Wstrząsy wtórne

Arne Dahl Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Drużyna A (tom 9) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Efterskalv
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Wojciechowska
Czarna seria
literatura szwedzka

No cóż autor delikatnie przewidział przyszłość jeśli chodzi o sytuację wewnętrzną w Szwecji.
Dobra książka sensacyjna, z nieźle przedstawionymi wątkami społecznymi, zwłaszcza środowisk imigranckich.

Zadziwiająco dobrze i szybko się czytało. Mimo, że na początku trochę mnie nudziła to muszę przyznać, że potem mnie bardzo wciągnęła. Głównych bohaterów było trochę za dużo lub za mało się różnili między sobą, bo trudno było mi odróżnić postacie. Jednak historia kryminalna bardzo dobrze przedstawiona. Jest wiele zwrotow akcji i tajemnic, akcja toczy się szybko dzięki czemu...

Bardzo szczegółowe opisy i drobiazkowe które przykuwają uwagę czytelnika.
455 stron o wybuchu bomby w sztokholmskim metrze. Książka budzi emocje a także ciekawość. To chodzi o coś więcej niż tylko o zamach. Sporo informacji. Autor sprytnie wplótł wiele wątków przez co książka jest naprawdę ciekawa. Te wszystkie infromacje o służbach specjalnych, o jednostkach wojskowych w...

Nadal uznaję poprzednią część za najlepszą, ale przyznaję, że te końcowe są lepsze od poprzedniczek. Jest nieźle. Brak schematów wcześniej powtarzanych przez autora. Tym razem wybuch w metrze i... Dość ściśle powiązane ze sprawą okazują się znane nam osoby... Jednak mimo nawet ciekawego tematu przy końcówce jakoś przysypiałam.

Nie zmarnujecie czasu, przy jej czytaniu. Mnie przynajmniej zainteresowała.

2059

Dużo się dzieje, cała sztokholmska policja i służby zostają postawione na nogi, w wyniku wybuchu w metrze. W wyniku bardzo zagmatwanego i zaskakującego śledztwa, to jednak Drużyna A, znajduje się najbliżej rozwiązania zagadki. przy okazji ratując, po raz kolejny świat. Im dalej, w Dahla, tym lepiej.

Książka potrafi być zaskakująca i w pewnym momencie czyta się jednym tchem.

Arne Dahl to jeden z moich ulubionych autorów kryminałów, nie tylko tych skandynawskich. Odkryłam go stosunkowo niedawno i od tamtej pory kiedy tylko mam okazję, biorę jego książki w ciemno. Bohaterami czytanej przeze mnie serii są członkowie Drużyny A - elitarnej jednostki szwedzkiej policji do spraw przestępstw o zasięgu miedzynarodowym.

W wysadzonym w zamachu wagonie...

To było moje pierwsze spotkanie z kryminałami Dahl'a. Ogólnie oceniam książkę na bardzo dobry, choć jakoś szczególnie nie zapisała się w mojej pamięci. Fajnie przedstawiony obraz Sztokholmu, bardzo aktualna tematyka. Na pewno sięgnę po wcześniejsze części i nadrobię zaległości. Trochę przeraziło mnie rozwiązanie sytuacji z pozostającym w śpiączce członkiem Drużyny A....

Aż żal, że to już przedostatnia część cyklu o Drużynie A. Z ksiązki na książkę Arne Dahl tworzy lepszą historią, lepszą intrygę, jeszcze bardziej intrygujących bohaterów.

Z początku porównanie grupy policjantów do szołmeńskiej, niekoniecznie superintelignetnej Drużyny A strasznie mnie irytowało. Wydawało mi się krzywdzące dla policjantów. Z każdą kolejną częścią dostrzegam...

Dyskusje

• Kryminały