycznie w jedną noc. Kreska nie jest brzydka jednak bohaterowie bardziej przemawiają do mnie z anime. W większości wolę mangi niż anime ale no kurcze no jakoś ten tom nie za bardzo

Manga opowiada historię Kanekiego Kena, który był typowym studentem college'u, który uwielbiał czytać. Ale pewnego dnia poszedł na randkę z ghulem i nigdy nie zdawał sobie sprawy, przez jakie niebezpieczeństwo może go to narazić! Ghule mogą wyglądać jak ludzie na zewnątrz i można je znaleźć wszędzie wokół nas, tylko czekając na odpowiedni moment, aby uderzyć! Pożerają ludzkie mięso i uwielbiają kawę!

Nigdy nie wiadomo… w twojej okolicy może być ghul, więc radzę uważać!

Ogólnie fabuła była ok, a ilustracje nawet, nawet! Ale koniec końców tyłka nie urwała, ani przemocą w innych mangach jest jej znacznie więcej i jest lepiej uchwycona, a i historia nie porywa.

• Manga
  • Mangi