System Polityczny, prawo i konstytucja Królestwa Polskiego 1815-1830

Von Borowiecky
polska kongresówka mażewski wielomski
historia
polska kongresówka mażewski wielomski

Książka porusza bardzo ciekawy temat jednak jest przeraźliwie nierówna. Fragmenty pisane przez Panów Bartyzela i Wielomskiego zasługują na 7/10, podobnie niektóre części dotyczące administracji, ekonomii i porównanie Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Finlandii. Polecam opis Banku Ziemskiego. Niestety wiele innych fragmentów jest przeciętna albo wręcz bardzo słaba....

• Historia
  • 1.4.Wiek XIX (do 1914)